Skocz do zawartości

Dali ZENSOR 7


Mariusz Sobiecki

Recommended Posts

Czy kolumny  Dali ZENSOR 7, będą bardziej odpowiednie do starego rocka ( Led Zeppelin/Budgie/Black Sabbath) niż Pylon Audio Pearl 27/Stx Electrino 250/STX Quant 300. Pokój jakieś 30m2,  mysle też o kupnie wzmacniacza najlepiej dopasowanego do w/w. Onkyo 9150/Yamaha a701/Nad326 lub 356. Mam starego Nad 3140 dźwięk jest super i nowe Onkyo TX-8250 i dźwięk raczej przeciętny.

Z góry dziękuję za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dali Zensor7 to bardzo udany produkt, niestety już nieprodukowany i oferuje znacznie lepsze brzmienie począwszy od barwy, szczegółowości i stereofonii od wymienionych kolumn. Porównanie takie zresztą nie byłoby do końca sprawiedliwe ponieważ pierwotnie Dali kosztowały dwukrotnie więcej od kolumn rodzimej produkcji, co z reguły przekłada się na jakość wykonania i brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz iść w te kolumny to albo zostan przy wzmaku albo jeśli bardzo chcesz, wypozycz któryś z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy. Ale jak sam zauważyłeś z amplitunerem stereo to jednak one nie zagrają. Od siebie mogę dorzucić do propozycji Cyrusa One, który u mnie gra z zensorami 5 i tworzy to bardzo dobry duet 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także kolego Mariuszu jak widzisz opinia odnośnie Cyrusa One nie jest moja odosobnioną opinia. Tylko coś niestety cena jego po nowym roku zamiast się obniżyć, podniosła się. Mi w ubiegłym roku udało się go kupić w super cenie w @S4Homeale nie wiem czy mogę ją zdradzić 😉. Mimo wszystko proponuję Ci go chociaż wypożyczyć na odsłuch. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Sobiecki napisał:

Za wzmacniacz góra 3 tysie.

Ile chcesz wydać na zestawy głośnikowe i wzmacniacz razem? Może za tę kwotę znajdziesz kolumny aktywne (z wbudowanym wzmacniaczem). Takie kolumny mają świetnie dopasowany wzmacniacz do głośników i nie potrzebujesz miejsca na wzmaczniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Sobiecki napisał:

Może jeszcze jakaś podpowiedź ?

 

Nie ograniczaj się tylko do jednej pary.Poświęć trochę czasu na odsłuchy.Jeżeli planujesz zakup na dłuższy czas,to koniecznie odsłuch kilku zestawów.Zestaw lub zestawy które podejdą najlepiej zabierz/zamów na odsłuch domowy.

Pamiętaj,że salki odsłuchowe są naszpikowane różnymi ficzerami,których w pomieszczeniu docelowym nie masz,i prawdopodobnie przekraczają wartość sprzętu który chcesz zakupić.

Dlatego słuchać, słuchać, jeszcze raz słuchać.Tobie ma się podobać.Branża może podpowiedzieć,ale odsłuch domowy finalnie konieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

Kolumny Dali Zensor7 to bardzo udany produkt, niestety już nieprodukowany i oferuje znacznie lepsze brzmienie począwszy od barwy, szczegółowości i stereofonii od wymienionych kolumn. Porównanie takie zresztą nie byłoby do końca sprawiedliwe ponieważ pierwotnie Dali kosztowały dwukrotnie więcej od kolumn rodzimej produkcji, co z reguły przekłada się na jakość wykonania i brzmienia.

Dobry żart ..  chyba na tych wydmuszkach, które oferujecie do napędzenia STXów...

13 godzin temu, S4Home napisał:

Z zaproponowanych przez ciebie to lepsze kolumny od reszty i nie ma co sobie.mydlic oczu. Taka jest prawda.

Szczególnie konstrukcja przekonuje do powyższego...

zensor_5_damping_studie1_p-500x500.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kitu nie da się wcisnąć...mieszkam w 3City więc mam dostęp do szerokiej gamy sprzętu audio...i często korzystam z tego przywileju...

I dlatego kupiłem STXy...okleina nie gra niestety 😉

20 godzin temu, Mariusz Sobiecki napisał:

O dziwo można je jeszcze kupić w bardzo podobnej cenie niż polskie kolumny, czyli lepiej kupić Dali?

Mariusz ... Musisz posłuchać żeby ocenić czy podoba Ci się brzmienie danego zestawu ...

10 minut temu, S4Home napisał:

 

"Moim zdaniem" lepsze są STX Electrino 250...słucham na nich od grania na grzebieniu do ciężkiego, technicznego Death Metalu...w około 28 metrach

 Za napęd robi Jolida jd1501rc...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zensory 5, porównywałem je z STX i bardziej przypadły mi do gustu dali. Zaznaczam, że handlarzem nie jestem a ich konstrukcja (ani też waga, na którą zwrócił uwagę pan z salonu handlujący innymi markami 🙂) jakoś mało mnie interesuje. Podoba Ci się STX - ok. Nie podobają Ci się zensory - też okey. Tylko nie mów komuś, że dana konstrukcja gra lepiej czy gorzej bo to kwestia przede wszystkim gustu i indywidualnych upodobań. Pozdrawiam. 

PS. I szczerze powiedziawszy jakoś nigdy nie zauważyłem, żeby branża szczególnie polecała markę dali. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

I szczerze powiedziawszy jakoś nigdy nie zauważyłem, żeby branża szczególnie polecała markę dali. 

Bo oni polecają to co im pasuje...mam kolegę w Top HiFi 😉

7 minut temu, seba3002 napisał:

Tylko nie mów komuś

Napisałem "Moim zdaniem"...i w moim setupie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

No top hi-fi to ci odradzi i fali i stx

O Was wszystkich chodzi...

12 minut temu, S4Home napisał:

No top hi-fi to ci odradzi i fali i stx.

Ale nadal nie napisałeś dlaczego etc to lepszy wybór od Dali ? Bo dla ciebie gra lepiej? Ok szanuje to. Ale opisz coś więcej. Co gra lepiej? Co w budowie twoim zdaniem jest lepsze. Mi kitu nie wciśniesz. :)

Poczytaj sobie...pooglądaj parametry głośników... budowę skrzyni ...

Przecież to Ty sprzedajesz graty...ja tylko słucham, baaaardzo dużo słucham 😉

elektrino 250 enclosure.jpg

Dobrze Wiesz, że możemy sobie gadać a bez odsłuchu w odpowiednim setupie nie może być oceny kolumny, jak i samego setupu... 

I to się tyczy wszystkich kolumn...

Ludzie opisują, że im dudnią albo pojawiają się zniekształcenia na wysokich poziomach głośności nie zdając sobie sprawy z ułomności wzmacniacza, o akustyce nie wspominając...o przyjaznej akustyce pomieszczenia, niezbędna rzecz...

I piszą bzdury na forach na temat danych kolumn...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...