Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3000 zł


Piotr Koszela

Recommended Posts

Cześć,

zastanawiam się nad kupnem zestawu stereo, ale nie za bardzo się na tym znam (do tej poru słuchałem muzyki na głośnikach MODECOM MHF60U lub słuchawkach ISK HD9999 + Audioquest Dragonfly).

1. Budżet: 3000 zł.

2. Preferuję sprzęt nowy (jak wspomniałem - nie znam się na tym i nie potrafiłbym ocenić stanu używanego sprzętu).

3. Szukam gotowego kompletnego zestawu stereo (opcjonalnie jeszcze coś do odtwarzania CD, ale niekoniecznie), zamierzam słuchać muzyki ze Spotify + oglądać filmy (sprzęt ma być podłączony do telewizora SAMSUNG QLED QE65Q60RAT).

4. Zestaw będzie stał w salonie. Powierzchnia salonu to 27m2, połączony z kuchnia (kuchnia ok. 12 m2) i korytarzem. Wysokość salonu to ok. 6 metrów. co do kształtu, to łatwiej chyba zobaczyć na załączonych zdjęciach, niż opisać:). Kolumny miałyby stać z telewizorem, tam gdzie go widać na zdjęciu, kanapa (czyli najczęstsze miejsce słuchania) przed telewizorem, jakieś 2,5-3 metry od niego.

5. Poszukuję kompletnego zestawu, chociaż nie wykluczam rozbudowy w dalszej przyszłości (czytałem też o systemach Music Cast Yamahy - może w przyszłości bym dokupił jakiś głośnik do innego pokoju, dodatkowo).

6. Sprzęt do słuchania muzyki i oglądania filmów. Wprawdzie częściej z żoną oglądamy filmy, niż słuchamy muzyki, ale zależy mi bardziej na jakości odtwarzania muzyki więc zakładam, że na zestawie stereo też można przyjemnie "odsłuchać" film. Muzyka: hmm.. różnorodna. Na pewno dużo bluesa (i akustycznego, i elektrycznego) i starego rocka. Sporo jazzu, trochę metalu (maksymalnie do thrashu, w bardziej ekstremalne gatunki się raczej nie zapuszczam;). Jeśli elektroniczna, to bardziej w kierunku ambientu.

7. Jestem z lubuskiego.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowano przez Piotr Koszela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego pomieszczenia to możesz co najwyżej nowe przewody głośnikowe. Obojętnie co kupisz będzie słabo. Akustyka zrobi swoje. A 3000 zł to stanowczo za mało na nagłośnienie nawet jak sprzęt będzie używany. 

Te 3000 zł przeznaczyłbym na wizytę akustyka. Serio.

Pomieszczenie wydaje się trudne do nagłośnienia. Możesz mieć pogłos jak w kościele.. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, przede wszystkim dzięki za poradę.

Zastanawiam się, przeglądam tematy i na tym i na innych forach jednak w tym zakresie cenowym. Może góra kolejny tysiąc bym najwyżej wysupłał. Mam świadomość, że dla was może to być śmieszny budżet, ale nie dam rady więcej (nowy dom, masa innych wydatków). Jak też wspomniałem dotychczas słuchałem muzyki na głośnikach czy słuchawkach za ok. 350 złotych, więc zakładam, że nabycie czegoś za 3000-4000 zł i tak będzie dla mnie dużym skokiem jakościowym.

Może Yamaha R-N402D + Indiana Line Nota 550?

W mojej małej mieścinie jest też jeden sklep z nagłośnieniem, przejdę się tam i spytam, czy nie chcieliby za opłatą obejrzeć salonu i doradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica względem głośników komputerowych będzie duża i powinieneś być zadowolony z efektu. Fakt, akustyka nie rozpieszcza i jest dużym wyzwaniem zaproponować idealne rozwiązanie. Zwróć uwagę na yamaha rn602 ( wydajniejszy i o wiele lepszy amplituner od rn402) w połączeniu z Pylon Audio Pearl 25 lub jeśli miałbyś odrobinę na dołożenie to Sapphire 25 gdzie po rabacie wychodzi na prawdę sensownie. Alternatywą mogą być Melodika BL40 mkIII, które tworzą zgrany duet z Yamahą.

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Koszela

Ten zestaw teoretycznie powinien nagłośnić Twoje pomieszczenie. Świetny dźwięk. Sprawdzi się w metalu i innych gatunkach. Dźwięk dość jasny, szybki, bardzo dobra kontrola niskich tonów, przestrzeń i dynamika. Wysteruje większość wymagających kolumn. Wszystkie propozycje wzmacniaczy, które padły pod względem wydajności prądowej są za słabe by dobrze nagłośnić Twój salon. 

Negocjuj cenę. Sprzedawcy powiedz, że dostałeś propozycje z forum audio. 

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-yamaha-m-70-pre-yamaha-c-70-8908045085

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przepraszam też jestem branża. Ale uważam że nie ma co tu polecać tylko dlatego że mamy to w ofercie.

Yamaha 402 z Nota 550 nie ma szans. Podobnie jak Pylon Pearl. Melodika, no jakoś to grac już bedzie. Ale RN 602 + Magnat 1002 to z nowych moim zdaniem najmniejszy mozliwy zestaw.

Ale serio zastanów się nad używany,.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, co masz na myśli? Zamówić konsultację akustyka i ewentualnie zmienić coś w wykończeniu pomieszczenia, co poprawi akustykę (nie orientuję się, czy takie coś jest możliwe)?

W tym momencie z powodów finansowych skłaniam się ku podpowiedzi @S4Home: RN 602 + Magnat 1002, (albo faktycznie używek w budżecie do 3000zł). Jest sensowne takie połączenie? To byłby mój pierwszy zestaw stereo, przez parę lat odłożyłbym pieniądze i wymienił.

Co do wspomnianych używek: gdzie szukać? Allegro, OLX?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...