Skocz do zawartości

Ryzyko uszkodzenia sprzętu


RedDragon

Recommended Posts

Na ostatniej imprezie pilnując mocy wzmacniacza wszystko grało pięknie do czasu, aż znajomy szybkim niespodziewanym krokiem dobiegł licząc że podkręci atmosferę. Sprawnym ruchem przekręcił gałkę volume mocno do przodu, kolumny wydobyły z siebie bardzo głośny nieprzyjemny dzwięk trzaskającego plastiku a membrany prawie wyskoczyły z obudowy od razu otrzeźwiałem doskoczyłem wciągu 2 sekund i ugasiłem sytuację, kumpel też zaskoczony z tekstem "co to było" Planuję rozbudowywać ten sprzęt i jest moim oczkiem w głowie sprawdziłem wszystko na drugi dzień i gra dobrze na różnych poziomach głośności nic nie pierdzi. Czy mogło to mieć wpływ na jakość grania, żywotność kolumn i przede wszystkim na sam amplituner? Sprzęt to yamaha r-n803d i pylon pearl 25

Edytowano przez RedDragon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak amplitunery mają taką funkcję. Na imprezy to mus!

Jeśli obecnie gra dobrze to jest szansa że nic się nie stało.

Najlepszym testem jest przekręcenie Badu na maksa Doors u na minimum i pomału! Dawać głośniej. Później na odwrót. Głośniki mają grać czysto. 

Oczywiście tym razem rób to bez procentów i pomału. Sam zobaczysz gdzie jest ta granica że nie idziesz dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem żeby sprawdzić czy jest wszystko dobrze i ustawić górny limit głośności muszę ustawić bass na maxa i treble na minimum i powoli zwiększać głośność aż do słyszalnych zniekształceń, a żeby sprawdzić tweetery to odwrotnie treble na maxa bass na zero? 

Jak to wygląda z punktu amplitunera czy jak podam za dużą moc na głośniki to jest to odczuwalne dla końcówki mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...