Skocz do zawartości

Dali ZENSOR 7


Mariusz Sobiecki

Recommended Posts

Dnia 21.02.2020 o 17:13, seba3002 napisał:

Koledzy @Adam Wesolowskii @terracan1929możecie się pochwalić z jaką elektronika grają u was te zensory? Bardzo ładnie to wygląda 🙂. U mnie piątki zasila cyrus one i też się pochwale 😋

IMG_20200215_134123.jpg

Mam pytanko :) trochę to bedzie taki OT , bo bardziej pasuje ono do działu akustyka, ale nadarzyła sie okazja wiec...:

Jak od strony dzwiekowej zachowuje sie ten kamien na scianie. Powinien być o wiele lepszy niż prosta sciana. Tym bardziej że możesz porównać bezposrednio prawą i lewą kolumne działająca z inna ścianą z tyłu.

Ps: jestem zwolennikiem ustrojów akustycznych takich jak ten a przy okazji WAŻ jest na wysokim poziomie :)

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia jaki wpływ na akustykę ma ten kamień 🙂. W ogóle kolumny stoją u mnie niesymetrycznie. Jedna jakieś 40 cm od bocznej ścianie a druga ma z 1,80. Na szczęście mam dywan, duży jak na niewielki salonik narożnik z wysokimi zagłówkami, firany i kilka innych duperszmitow. Ogólnie nie zauważyłem, żeby działo się u mnie z dźwiękiem coś katastrofalnego 😁. Niestety chyba większość z nas dzieli pokój dzienny z odsłuchowym więc raczej każdy jest w mniejszym lub większym stopniu skazany na kompromisy. Ja akurat mam na tyle tolerancyjna żonę, że nie przeszkadza jej cała masa "sprzętów" ustawionej pod TV 🙂. Ale rozumiem też i tych panów, którzy nie chcą się narażać i szukają jednego "pudełko", do tego dobrze wyglądającego. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, seba3002 napisał:

Nie mam zielonego pojęcia jaki wpływ na akustykę ma ten kamień 🙂

Miałem na mysli czy mógłby w jakimś stopniu posiadać właściwości takiego dyfuzora jak na zamieszczonej grafice :)

20200223_133117.jpg

https://www.etsy.com/pl/listing/629184501/custom-dyfuzor-akustyczny-abstrakcyjna

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jak od strony dzwiekowej zachowuje sie ten kamien na scianie. Powinien być o wiele lepszy niż prosta sciana.

Na pewno nie zaszkodzi, ale jego wpływ będzie raczej minimalny. Takie płytkie nierówności nie działają na długie fale, a takie głównie występują na ścianie za kolumnami. Lepiej mieć w tym miejscu absorbery niż taki paraustrój. Na bocznych ścianach lub z tyłu taki kamień zadziałałby trochę lepiej (ale na ile lepiej, to nie wiem). Z pewnością nie zastąpi on normalnych ustrojów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Na bocznych ścianach lub z tyłu taki kamień zadziałałby trochę lepiej (ale na ile lepiej, to nie wiem). 

Czyli lepiej za plecami tego typu kamienie. Na to by żona "poszła" :)

a gdyby tak położyć na scianie kamienie bardziej odstajace (ciekawe czy coś takiego wogóle jest w sprzedarzy).

nieważne zresztą nie bedziemy tu robic OT

pozdr i dzieki za info :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Karol64208 napisał:

Tak to działa, tłumienia rośnie wraz z częstotliwością drgań fale dźwiękowe o wyższych częstotliwościach są tłumione silniej.

Znalazłem tabelke;

image.png.d59c22ecab2fb877c1d085e7bc6876cf.png

Raczej zły pomysł, jeżeli chcemy mieć dobrą akustykę.

Raczej chodziło o rozpraszanie niz o tłumienie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 🙂. Mam takie miejsce na kanapie (narożniku w zasadzie), które znajduje się centralnie między kolumnami i dla mnie jest ok. Inne ustawienie zresztą nie wchodzi w grę, gdyż ścianka za kolumna kończy się kilka cm dalej (czego na zdjęciu nie widać) a dalej jest przejście do kuchni. Ale być może wynika to też z tego, że dla mnie ważniejsza jest muzyka (czy też rzadziej filmy) niż wyłapywanie jakiś niuansów, którymi zajmują się "zawodowi" audiofile. Zresztą jak już wspominałem, niestety nie każdy może sobie pozwolić na pokój odsłuchowy, który nie będzie zarazem pokojem gościnnym czy też innym pokojem przeznaczonym do codziennego użytku. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, seba3002 napisał:

 Zresztą jak już wspominałem, niestety nie każdy może sobie pozwolić na pokój odsłuchowy, który nie będzie zarazem pokojem gościnnym czy też innym pokojem przeznaczonym do codziennego użytku. Pozdrawiam. 

Dokladnie tak. Sorki że tak wypaliłem z tą ścianką, ale rozważam właśnie tego typu modyfikacje w salonie, ustroje profesjonalne nie zawsze da rade włożyć. Już nie truje, kontynujcie temat Panowie a ja nie będę już wtrącać OT. 

Ps:  moj pokoj to ewenement ktory sklada się z uwaga 12 narożników. Akustycznie nie do opanowania a miejsce odsluchowe jest w jej "bocznej czesci" ale jakos nawet to gra. 

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...