Skocz do zawartości

Dali ZENSOR 7


Mariusz Sobiecki

Recommended Posts

Podczepie się do tego tematu, żeby dla jednego prostego pytania nie zakładać osobnego wątku.

Ktoś będzie tak uprzejmy i poda mi wymiary Dali Zensor 7 bez podstawy. Nie mam zamiaru wstawić ich do żadnej wnęki, chodzi mi tylko o aspekt estetyczny. Na zdjęciach wydają się węższe od tego, co podają w karcie katalogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2020 o 15:57, lukluk71 napisał:

Czy Heco Aurora będzie miała podobną scene i przestrzeń od Zen7?

Tak. To konkurent. Jedni wybierają dali inni heco

5 godzin temu, Mariusz Sobiecki napisał:

Po walkach wątek umarł, a ja znalazłem jeszcze takie kolumny - prośba o wypowiedz na ich temat Elac Debut 2.0 F6.2

Bardzo dobre kolumny. Chwalone przeze mnie w wielu wątkach. Polecam sprawdzić. 

4 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

Podczepie się do tego tematu, żeby dla jednego prostego pytania nie zakładać osobnego wątku.

Ktoś będzie tak uprzejmy i poda mi wymiary Dali Zensor 7 bez podstawy. Nie mam zamiaru wstawić ich do żadnej wnęki, chodzi mi tylko o aspekt estetyczny. Na zdjęciach wydają się węższe od tego, co podają w karcie katalogowe.

Ale tej podstawy się nie odkręca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Ale tej podstawy się nie odkręca. 

Ja wiem, że się nie odkręca i wcale nie mam zamiaru tego robić, bo akurat podoba mi się ona bardziej niż kolce. Chodzi mi o to, żeby wiedzieć jak to wizualnie będzie się przedstawiało w moim pomieszczeniu a do tego potrzebuję np. szerokości i głębokości samej kolumny, bo nie jest ona tak samo szeroka jak podstawa tylko węższa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mar Ka napisał:

Nie jest,ale jeżeli nie wejdzie podstawa,to jak chcesz ją ustawić? Dlatego przyjąłbym wartości podane do przymiarki.W szerokości będzie około 20cm, głośniki 18cm,więc możesz mieć już jakieś wyobrażenie.

Jak już pisałem wcześnie, nigdzie nie mam zamiaru jej wstawiać. Tylko chciałbym znać wymiary samej kolumny bo nie ma ona szerokości podstawki tylko jest węższa. Podstawka jest prawie nie zauważalna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wymiary pobrane z moich Zensorów7 : wysokość z kolcami (które wkręcane są w podstawę) - 992 mm, bez kolców 980 mm, wysokość bez podstawy - 950 mm (podstawę da się odkręcić ) , głębokość - 300 mm bez maskownic, 314 mm z maskownicami , szerokość podstawy 255 mm, szerokość kolumny 205 mm.

Mam nadzieję,że pomogłem.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem blisko kupna Dali Zen7. Ale zagłębiłem się bardziej w recenzje/opinie, i ostatecznie wybrałem Heco Aurora 700. Dostałem też bardzo atrakcyjną cenę na Heco od @S4Home - i to szybciej pomogło rozwiązać dylemat Dali VS Heco. Generalnie jestem mega zadowolony z Auror 700. Co prawda, nie miałem u siebie na odsłuchu Zen7 ale w Aurorach niczego mi nie brakuję. Zen7 troszkę się obawiałem że faktycznie mi zabraknie bassu. W aurorach jest wszystko pod mój gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale Ty masz inny wzmacniacz, tzn. masz amplituner a ja zdecydowałem się na CA CXA81 a to zmienia postać rzeczy. Też wcześniej myślałem o R-N803D, ale po poradach na tym forum zmieniłem zdanie i przeszedłem właśnie o poziom wyżej na wzmacniacza + streamer.

Do R-N803D też zapewne wybrałbym Heco Aurora 700.

 

PS. Z resztą w Twoim wcześniejszym wpisie też piszesz tylko, że "obawiałem się", że nie będzie basu a nie, że słuchałeś i go nie było. O ile dobrze zrozumiałem.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Samo to że Aurora 700 jest konkurentem dla Zensora 7 czy teraz Oberona 7 a jest znacznie tańsza to już o czymś świadczy.

Czyżby właśnie o tym, że bardziej sprawdza się przy amplitunerach czyli rozwiązaniach teoretycznie tańszych?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

No, ale Ty masz inny wzmacniacz, tzn. masz amplituner a ja zdecydowałem się na CA CXA81 a to zmienia postać rzeczy. Też wcześniej myślałem o R-N803D, ale po poradach na tym forum zmieniłem zdanie i przeszedłem właśnie o poziom wyżej na wzmacniacza + streamer.

Do R-N803D też zapewne wybrałbym Heco Aurora 700.

 

PS. Z resztą w Twoim wcześniejszym wpisie też piszesz tylko, że "obawiałem się", że nie będzie basu a nie, że słuchałeś i go nie było. O ile dobrze zrozumiałem.

Właściwie nie odsłuchiwałem. Ale na grupach audio porozmawiałem z ludźmi którzy posiadają te kolumny. I  każdy miał to samo zdanie, że musieli się pobawić w przestawianie żeby wydobyć więcej basu, albo dokupowali suba... a jeszcze niektórym  tak się podobało.  W każdym razie każdy miał to samo zdanie....  że kolumny nie są demonami basu. Amplituner wybrałem bo (wraz z żoną) korzystamy z funkcjonalności :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2020 o 16:29, S4Home napisał:

Ale tej podstawy się nie odkręca.

 

16 godzin temu, S4Home napisał:

A podstawa ok jest okrecana ale kolumny sa wtedy mega niestabilne.

Muszę uspokoić sumienia, bo kolega z S4home chyba będzie miał bezsenne noce wyobrażając sobie, że ktoś odkręca podstawę i kolumna się wywraca.

Po to właśnie potrzebne mi były wymiary samej kolumny:  chciałem sobie po prostu zasymulować jak to będzie u mnie wyglądało. Nie bez kozery często wspominam o aspekcie estetycznym. Oprócz dobrego grania musi te jeszcze jakoś wyglądać. Co niektóre firmy produkujące kolumny mogłyby popracować nad estetyką.

"Podłączyłem" to pod jakiegoś NAD-a, bo tylko tego miałem model 3d. Panowie z Cambridge Audio niestety nie chcieli współpracować i nie podali mi wymiarów ani CXA81 ani CXN. Szkoda, bo chętnie bym to zamodelował a tak to tylko wyobraźnia mi została.

 

forum.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 16:58, Adam Wesolowski napisał:

Czyżby właśnie o tym, że bardziej sprawdza się przy amplitunerach czyli rozwiązaniach teoretycznie tańszych?

 

 

Nie,. Tym że to model bardzo udany w swojej cenie. I nie płacisz za marketing 40% ceny.

7 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

 

Muszę uspokoić sumienia, bo kolega z S4home chyba będzie miał bezsenne noce wyobrażając sobie, że ktoś odkręca podstawę i kolumna się wywraca.

Po to właśnie potrzebne mi były wymiary samej kolumny:  chciałem sobie po prostu zasymulować jak to będzie u mnie wyglądało. Nie bez kozery często wspominam o aspekcie estetycznym. Oprócz dobrego grania musi te jeszcze jakoś wyglądać. Co niektóre firmy produkujące kolumny mogłyby popracować nad estetyką.

"Podłączyłem" to pod jakiegoś NAD-a, bo tylko tego miałem model 3d. Panowie z Cambridge Audio niestety nie chcieli współpracować i nie podali mi wymiarów ani CXA81 ani CXN. Szkoda, bo chętnie bym to zamodelował a tak to tylko wyobraźnia mi została.

 

forum.jpg

Bardzo ładnie to wygląda. I w tym aspekcie i tak nie zobaczysz tych Półtora centymetra różnicy. Miejsce na audio jest ! Plusik.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Artsky napisał:

@Adam Wesolowski to daj znać jak ten duet współpracuje i jak gra, jak aplikacja na smartfona do sterowania CXN. Mam CXA80 i też myślę o dokupieniu CXN.

Będzie recenzja na pewno. Nie omieszkam się nie pochwalić.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seba3002 napisał:

Koledzy @Adam Wesolowskii @terracan1929możecie się pochwalić z jaką elektronika grają u was te zensory? Bardzo ładnie to wygląda 🙂. U mnie piątki zasila cyrus one i też się pochwale 😋

 

Jak widzę sprzętu u Ciebie dostatek :) 

U mnie, jak już zaważył kolega Adam Wesolowski, grają z Yamahą R-N602. Przynajmniej na razie. Na razie, bo po przejrzeniu tego forum, rozważam zamianą amplitunera na wzmacniacz  + streamer.

1 godzinę temu, Adam Wesolowski napisał:

@terracan1929 jak grają z Yamahą?

Na prawdę bardzo fajnie . Jest i dobry bas, są i wysokie tony . Jak na swoje gabaryty całkiem przyzwoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...