Skocz do zawartości

Pytanie o system Dolby Atmos


Saimons69

Recommended Posts

Hej

Mam pytanie czy mając głośniki surround dość wysoko i nie mam możliwości zamontować ich niżej tak, żeby były bardziej na wysokości uszu, to czy warto rozważyć rozbudowę systemu 5.1 na 5.1.2, żeby uzyskać Dolby atmos? No i jeszcze pytanie te kolumny do atmosa widziałem rozwiązanie z ustawieniem ich na głośnikach centralnych i skierowane w górę, czy tak ustawione będą dawały gorszą jakość dźwięku niż w montaż u sufitowym?

Edytowano przez Saimons69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć dobre 5.1 niż ch...we 5.1.2 to co masz po rogach teraz przy suficie to powinno być od ziemi 90cm-120cm za kanapa wtedy byśmy mogli mówić o 5.1 dopiero, jak chcesz wyżej kolumny to powinieneś kupić bi/di-polowe.
Do kolumn nastawkowych do Atmosa musisz mieć idealnie gładki sufit aby dźwięk się odbijał i też nie możesz byle gdzie kanapy dawać.6850a5954c74c40feede9f8a3412e801.jpg

Kąty odbicia są ważne przy nastawkowych kolumnach1a8b5993c5ade8779253bc69237b2d7a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ustawiasz atmos tak jak mówi to producent z pominięciem nakładek albo nie robisz wogole.

Te nakładki musiały wejść w życie aby ożywić wszystkie instalacje kina domowego a nie tylko te które mogą sobie na to pozwolić.

Rynek kin domowych potrzebował takiego kopa nowości. Ale to nie działa więc jak ma być tak to zbuduj lepsze 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...