Skocz do zawartości

Dali ZENSOR 7


Mariusz Sobiecki

Recommended Posts

Teraz piszesz o setupie czy o kolumnach? Kolega zdaje się szuka wzmacniacza do kolumn dali zensor 7. Niestety nikt z nas nie wie jak wygląda u niego sytuacja z akustyką. Ale na tak ogólne pytanie jak "jaki wzmacniacz dobrać do danych kolumn? " chyba można odpowiedzieć. Jak sam zauważyłeś w Twoim "setaupie" i w Twoich warunkach odsłuchowych grają dobrze STX y. Nie przekreślajmy więc możliwości, że u kolegi Mariusza w jego pomieszczeniu z wybrana przez niego elektronika i przy jego preferencjach, kolumny zensor 7 zagrają dobrze 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mariusz Sobiecki napisał:

Czy kolumny  Dali ZENSOR 7, będą bardziej odpowiednie do starego rocka ( Led Zeppelin/Budgie/Black Sabbath) niż Pylon Audio Pearl 27/Stx Electrino 250/STX Quant 300

Pytanie bylo... Nigdy niczego nie przekreślam...nie kupiłbym wtedy tego co mam...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ziko369 napisał:

Pytanie bylo... Nigdy niczego nie przekreślam...nie kupiłbym wtedy tego co mam...


Wrrr... czytam Twoje wypowiedzi, jest ich tu sporo , ale niczego nie można z tego wywnioskować.  Straciłem tylko czas!

Ziko czy możesz merytorycznie wnieść coś do rozmowy. Podać jakieś argumenty. 
Zastanawiam się nad tymi kolumnami. Ale jak do tej pory dużo tu napisałeś, ale niczego merytorycznego nie wniosłeś. Niczego nie można wywnioskować z Twoich wypowiedzi. Będę wdzięczny jeśli podasz jakieś argumenty, które dadzą do myślenia. A jeśli nie potrafisz, to może warto się powstrzymać, dając możliwość wypowiedzi osobą które wypowiadają się konkretnie i na temat. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukluk71 napisał:

Argumenty.

Co jest dla Ciebie argumentem...?

Budowa, wszechstronność, czy bajeczki o średnicy, wysokich, dole pasma, itp.?

O tego typu argumenty zgłoś się do recenzentów...

Napisałem odpowiedź...dla mnie Zensor 7 nie brzmią lepiej od STX Electrino 250...nie będę udawał recenzenta i pisał o dźwięku elaboratów...

Zresztą piszcie sobie o Zensor 7 bo wątek ewidentnie nastawiony jest na te kolumny...miłego handlowania...Narra

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mar Kaa czy są jakieś kolumny dla każdego? Jedni lubią kiedy krew leci im z uszu podczas słuchania, inni wola kiedy bas masuje im klatę. Czy któraś grupa ma lepszy gust 🙂? Osobiście uważam, że w swoim przedziale cenowym zensory to bardzo przyzwoite kolumny, które - podobnie jak wiekszosc kolumn - z dobrze dobraną elektronika mogą sprawić dużo frajdy. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wygląda na to że włożyłem kij w mrowisko. Teraz słucham na PARADIGM PHANTOM V.2 (https://www.hifishark.com/model/paradigm-phantom-v-2 )jestem z nich zadowolony ( ale zaczęły się rozpadać ze starości) dlatego chcę czegoś innego, po za tym mam teraz większe pomieszczenie do nagłośnienia ( w małym pokoju 9 m2 bass z tych kolumn rozsadzał ściany) teraz ten bass gdzieś wyparował ( pokój razem z otwartą kuchnią to około 33 m2 . Słucham też na małych Tannoy M1( bardzo lubię ich dzwięk) i na WHARFEDALE
EVO^2-10 (https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/171-evo-2-10) które według mnie grają super, nawet po wielu godzinach słuchania nigdy nie "ciekła mi krew z uszu". Ale niestety po podłączeniu ich do Onkyo TX-8250 ( kupiłem Onkyo bo wydało mi się najlepsze, po masie odsłuchów i wiele sprzętów przesłuchałem bo chciałem coś do małego pokoju, uniwersalnego i nowoczesnego i oczywiście niedrogiego) grają jak małe radyjko tranzystorowe. Dlatego jak każdy szukam podpowiedzi ( bo jak widać odsłuchy w salonach nie wiele dają) żeby kupić niedrogo a być w miarę zadowolony z taniego sprzętu. Te Dali są ostro przecenione dlatego zainteresowałem się nimi, i jeszcze jedno pytanie wie ktoś może czym różnią się STX Electrino 250 + od tych bez plusika?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ziko369 napisał:

O Was wszystkich chodzi...

Poczytaj sobie...pooglądaj parametry głośników... budowę skrzyni ...

Przecież to Ty sprzedajesz graty...ja tylko słucham, baaaardzo dużo słucham 😉

elektrino 250 enclosure.jpg

Dobrze Wiesz, że możemy sobie gadać a bez odsłuchu w odpowiednim setupie nie może być oceny kolumny, jak i samego setupu... 

I to się tyczy wszystkich kolumn...

Ludzie opisują, że im dudnią albo pojawiają się zniekształcenia na wysokich poziomach głośności nie zdając sobie sprawy z ułomności wzmacniacza, o akustyce nie wspominając...o przyjaznej akustyce pomieszczenia, niezbędna rzecz...

I piszą bzdury na forach na temat danych kolumn...

Powiem ci mnie nie nabierzesz. Jeśli ci się podobają to super. Podobne materiały miała harpia acoustic. Czemu nie wybrałeś tych kolumn?

Przepraszam ale wrzucam cię do grupy osób która poleca bo ma. Ewidentnie

 

Napisałeś o budowie. Nie stwierdze że stx jest zły proszę aby nikt tak nie rozumiał. Ale muszę kolegę sprawdzić bo widzę że będzie zasiewal forum ideologiami. 

Wszyscy wiemy że waga kolumn ma znaczenie. Wytłumacz dlaczego stx mimo takiej dobrej budowy jest tak lekki. Dodatkowo rms wrzucał tu kiedyś fotki co dzieje się z membranami głośników po pewnym czasie. Możesz się do tego odnieść.

I tak proszę abyś napisał , opisał dźwięk zensora i stx i dlaczego wybrałeś akurat te

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mało mnie obchodzi co o mnie ktoś myśli...a szczególnie naganiacze i handlarze...

Nie muszę się nikomu tłumaczyć bo nie pracuje w branży audio...

Mówię to co mi się podoba a nie czy Panu z branży się to podoba czy nie...

A tym bardziej nie będę nikomu nic udowadniał...nie aspiruje do funkcji guru na forum audio bo mam ciekawsze rzeczy do robienia...

Żegnam...

1 godzinę temu, S4Home napisał:

muszę kolegę sprawdzić bo widzę że będzie zasiewal forum ideologiami. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dodatkowo rms wrzucał tu kiedyś fotki co dzieje się z membranami głośników po pewnym czasie. Możesz się do tego odnieść.

Nie mogę bo jestem tylko zwykłym użytkownikiem...i nic mi nie wiadomo na ten temat...u mnie nic się nie dzieje

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor 7 zagrają dobrze z NAD356, Cambridge Audio CX60/80 oraz Cyrusem One.

Wiem bo miałem wszystkie na odsłuchu i wszystkie zagrały super, ale każdy wzmacniacz gra zupełnie inaczej. Dlatego zachęcam Cię do odsłuchu, najlepiej we własnym domu.

S4Home wypożyczy Ci sprzęt bez problemu. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba3002 napisał:

@Mar Kaa czy są jakieś kolumny dla każdego? Jedni lubią kiedy krew leci im z uszu podczas słuchania, inni wola kiedy bas masuje im klatę. Czy któraś grupa ma lepszy gust 🙂? Osobiście uważam, że w swoim przedziale cenowym zensory to bardzo przyzwoite kolumny, które - podobnie jak wiekszosc kolumn - z dobrze dobraną elektronika mogą sprawić dużo frajdy. Pozdrawiam. 

Seba,no jasne.Każdy ma jakieś swoje preferencje.U mnie może winna była akustyka trochę.Dużo zmian miałem od czasu zakupu Zensoròw.Jedyne czego nie doczekały to zmiany okablowania i żròdła.

Nie ujmę im tworzenia doskonałej sceny i przestrzeni, naprawdę wciąga.Jednak ten cholerny dòł... Słuchałem swojej doskonale znanej "The Bell Division" i czułem niedosyt.Dolne rejestry były wycofane i mało słyszalne.Tam gdzie dzieje się najwięcej, było to słabe.Znam tą płytę na pamięć, uwielbiam i czułem żal, że jest to wszystko wycięte.Wokale czarujące, dające wrażenie obcowania z artystą sam na sam.Żròdła pozorne namacalne do wskazania paluchem z zamkniętymi oczami.Przestrzeń bogata, dająca olbrzymią frajdę.Może to zły wzmacniacz do tych Z7?Nie wiem,teraz już nie sprawdzę tego,bo ich nie mam.Nowy nabywca odsłuchał je u mnie,zapuściłem wtedy Katie Melua "The little swallow" i było szybkie biorę bez zbędnej dyskusji i targowania.Podpiął je wtedy do jakiegoś pioniera vintage i jak pytałem o wrażenia odsłuchowe,to mówił że miejscami jest za dużo basu i dudnią.Wniosek taki, potrzebują może dobrej elektroniki i akustyki.U mnie z Cxa60 nie sprawdziły się.On był zachwycony.Niedługo po zakupie też je sprzedał,nie pytałem dlaczego.Ale widziałem aukcje na Olx.

Gòra pasma po osłuchaniu się, może męczyć.Tak jak na początku zachwyca,z czasem najzwyczajniej męczy.Ona też tworzy tą przestrzeń,jednak na dłuższą metę i przy długich odsłuchach jest nie do zniesienia.Takie trochę tanie efekciarstwo,nie do grania kilka/kilkanaście godzin na dobę.Dlatego są dość specyficzne i być może nie do każdej elektroniki, wymagające odpowiedniego wzmacniacza,akustyki i żròdła.Może i można je ujarzmić i sprawić aby zagrały tak jak się chce.Mi się to nie udało i dlatego wolałem sprzedać i dobrać kolumny na nowo.Z tym że byłem już trochę osłuchany, wiedziałem czego chcę i miałem żonę za support przy wyborze.

Jest to nauka dla innych,że opinie należy traktować z dystansem.Można porozmawiać, wymienić się doświadczeniami.Jednak przy wyborze sprzętu kierować się tylko własnymi wyborami i słuchać, słuchać jeszcze raz słuchać.Najlepiej w warunkach domowych,bo wypasione salki odsłuchowe wypełnione sprzętem za setki tysięcy złotych nie oddadzą warunków akustycznych pomieszczenia docelowego.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ziko369 napisał:

Po pierwsze mało mnie obchodzi co o mnie ktoś myśli...a szczególnie naganiacze i handlarze...

Z całym szacunkiem ale na razie to Ty wyglądasz jak naganiacz STXa.

Proszę nie psuj już więcej tego wątku.

Mam obydwie paczki jak i kilka wzmacniaczy

16 godzin temu, Cass napisał:

Dali Zensor 7 zagrają dobrze z NAD356, Cambridge Audio CX60/80 oraz Cyrusem One.

Wiem bo miałem wszystkie na odsłuchu i wszystkie zagrały super,

Sam sobie sprawdzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mar Ka napisał:

Słuchałem swojej doskonale znanej "The Bell Division" i czułem niedosyt.

Chodzi oczywiście o Pink Floyd The Division Bell?

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Z całym szacunkiem ale na razie to Ty wyglądasz jak naganiacz STXa.

A myśl sobie co chcesz...mam inne źródło zarobkowania... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziko369 dzień dobry. Proszę, abyś z większą starannością dobierał słowa. Obecność branży na forum może Ci się podobać lub nie, może Ci się podobać lub nie to, co branża pisze, jednak sformułowania "handlarze i naganiacze", "wciskacz kitu" czy "Pan z branży" są niestosowne i sądzę, że nie muszę tego tłumaczyć. Polski jest językiem bogatym i daje wiele możliwości wyrażania opinii....inaczej. Co więcej, zarejestrowałeś się na forum na którym stwierdzenie "audiofilskie bajeczki" może zostać odebrane niekoniecznie pozytywnie. W moim odczuciu Twoje wypowiedzi są bardziej nastawione na wywołanie zamieszania niż pomoc komukolwiek. Ich forma zdecydowanie nie będzie na forum akceptowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie

Pink Floyd The Division Bell

Przekręciłem tytuł albumu

Właśnie tutaj brakowało najbardziej dociążenia dołem,brak szczegòłowości dalszych planów sceny.A tam się dzieje najwięcej.Grało to płasko z charakterem wysuniętej średnicy i cykającej góry pasma.Być może z innym wzmakiem byłoby inaczej, chociaż nie sądzę.

Z emitami mam uzupełnione wszystkie wcześniejsze braki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ziko369 napisał:

Handlujcie sobie do woli...

Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji o likwidacji konta... Pozdrawiam

Powodzenia.

25 minut temu, Mariusz Sobiecki napisał:

A co z moim pytaniem?

 

Teraz Ci pomożemy bo jest już porządek. Przepraszam.

Dnia 13.02.2020 o 11:48, Mariusz Sobiecki napisał:

 Wygląda na to że włożyłem kij w mrowisko. Teraz słucham na PARADIGM PHANTOM V.2 (https://www.hifishark.com/model/paradigm-phantom-v-2 )jestem z nich zadowolony ( ale zaczęły się rozpadać ze starości) dlatego chcę czegoś innego, po za tym mam teraz większe pomieszczenie do nagłośnienia ( w małym pokoju 9 m2 bass z tych kolumn rozsadzał ściany) teraz ten bass gdzieś wyparował ( pokój razem z otwartą kuchnią to około 33 m2 . Słucham też na małych Tannoy M1( bardzo lubię ich dzwięk) i na WHARFEDALE
EVO^2-10 (https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/171-evo-2-10) które według mnie grają super, nawet po wielu godzinach słuchania nigdy nie "ciekła mi krew z uszu". Ale niestety po podłączeniu ich do Onkyo TX-8250 ( kupiłem Onkyo bo wydało mi się najlepsze, po masie odsłuchów i wiele sprzętów przesłuchałem bo chciałem coś do małego pokoju, uniwersalnego i nowoczesnego i oczywiście niedrogiego) grają jak małe radyjko tranzystorowe. Dlatego jak każdy szukam podpowiedzi ( bo jak widać odsłuchy w salonach nie wiele dają) żeby kupić niedrogo a być w miarę zadowolony z taniego sprzętu. Te Dali są ostro przecenione dlatego zainteresowałem się nimi, i jeszcze jedno pytanie wie ktoś może czym różnią się STX Electrino 250 + od tych bez plusika?

 

Wykonanie zewnętrzne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...