Skocz do zawartości

Zamiana Pylon Pearl 25 na Dali Zensor 7.


lukluk71

Recommended Posts

Niedawno kompletowałem zestaw z ograniczonym budżetem, a w sumie jako początkująca osoba, nie miałem jakiś określonych wymagań. Udało mi się kupić za 3,200zł:
Onkyo tx-8250
Pylon Pearl 25
Kable Melodika Purple Rain

Generalnie bardzo przyjemnie to gra. Kupując stereo, nie miałem jakiś wygórowanych wymagań. I do dziś raczej pasuję mi dźwięk z tego zestawu. Ale jak wiemy, w miarę jedzenia apetyt rośnie. 
Po wygrzaniu sprzętu, oraz po dłuższych odsłuchach mogę już mniej więcej określić czego mi brakuję w tym zestawie. I od razu mówię, że nie jest jakoś tragicznie, bo wspomniany zestaw daje mi dużo przyjemności ze słuchania. Są pewne braki, ale nie są aż to takie braki żeby nie dało się na tym słuchać muzyki. Zwyczajnie chcę sobie podnieść poziom jakości. 

Ok do rzeczy. Brakuję mi przestrzeni, chciałbym zmienić na coś bardziej melodyjnego. Coś co mi da więcej " soczystego i czystego" dźwięku.  Ciężko mi to określić w słowach, bo jestem laikiem w temacie. Ale chodzi o bardziej o przejrzyste średnie tony, a bass żeby był uzupełnieniem (nie dudniącym puchaniem).  Dodam jeszcze, że często słucham muzyki wieczorami, ciszej. Czasami włączę coś głośnie, ale to sporadycznie. Z pewnością nie na cały regulator :) Muzyka bardzo różna, i różniejsza (bo jeszcze żona ze sprzętu korzysta) więc będzie leciało:
Muzyka radiowa (listy przebojów itp). Z mojej strony często elektroniczna (ale bardziej chill,progessiv, deep) często coś w stylu Jean Michel Jarre. Często też leci jakiś ambient, instrumental, coś w stylu Cafe del Mar. Ale od czasu do czasu zapoda się coś Rapowego, jakiś, Jazz, Blues a nawet gitarowa. Więc troszeczkę jest tego. No i oczywiście kino domowe :)


Co do akustyki pomieszczenia. Jest to ok 24m2  Jest w tym momencie ograniczona, ale jest dywan, zasłony i takie pierdoły. Kolumny mogę odsunąć na 0,5m od ściany. W tym momencie mam wszystko ustawione optymalnie, i myślę że jest OK. Chociaż niedługo będzie remont, zmiana mebli, więc pewnie dostosuję sobie jeszcze lepiej pomieszczenie pod sprzęt. Chociaż tu nie będzie szaleństwa bo to salon dzienny/rodzinny i muszą tu być pewne rodzinne kompromisy :)

I teraz przejdę do konkretów. Pewnie bym został przy tym zestawie, ciesząc się nim jeszcze trochę, a kiedyś na coś lepszego uzbierał. Ale że wpadło mi trochę gotówki, to mogę przyśpieszyć ten proces. :) Sprawa wygląda tak: Na początku chciałem wymienić amplituner na jakiś wzmacniacz (sam nie wiem jeszcze jaki, dopiero zaczynam szukać) ale coś w budżecie do 2,5k pln - może być używany. I tu pytanie do bardziej doświadczonych osób: Czy wzmacniacz faktycznie aż tak polepsza jakość dźwięku w stosunku do amplitunera ? 
 

I jeszcze tu pytanie. W trakcie odsłuchów, miałem okazję posłuchać Dali Zansor 7  - bardzo mi się spodobał dźwięk z tych kolumn, ale nie było budżetu. Generalnie dopiero kilka dni później odsłuchiwałem Perle 25 i inne. Ale że Dali Zansor 7 były na odsłuchu jako pierwsze, i wtedy nie miałem odniesienia do niczego innego, to mogło to być dość subiektywne odczucie. Ale ciągle myślę, że właśnie Zensory 7 mają to czego mi brakuje w Perlach 25 -> i tu bardzo bym Was prosił o pomoc! Czy faktycznie Zensory 7 to dużo lepiej grające kolumny od przykładowo takich Pearl 25 ? Już niestety nie mam możliwości ich odsłuchania. Ale pewnie przed ostateczną decyzją poszukałbym ich.

Jeśli te kolumny potwierdzą moje odczucia. To możliwe że sprzedam Pearle 25 i kupię Zensory 7. Ale chciałbym Was prosić o pomoc w doborze wzmacniacza do tych kolumn, tak do 2,5k pln. (może być używany) chyba że coś fajnego znajdzie się nowego w podobnej kwocie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daliście mi do myślenia. 
S4Home chętnie, ale teraz jestem więcej poza domem. I nie miałbym jak tego potestować.  Generalnie na jakiej zasadzie pożyczasz ? Jak to formalnie wygląda.


Klipsch RP280 to bardzo ładna kolumna.

Zapomniałem wcześniej wspomnieć, że Dali ma bassreflex z przodu, dla mnie to atut, bo mieszkam w bloku i mógłbym dosunąć kolumny maksymalnie do ściany.

@BaliGdynia trochę zaniepokoiłeś mnie tym że będą za słabe. Bo tak jak wspominałem wcześniej, dźwięk z tych kolumn, bardzo mi się spodobał.  Chociaż ten pokój nie ma standardowych wymiarów, nie jest typowym kwadratem.  Więc pewnie tutaj trochę będzie problem z akustyką tak czy inaczej. Bardziej chcę żeby dźwięk skupiał się w miejscu odsłuchu (na kanapie). Później wrzucę jakąś fotę jak wygląda ten pokój. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak Denon pma-1510ae+Dali Zensor7 i wszytko było na pokoju około 25m2 czyli podobnie. Wzmacniacz Denona jest dość mocnym wzmacniaczem dual-mono ale nie demonem mocy haha ale wystarczający aby napędzić Dali kolumny. Jeśli chodzi o sam dźwięk i bass to ok ale przy cichym słuchaniu. Jeśli chodzi o głośne to niestety już nie było tak ładnie, dudniący bass i średnie z wysokimi zaczynały się zlewać, teraz mam troszkę inne połączenie. Monitor Audio Silver10 to zdecydowanie większe kolumny niż Dali Zensor7 oraz wzmacniacz Roksan K3 dwa razy mocniejszy niż Denon oraz inny transformator. Tu przy takim połączeniu ani mocy ani czystego dźwięku nie brakuje. Na ważnie na której godzinie jest volume to i tak jest banan na twarzy. Słuchaj ale każdy ma swój słuch, najprościej i najszybciej będzie jak kolumny wypożyczysz do siebie. Gdybyś był z Gdyni to bym podjechał ze swoimi dla porównania Monitor vs Dali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BaliGdynia napisał:

Ja miałem tak Denon pma-1510ae+Dali Zensor7 i wszytko było na pokoju około 25m2 czyli podobnie. Wzmacniacz Denona jest dość mocnym wzmacniaczem dual-mono ale nie demonem mocy haha ale wystarczający aby napędzić Dali kolumny. Jeśli chodzi o sam dźwięk i bass to ok ale przy cichym słuchaniu. Jeśli chodzi o głośne to niestety już nie było tak ładnie, dudniący bass i średnie z wysokimi zaczynały się zlewać, teraz mam troszkę inne połączenie.

Mysle, ze w tym przypadku to bylo niezbyt dobre polaczenie i efekt byl jaki byl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jak kupiłem Yamahę 803d wraz z Pylonami 25. Też myślałem że poprawię sobie przechodząc na Dali Z7. Nic z tego kolumny graja na tym samym poziomie, nie ma żadnego przeskoku w jakości. Szkoda kasy na te Dali. Chcesz to wypożycz i posłuchaj, ale będąc na Twoim  miejscu rozejrzał bym się za czymś innym, a jak brak funduszy to na razie graj na Pylonach,  poczekaj dozbieraj.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukluk71 napisał:

Zapomniałem wcześniej wspomnieć, że Dali ma bassreflex z przodu, dla mnie to atut, bo mieszkam w bloku i mógłbym dosunąć kolumny maksymalnie do ściany.
 

Ten br z przodu to nie gwarancja dobrego grania i możliwości pełnego dosunięcia do ściany. Z kolei tylny wylot w dobrej konstrukcji nie ogranicza odległości.Możesz jeszcze zatkać,jak bardzo wadzi otwarty br

Akustyka także ma znaczenie.Nie skupiałbym się więc na kierunku br przy wyborze kolumny.Każda kolumna potrzebuje przestrzeni,jedne radzą sobie z jej brakiem lepiej,inne gorzej.Ale tu już bardziej zagra akustyka i dobór kolumn i pieca.

Popieram zdanie przedmówcy,dozbieraj i wybierz coś innego.Zensor 7 ma dobry pijar branży,jest to relatywnie tania podłogòwka,ale warto posłuchać innych i dopłacić.

To wykastrowana konstrukcja z dołu pasma,bas nieròżnorodny, śmiało mógłbyś je zastąpić dobrymi podstawkami.Kawał skrzyni,ładnie wygląda,na początek zachwyci,ale później zaczniesz wyłapywać braki.No nie czarujmy,w tej cenie najtańszej konstrukcji podłogowej Dali czegoś musi brakować.Jaki byłby sens sięgać po droższe?

Fajny produkt do robienia obrotu i marży,dobrze wyceniony bez rabatu.Po rabatach, można było kupić 30% taniej bez żadnej łaski.Poza tym portale są zabite używkami jak i nowymi.To też o czymś świadczy.

Warto posłuchać, wyrobić sobie swoje zdanie najlepiej.Moje może być spaczone,bo miałem i sprzedałem z niewielką stratą.Co mnie bardzo cieszy 😏

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vade napisał:

Miałem podobny problem jak kupiłem Yamahę 803d wraz z Pylonami 25. Też myślałem że poprawię sobie przechodząc na Dali Z7. Nic z tego kolumny graja na tym samym poziomie, nie ma żadnego przeskoku w jakości. Szkoda kasy na te Dali. Chcesz to wypożycz i posłuchaj, ale będąc na Twoim  miejscu rozejrzał bym się za czymś innym, a jak brak funduszy to na razie graj na Pylonach,  poczekaj dozbieraj.  


Aż tak słabo było? Ja odczułem dużą różnice grania między tymi kolumnami. Było totalnie inaczej. 

Vade
Mar Ka co Wam w dali brakowało? 
 

Co do akustyki, na razie mam wszystko zrobione optymalnie. Pokój ma niestandardowe wymiary, i jak to się mawia z g@@bicza nie ukręcisz. Będę robił remont, to pomyśle o innych ustawieniach. Ale może macie racje z tymi kolumnami.
 

Tylko proszę popatrzcie na mnie z perspektywy mniej wymagającego słuchacza. Nie jestem audiofilem, i nigdy nie będę. Lubię sobie czasami posłuchać muzyki. Pracuję w domu, często coś w tle leci, i często gęsto nie skupiam się aż tak na jakości. Nie siadam z fajką przed kolumnami i nie delektuję się dźwiękami. Choć uważam że fajnie zachować jakąś minimalną przyzwoitość dźwięku, coby jakaś mała satysfakcja z odsłuchu była.  W skrócie, akurat HI-FI nie muszę mieć TOP. Nie chciałbym też wydawać majątku na to wszystko. A widzę że Dali Zen7 jest w granicy mojego budżetu (Pearle sprzedam) Dlatego główkuje nad tym ile da mi więcej zamiana tego amplitunera z Pylonami, na przykładowo taki zestaw:
Marantz pm7005 + Dali Zen7 

Sam nie wiem, szkoda że tych Dali nigdzie nie ma pod ręką żeby odsłuchać.



A jeszcze, słuchałem tannoy revolution xt 8f. TO BYŁO GENIALNE DLA MNIE! ale wiadomo poza budżetem...  do tego duże mocne kolumny. Do mieszkanka w bloku, uważam że troszkę przesadne. Ale z tego co mi wiadomo jest mniejsza wersja XT6 i może to będzie to! Z tym szóstek nie odsłuchiwałem, a podobno się różnią od ósemek. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podobały się xt8f,to może warto spojrzeć na fyne audio f501/f502?

U mnie stanęły po Z7 emity m30.

W skrócie,to po czasie Z7 zaczęły być męczące, przez górę pasma i brak dołu i tego o czym wspomniałem wcześniej.Stwierdziliśmy wspólnie z żoną,że jazgotały zamiast grać.

Moja żona nie jest miłośnikiem słuchania muzyki,podczas odsłuchów wyszło,że jest bardziej wyczulona na zmiany żrodeł,gdzie mi było ciężko te różnice uchwycić.

Najlepiej jak trochę się osluchasz,bo pierwszy efekt wow może być udręką podczas regularnych odsłuchów trwających kilka godzin i dłużej.

 

 

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vade napisał:

Miałem podobny problem jak kupiłem Yamahę 803d wraz z Pylonami 25. Też myślałem że poprawię sobie przechodząc na Dali Z7. Nic z tego kolumny graja na tym samym poziomie, nie ma żadnego przeskoku w jakości. Szkoda kasy na te Dali. Chcesz to wypożycz i posłuchaj, ale będąc na Twoim  miejscu rozejrzał bym się za czymś innym, a jak brak funduszy to na razie graj na Pylonach,  poczekaj dozbieraj.  

No to czemu je wybrałeś? Gdzie wcześniej sprawdzałeś?

Ja nadal uważam zet o nie jest dobre połączenie dla ciebie i podtrzymuje wcześniejsze propozycje plus faktycznie dynaudio emit 30 i tannoy xt8f.

Jak mówię weź od nas i wypożycz. Będziesz wiedział.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana amplitunera na wzmacniacz przyniesie oczywiście korzyść i tutaj polecam Cambridge Audio cxa60 lub Audiolab 6000a. Myślę jednak, że na tym etapie więcej zyskasz wymieniając kolumny na Monitor Audio Bronze 6, Focal Chorus 716 lub Polk Audio S55e. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Wczoraj czytałem, prawie do 3 nad ranem. Aż głowa boli od natłoku informacji. Panowie zapoznam się też z Waszymi propozycjami kolumn. 

Jest źle Panowie, jest źle! 
Dzisiaj sobie uświadomiłem, że żona też często korzysta z opcji amplitunera.I robi się malutki problem, bo dodatkowych klocków nie chcę kupować, nawet nie mam na nie miejsca, a faktycznie żona często odpala sobie radio, czasami zapodaje muzykę z BT z telefonu, korzystamy też z Tidala -> sam często słucham tak muzyki, ale też pendrive. Czyli ficzery w apli jednak są wykorzystywane. W sumie mógłbym olać sprawę, żona to ugodowa osoba, i po prostu przestałaby słuchać muzyki ... pewnie by coś sobie puszczała z telefonu,  ale nie chcę być egoistą...  :D  Dlatego widzę jeszcze kolejną opcję. Zakupić kolejny kombajn z lepszym dźwiękiem od mojego Onkyo. Czyli:  Yamaha 803d
 

I tu pytanie pada, czy taka Yamaha zagra podobnie do planowanego wcześniej wzmacniacza pm6005 ?
Bo jeśli będzie miał poziom dźwięku tego wzmacniacza, i funkcjonalność jaką do tej pory miałem w Onkyo, to myślę że to będzie strzał w 10.  

Dodam tylko że wcześniej słuchałem muzyki na WIEŻA TECHNICS SH-EH580. Więc raczej audiofilskich wymagań nie mam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nie czytaj tylko słuchaj! 

Moim zdaniem marnujesz czas czytając przed odsłuchem. Wyrabiasz sobie opinię innych. Poczytaj po odsłuchu czy twoje wrażenia są zgodne z tym co opisal ktoś. 

Polecam

Zgadzam się z Tobą w zupełności. Cenna rada. 
Ale jako początkujący, wcześniej chciałbym się zapoznać, mniej więcej wiedzieć w co celować. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że zrobienie na odwrót pomaga.

Czemu?

Masz swoją opinie o dwóch produktach na przykład. Pozniej porównujesz ja z danym testem.I wiesz czy Twoje doznania są podobne, czy rozbieżne, Czy ufać temu testerowi czy jednak ma inne zdanie. Pamiętaj każdy opis to jest subiektywna opinia. "Kolumny z potężnym niskim basem". Fan dawnego Altusa powie - no graja raczej normalnie, Fan Tannoya - o matko ale dudni. :)

15 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Planowałeś wzmacniacz od Marantza pm6005 to może jakaś alternatywa, amplituner stereo
Marantz nr1200
https://www.marantz.com/pl-pl/shop/avreceiver/nr1200

Powiem Ci że 1200 gra wyraźnie gorzej od PM6006.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się kilka czynników...  :)
Panowie, wyszło na to że ten zestaw wcale nie jest aż taki zły.  Na początku miałem wrażenia takiego głuchego, i zlanego dźwięku. Ale to od nowości jak zacząłem słuchać. Więc moja opinia brała się bardziej od początkowych odsłuchów. Teraz jak sprzęt się trochę wygrzał, dźwięk się zrobił dużo lepszy. Nie wiem czy to moje wrażenia, ale powolutku robi się inaczej, lepiej. Na ten moment mam wrażenie że to zupełnie inny sprzęt niż był wcześniej. Nie wiem czemu tak, ale może dlatego że wcześniej dużo obowiązków na głowie i na zmęczonego słuchanie. Ewentualnie w tym "wygrzewaniu" jest grosz prawdy :)

Druga sprawa, dopiero udało mi się odpalić neta w tym amplitunerze i odpaliłem Tidala przez Chromecasta i bezpośrednio przez amplituner, i też mam wrażenie że jest lepiej, bo wcześniej robiłem odsłuchy przez bluetooth. - tu pytanie, czy jest różnica między BT a chromcastem? 

I dla poprawy, udało mi się troszkę poprzestawiać wszystko. Generalnie kolumny odsunąłem tak 0,5 od ściany i zrobiło się zdecydowanie lepiej. 

Po tych zabiegach, zrobiło się więcej przestrzeni, w końcu zaczyna to przyzwoicie grać, nie zlewa się wszystko tak jak wcześniej. W dźwięku jest więcej przestrzeni i zaczynam czerpać przyjemność ze słuchania muzyki. Wiadomo nie jest gra to jak top sprzęt który doprowadza do orgazmów, ale zaraz sobie przypominam ile zapłaciłem za całość i nagle wszystkie niedociągnięcia znikają. Myślę że jak na zestaw nowy ze sklepu za 3200 bardzo dobrze gra. 

Ale chciałbym już powoli zobaczyć "magie" wzmacniacza" dlatego przemyślałem sprawę i zamiast zmiany kolumn, będę powoli rozglądał się nad wzmacniaczem. Jak już będzie wzmacniacz, to po jakimś czasie sprzedam Perle 25 i dozbieram do lepszych kolumn.  

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha !  :) 
 

Ale trochę sieje zamęt. Panowie, wzmacniacz całkowicie odpada. Musi być radio FM, musi być wyjście na pendriva, musi być streeming! Musi być podłączony sprzęt do TV.
Bo z muzyki w będą korzystać inni domownicy. Dlatego po dłuższych przemyśleniach amplituner będzie jednak najlepszym kompromisem.

 

Znalazłem Dali Zensor 7 za 1600zł (2szt.) do kupienia, używane, ale praktycznie w sklepowym stanie. Jeszcze są na 6 msc. gwarancji. Musiałbym tylko po nie pojechać 100km. I pytanie do Was, czy jest sens za taką cenę kupić, jeśli faktycznie są w prawie w "sklepowym" stanie, czy to raczej w normalnej cenie ? Na OLX jeszcze widzę wystawione są Dali za 2,200zł- ale moim zdaniem chyba za drogo?

Jeśli kupię Zensory? To chciałbym jednak zmienić ampli. I mam do wyboru, albo  Onkyo 8390 albo Yamaha 803. Wcześniej te ampli chciałbym wypożyczyć, ale potrzebne sugestie, co lepiej Waszym zdaniem z tych ampli zagra z Zen6 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600zł za Zensor7 to nawet się nie zastanawiaj. W zeszłym roku one tak 2200-2600 chodziły teraz w górę idą bo Oberony słabe dla oka, Zensor7 wyszły genialnie. Haha jak coś to je sprzedać i zarobić haha.
Jak już byś miał je w domu to wtedy potestujesz Amp AV stereo. Ja bym jeszcze Denona 800h sprawdził, czyli 3 Amp AV do wyboru, Onkyo jest fajne bo powiększyli klocka do poprzednich modeli, teraz wielkościowe podobny jest do serii RZ i to cieszy oko, Denon jak to Denon jedynie w srebrnym kolorze super wygląda, a Yamaha to jak to lubi. 3 modele, podobne wodotryski, podobne zastosowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem te kolumny, jutro po nie jadę. Rozmawiałem ze sprzedawcą, i podobno nie były katowane, bo głośno nie słuchał, i nie jakoś często... bo słuchane w mieszkaniu, to mu wierze. Do tego podobno wyglądają jak nowe. (Zdjęcia widzialem i bardzo ok) Generalnie Pan wystawiał na początku  za 2,200zł przez miesiąc nikt nie kupił, później 2,000zł i jakieś zainteresowanie ale ludzie tylko pytali i dpe zawracali... Później wystawione za 1800zł. Rozmawiałem ze sprzedawca, i mówi ze ciężko sprzedać używany sprzęt w dobrej cenie, bo jest tego ogromnie dużo, i różnych kolumny w podobnej cenie. Więc pewnie majątku  na nich nie zarobię, a bujać się mi nie będzie chciało za 200zł zarobku... Mi udało się dogadać za 1600zł. Ale to taki znajomy znajomego... wiec pewnie kitu nie wciśnie ;) 

Po weekendzie pozostanie dobranie amplitunera.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT. Po dłuższym wartowaniu informacji w internecie. Kupiłem Yamahe 803. Yamaha kupiona u jednego z naszych branżowych forumowych kolegów. 
Mam nadzieję że zagra to dobrze z Zen7. Ale jeszcze czekam na odpowiedź w sprawie innych kolumn. 
 

Jak skompletuję ostatecznie sprzęt, to napiszę co i jak. Bo zrobiłem troszkę bałaganu. Ale może to się przyda jakimś niezdecydowanym "podobnym do mnie". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...