Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego YAMAHA, a zmiana kolumn


Łukasz Zator

Recommended Posts

Dzień dobry :)

Jestem nowy na forum. Znalazłem się tutaj przypadkiem podczas szukania opinii na temat gotowego zestawu Ampli + kolumny: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-yamaha-rxv-485b-ns-f51-ns-p51-black

W którymś temacie z końca 2019 roku, użytkownik S4Home odradził te kolumny do tego ampli i polecił Taga Tav 606v3.

Zaskoczyło mnie, że Taga jest tańszy niż ten komplet F51/P51. Czy takie rozwiązanie nadal jest aktualne i opłacalne?

Aktualnie jestem skazany na "kino domowe" z głośników telewizora, które nawiasem mówiąc jak na telewizorowe pierdziawki dają radę :)

Ampli wybrałem ze względu na cenę oraz możliwość przetwarzania obrazu 4K i HDR.

Budżet do 3 tys. zł.

Edytowano przez Łukasz Zator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super. Niestety mieszkam w mieszkaniu, nad którym mieszkają sąsiedzi, na dole na szczęście pustki. Poczytałem trochę opinii i ludzie chwalą ten komplet za właśnie dość dobre bassy. Subwoofer może kiedyś, pokój nie jest zbyt duży może z 20 m².

Kupiłem sobie OLEDa od LG i jedyne czego mi brakuje do szczęścia to właśnie lepszego nagłośnienia.

I jeszcze takie dodatkowe pytanie, czy wyżej wymieniony ampli ma opcje lub sam to robi, grania muzyki w trybie 2.0? Nie chciałbym tracić jakości utworów na 5.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ampli KD ma możliwość zagrania trybu 2.0

5 minut temu, Łukasz Zator napisał:

Poczytałem trochę opinii i ludzie chwalą ten komplet za właśnie dość dobre bassy

a to ciekawostka. Więc może inaczej - pozwolę sobie zacytować krótką, ale dość dosadną opinię, z którą się spotkałem, doskonale obrazującą kwestię tego elementu kina, z którą absolutnie, w 100% się zgadzam (myślę, że nie tylko ja, ale każdy, kto z kinem miał okazję obcować): "kino bez sub'a, to ch** nie kino".

Więc nie daj sobie wmówić, że jakiekolwiek kolumny są w stanie zastąpić ten element systemu. Z resztą kupisz, posmakujesz, to zrozumiesz. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 199% zgadzam się z przedmówca. Sama nazwa nam wskazuje 5.1 czyli 5kolumni i 1subwofer i tak są filmy nagrywane i cała bajka zaczyna się gdy jest ten subwofer bo on nam daje te efekty w kd. I nie dziadować i taniego nie kupować bo zamiast basu będzie buczenie. Nie mieszać też kolumn, jak kupować to z jeden marki najlepiej z jednego modelu np. Dali Zensor czy Monitor Audio Bronze. Subwoofer może być z innej parafii. Klipsch, Velodyne, SvS, Dali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

I ja nadal to potwierdzam.

Kolumny wymienione tu w temacie są znacznie lepsze 

Chcesz dobrą cenę to pisz do nas o ofertę 

Pozdrawiam

No cóż. Najwyżej sąsiedzi mnie zjedzą 😁 Widzę, że niektóre komplety 606v3 posiadają sobwoofer. Mam nadzieję, że da się regulować jego poziom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cześć. Odkopuję ten temat, żeby nie zakładać nowego.

Kupiłem zestaw przez Was polecany yamaha + tagi. Jest super :)

Przestudiowałem trochę instrukcję obsługi i wpadłem na zagadnienie Bi-Wiring, który pozwala na odseparowanie zasilania wysokich i średnich tonów. Przednie kolumny Taga mają z tyłu możliwość zastosowania takiego rozwiązania. Moje pytanie czy Yamaha RX-V485 pozwala na zasilanie takich kolumn przez bi-wiring?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odkopując temat. Posiadam konfigurację jak w stopce. Po dwóch latach używania systemu doszedłem do wniosku, że brakuje mi bassów, szczególnie w filmach. Kolumny mają niskie tony ale jednak to nie jest to :) Czy jest ktoś w stanie polecić mi jakiś subwoofer właśnie to tej konfiguracji? 

 

Wcześniej unikałem tematu subwoofera ze względu na to, że mieszkam w mieszkaniu, ale po kilku latach tłuczenia się sąsiadów z dołu i góry chciałbym się im serdecznie odwdzięczyć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku aktywnych subów nie ma dedykowanych rozwiązań do konkretnych wzmacniaczy czy kolumn. Najważniejszym kryterium wyboru jest typ konstrukcji. Zamknięta czy otwarta z otworem bass reflex. Te drugie są częściej spotykane - są większe i startują niższego pułapu cenowego. Zamknięte skrzynie są gabarytowo mniejsze, ale są generalnie bardziej uniwersalne bo bas w nich jest bardziej kontrolowany przez co nadają się także do muzyki.

Podaj metraż i budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



3 godziny temu, Butler napisał:




kontrolowany przez co nadają się także do muzyki.




 






Panie, oba typy subwooferów nadają się do muzyki. Jedyne które się nie nadają to te tanie którymi zazwyczaj są otwarte ale nie ma takiej zasady, że zamknięte to do muzyki a otwarte już nie. Wklejałem tutaj już nie jeden raz rzeczowe artykuły na ten temat, nawet od samych producentów subwooferów.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę w swoim imieniu i nie jestem tu głosem forum czy autorytetem by kogoś pouczać. Inspirując się @tomw, po skończeniu remontu pokoju przewaliłem dla zabawy przez ostatnie dwa miesiące chyba z 20 różnych subów (nie tylko SVS), a wnioski mam jakie mam. Wg. mnie zamknięte muszą być segment wyżej od swoich otwartych przedstawicieli by dotrzymać im kroku jeśli chodzi zejście i ogólnie o wrażenia, ale przy tym zdają mi się być jednak bardziej rozdzielcze i wszechstronne. Łatwo jest kupić otwarty sub za niewielkie pieniądze nadający się tylko do kina przez swoje "wooooooa" które tylko potrafi z siebie wydobyć. Na tym poziomie po prostu nie ma zamknietych paczek które w muzyce sobie poradzą. W średniej półce cenowej tak od 3000-4000zł dopiero robi się dość uniwersalnie i faktycznie są skrzynki z BR które akceptowalnie z muzyką grają, są nawet które robią to fajne ale określił bym je jako rodzynki w swoim gronie. W wyższej półce to już daja często fabrycznie zatyczki portów i możemy sobie fizycznie charakterystykę zmienić wg. upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



46 minut temu, Butler napisał:




po skończeniu remontu pokoju przewaliłem dla zabawy przez ostatnie dwa miesiące chyba z 20 różnych subów (nie tylko SVS), a wnioski mam jakie mam. Wg. mnie zamknięte muszą być segment wyżej od swoich otwartych przedstawicieli by dotrzymać im kroku jeśli chodzi zejście i ogólnie o wrażenia, ale przy tym zdają mi się być jednak bardziej rozdzielcze i wszechstronne. Łatwo jest kupić otwarty sub za niewielkie pieniądze nadający się tylko do kina przez swoje "wooooooa" które tylko potrafi z siebie wydobyć. Na tym poziomie po prostu nie ma zamknietych paczek które w muzyce sobie poradzą. W średniej półce cenowej tak od 3000-4000zł dopiero robi się dość uniwersalnie i faktycznie są skrzynki z BR które akceptowalnie z muzyką grają, są nawet które robią to fajne ale określił bym je jako rodzynki w swoim gronie. W wyższej półce to już daja często fabrycznie zatyczki portów i możemy sobie fizycznie charakterystykę zmienić wg. upodobań.






i tym wpisem sam potwierdziłeś, że to nie rodzaj obudowy determinuje przeznaczenie suba a raczej kwestia finansowa.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując to forum od dłuższego czasu da się zauważyć, że większość osób szuka całego kina w budżecie jednego solidnego suba ze średniej półki co jest w stanie ogarnąć super kino i akceptowalnie wspomóc fronty przy muzyce stereo. Realia są jednak takie, że na sub zostają ochłapy z budżetu, a tu królują otwarte kinowe paczki które psują wrażenia przy wymagających partiach muzycznych. Wielu miłośników muzyki jest przez to przeciwnikami systemu 2.1. Powoli ten trend to zmienia, ale jeszcze dużo wody w Wiśle przepłynie zanim to się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

W przypadku aktywnych subów nie ma dedykowanych rozwiązań do konkretnych wzmacniaczy czy kolumn. Najważniejszym kryterium wyboru jest typ konstrukcji. Zamknięta czy otwarta z otworem bass reflex. Te drugie są częściej spotykane - są większe i startują niższego pułapu cenowego. Zamknięte skrzynie są gabarytowo mniejsze, ale są generalnie bardziej uniwersalne bo bas w nich jest bardziej kontrolowany przez co nadają się także do muzyki.

Podaj metraż i budżet

18 metrów kwadratowych, budżet 1000-1200 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łukasz Zator napisał:

godziny temu, Łukasz Zator napisał:

18 metrów kwadratowych, budżet 1000-1200 zł. 

i tutaj jest problem, budżet masz za mały na suba zamkniętego tak jak i pokój. Wrzucałem tutaj kiedyś instrukcję jak się dobiera subwoofery do pomieszczeń. Otwarte wymagają większej kubatury, 18m2 może być ciężko pogodzić zwłaszcza z 485 gdzie ta wersja YPAO nie pomoże w ogóle.

Zatem możesz próbować z nowych pewnie Magnata albo szukać jakiejś używki.

14 godzin temu, Butler napisał:

 godziny temu, Butler napisał:

Obserwując to forum od dłuższego czasu da się zauważyć, że większość osób szuka całego kina w budżecie jednego solidnego suba ze średniej półki co jest w stanie ogarnąć super kino i akceptowalnie wspomóc fronty przy muzyce stereo. Realia są jednak takie, że na sub zostają ochłapy z budżetu, a tu królują otwarte kinowe paczki które psują wrażenia przy wymagających partiach muzycznych. Wielu miłośników muzyki jest przez to przeciwnikami systemu 2.1. Powoli ten trend to zmienia, ale jeszcze dużo wody w Wiśle przepłynie zanim to się zmieni.

nie ma problemu, trzeba ludzi uświadamiać i proponować rozwiązania ale nie wprowadzać zamieszania w postaci "subwoofer zamknięty do muzyki, otwarty do kina". Prosty przykład:

Cytat

Subwoofer otwarty w tych pieniądzach w muzyce najprawdopodobniej nie będzie zachowywał się tak jak powinien. Możesz oczywiście kupić i sam spróbować, może dla Ciebie to będzie akceptowalne, jednak powinieneś przemyśleć sytuację i dołożyć do ... tutaj można podać sugestie.

W taki sposób nie wprowadzamy zamieszania i nie wprowadzamy ludzi na manowce, proste uświadomienie i pokazanie możliwości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...