Skocz do zawartości

Subwoofer czy kolumny z dobrym basem


Adbud92

Recommended Posts

Witam.

Sprawa wygląda następująco. Jestem posiadaczem amplitunera kina domowego Panasonic SA-HE90 oraz dwóch głośników Onkyo D-052AX o mocy 70 W na kanał RMS. Wszystko gra pięknie ładnie ale brakuje mi niskich tonów. Myślałem o dokupieniu subwoofera aktywnego Magnat Monitor Supreme II sub 202A. Kosztuje ok 550 zł. Nie chcę dudniących i potężnych basów. Już się naczytałem, że do stereo nie nadają się suby tylko dwa głośniki a w ostateczności suby w zamkniętej obudowie. A może dokupić dwie podłogowe kolumny z przyzwoitym basem niz bawic się w subwoofer. Kosztownie wyglądałoby to drożej. Proszę o wasze opinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina lepiej sub. Do stereo mozna dobry sub jesli np. Monitory sa z gornej półki. Wtedy dokupienie suba wychodzi z reguły taniej. Jesli chodzi oczywiscie o jakos dzwieku.

W Twoim przypadku atakowalbym subwoofer ponieważ do kina sprawdzi sie lepiej a kupowanie lepszych frontow ktore zrobia robote mija sie z celem bo wyjdzie drogo a amplituner i tak będzie waskim gardłem....

Ps: napisz czy chodzi o filmy czy o muzyke?

Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi glównie o muzyke, którą będę odtwarzał z aplikacji spotify poprzez ps4. Mam tez sporo płyt oryginalnych i odtwarzacz panasonica. Nie nastawiam się na filmy,  nie mam pozostałych głośników żeby stworzyć system 5.1 pozatym oglądane filmy są z netfliksa, w których ścieżka dźwiękowa nie jest w 5.1 itp. Podsumowując brakuje basów do słuchania muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adbud92 napisał:

Chodzi mi glównie o muzyke, którą będę odtwarzał z aplikacji spotify poprzez ps4. Mam tez sporo płyt oryginalnych i odtwarzacz panasonica. Nie nastawiam się na filmy,  nie mam pozostałych głośników żeby stworzyć system 5.1 pozatym oglądane filmy są z netfliksa, w których ścieżka dźwiękowa nie jest w 5.1 itp. Podsumowując brakuje basów do słuchania muzyki. 

Hmm.. muzyka przede wszystkim powiadasz. Jesli wszystko jest ok tylko basy to ja bym zaatakował subwoofer np. Velodyne lub rel. W aktywnych subwofferach mozesz sobie "sztelować" basem według uznania , a w kolumnach pasywnych znowu bedziesz skazany na to co oferuje pasywna zwrotnica w połączeniu z glosnikiem niskotonowym. Do Tannoy-a nic nie mam bo sam mam w domu Tannoye tyle że "troche" wyzej w hierarchii tego producenta... tak wiec jesli sub to porzadny a najlepiej Dwa suby.

Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karo napisał:

Kup tani subwoofer, odpowiednio dobierzesz głośność i odcięcie i nie powinieneś narzekać. 

Ewentualnie odeślesz. 

Ale tani niekonoecznie bedzie dobry. Szczegolnie do muzyki. Wiesz glosnosc i odcięcie niekoniecznie załatwia sprawe. Liczy sie tez szybkość (impuls),a to w tanim moze byc problemem....

Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z Tobą. Tylko, że przyzwoity subwoofer do stereo kosztuje od 2000 złotych w górę.

Autor wątku nie ma zestawu za kilka tysięcy czy więcej. Skoro zastanawia się nad subwooferem za 550 złotych znaczy to, że nie chce lub nie może dać więcej. 

Mi też polecano taki subwoofer za minimum 2000. Kupiłem za 1000 i na razie jestem zadowolony. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Karo napisał:

Kup tani subwoofer, odpowiednio dobierzesz głośność i odcięcie i nie powinieneś narzekać. 

Ewentualnie odeślesz. 

Tani to znaczy do jakiej kwoty?? Może konkretne propozycje podasz. Dodam, że nie chce 2 sub tak jak kolega wspomniał ani jakiś potężnych. Bas ma być uzupełnieniem a nie dominować, żeby sasiad mi po policję dzwonił. Pomieszcznie, w którym bedzie sprzęt to taka L skladająca sie z salonu i kuchni. Salon 18 m a kuchnia 10 m 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Karo napisał:

Oczywiście zgadzam się z Tobą. Tylko, że przyzwoity subwoofer do stereo kosztuje od 2000 złotych w górę.

Autor wątku nie ma zestawu za kilka tysięcy czy więcej. Skoro zastanawia się nad subwooferem za 550 złotych znaczy to, że nie chce lub nie może dać więcej. 

Mi też polecano taki subwoofer za minimum 2000. Kupiłem za 1000 i na razie jestem zadowolony. 

 

W takim razie pozostalo autorowi tak jak jest albo wymiana kolumn a to tez kosztuje. Tani sub odpada szczególnie w kwocie 500-1000 chyba ze uzywany

1 minutę temu, Adbud92 napisał:

Tani to znaczy do jakiej kwoty?? Może konkretne propozycje podasz. Dodam, że nie chce 2 sub tak jak kolega wspomniał ani jakiś potężnych. Bas ma być uzupełnieniem a nie dominować, żeby sasiad mi po policję dzwonił. Pomieszcznie, w którym bedzie sprzęt to taka L skladająca sie z salonu i kuchni. Salon 18 m a kuchnia 10 m 

Nie chodzi o potege ale o jakość

Znajdz uzywany rel quake bedzie w kwocie ktora podales. Uzupełni bas i jakosc tez bedzie. Tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć nad klipsch r-10sw lub z tańszych Wilson sub-9. Tu masz test poprzednika. https://www.hfc.com.pl/test/3000,wilson-sub-8.html

Trzeba tylko pamiętać, aby odpowiednio ustawić go, czyli poszukać mu odpowiednie miejsce w pokoju.

Ja mam r-12sw, ale tylko dlatego, że był tańszy niż r-10sw.

Edytowano przez Karo
Korekta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat subwoofera onkyo skw-205 ?? Jest to sub który był w zestawie z pozostałymi kolumnami. Wziełem go od właściciela na próbe, żeby zobaczyć jak się spisuje z tymi dwoma głośnikami onkyo. Jak dla mnie gra dobrze, taki by mi odpowiadał. Zaczniecie zaraz pisać, że on sie do stereo nie nadaje itp. Może i tak jest ale ja się nie znam.  Muszę go niestety oddać. Wysyłam zdjęcie jak on wygląda.

15815361477901024122295.jpg

20200212_135713.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Adbud92 napisał:

Jak dla mnie gra dobrze, taki by mi odpowiadał. Zaczniecie zaraz pisać, że on sie do stereo nie nadaje itp. 

No i sprawa rozwiazana. I to na dodatek odsłuchałeś u siebie. 

Nadaje się do stereo  jesli Tobie odpowiada. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karo napisał:

Czyli audiofilskich uszu nie masz. 😁

Jak Tobie muzycznie i cenowo odpowiada to kup. Ty masz być zadowolony. Nie zaś inni z forum.

Chociaż wolałbym tego, jeśli możesz dołożyć https://m.olx.pl/oferta/tannoy-subwoofer-mx-sub10-CID99-IDDr8Xy.html#position=1&page=1

Zależy też za ile dostaniesz tego Onkyo.

Fajny ten używany, ale kupować w ciemno bez odsłuchu troche ryzykowne a podróż do Bydgoszczy ze Szczecina tez kosztowna. Jak juz używane to tylko ze Szczecina. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Słuchaj szczerze ci radzę

Tannoy msub na prawdę

Z nowych tannoy ts2.8 albo 2.10 albo subwoofery fyne audio. Tu masz uniwersalność za małe pieniądze. Wilson no przepraszam ale przegrywa z magnatem 302 pod każdym kątem i to także sub kinowy.

No wlasnie kinowy ten wilson bo nawet napisali ze do kina domowego głownie skierowany. Doszedłem do wniosku, że zainwestuje w dobry sub do tych 1500 zl max. Więcej nie dam bo uważam, że nie zauważe różnicy. Według tego co pisaliście to tannoy, rel quake, klipsch. Wszystkie w podobnych cenach. Mam jeszcze pytanie czy wiecie gdzie dostane pilot albo zamiennik do mojego amplitunera Panasonic SA-HE90 ? To jest juz troche wiekowy sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adbud92 napisał:

No wlasnie kinowy ten wilson bo nawet napisali ze do kina domowego głownie skierowany. Doszedłem do wniosku, że zainwestuje w dobry sub do tych 1500 zl max. Więcej nie dam bo uważam, że nie zauważe różnicy. Według tego co pisaliście to tannoy, rel quake, klipsch. Wszystkie w podobnych cenach. Mam jeszcze pytanie czy wiecie gdzie dostane pilot albo zamiennik do mojego amplitunera Panasonic SA-HE90 ? To jest juz troche wiekowy sprzęt. 

U nas w uk ostatnio używany w b.dobrym stanie rel quake poszedl za £100 to jest ok 500zł. Mozna by w tym budżecie nawet dwa zapodac. A rel to już nie byle co. Wystarczy spojrzeć z tyłu co on tam ma :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

W takiej cenie faktycznie możesz szukać rela chodź będę to modele małe i raczej starsze. W tej cenie był ostatnio na rynku wtórnym tannoy ts2.10

Moim zdaniem warto. Używany svs sb1000 podobnie. 

Jest porownanie na necie chyba czeska wersja rel quake vs rel strata podlaczone do elektrostatów. Mozna się mocno zdziwic co potrafi mały quake

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...