Skocz do zawartości

Kolumny i tani wzmacniacz klasy D


mimoon

Recommended Posts

Witam,  chcę kupić wzmacniacz typu i.am.v200 , alientek d8 czy smsl Q5 pro , wolał bym żeby miał ewentualność podpięcia suba. Do tego szukam uzywanych kolumn , ale nie mieszkam w Polsce i mam tu dosyć ograniczoną ofertę z drugiej ręki. 

W tej chwili mam na oku takie kolumny, 

-Audio Pro Evidence E.3 80€

-Tannoy F2 80€

-AE aesprit 300 ok 100€ , ale facet ma w zestawie i jeszcze nie czy je sprzeda osobno. 

Pomieszczenie ok 20m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Też Tannoye stawiałem na pierszym miejscu, tym bardziej, że mają br z przodu co jest dla mnie zaletą, ale przynajmniej tu w Skandynawii te Audio Pro mają dobrą opinię i fajnie do tego się prezętują. 

Wyczytałem, że Audio Pro E3 ma naprawdę 4ohm co jest wskazane przy tych wzmacniaczach. Ale nie znalazłem informacji jak to jest w przypadku Tannoy'a . W specyfikacji widnieje 8ohm.

Edytowano przez mimoon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę danych o E3

Dane techniczne:
2-drożny głośnik Bass Reflex
1" Super Treble
6 1/2" Woofer
Pasmo przenoszenia basów 30 35 000 Hz
Impedancja 8 Ohm
Rezystancja mocy 25 125 W
Częstotliwość podziału 3200 Hz
Czułość 89 dB
Waga 7,1 kg
Wymiary: lxkxs = 190 x 360 x 300 m 

Miałem poprzednio małe aktywne monitory tej firmy ,addon five i jak na takie maleństwa fajnie grały.

7230359043.jpg

7282094950.jpg

Edytowano przez mimoon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobię czy od siebie dopiszę . Słuchałem na pożyczonym fx d802c tych Audio Pro i Magnat quantum 653 bo miałem blisko siebie, ale niestety nie miałem okazji sprawdzić tannoy f2.

Magnat sporo słabiej wypadł mimo wyższej ceny. Niestety F2 ma za daleko i nie mam możliwości odsłuchu. 

Wiem , że Audio Pro jest słabo znane , ale może ktoś wie czy warto zaryzykować z F2 ?

 

Edytowano przez mimoon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Finlandii,  pokój 20m , muzyka dość różnorodna,  ale większość to rock . Stary Poski rock, trochę popu, dużo zagranicznych,  jak np. linkin park, papa roach, welshly arms, Sting, limp bizkit , Ozzy ,coś w tym stylu.

Ma być podłączone do tv , więc musi być optyk . 

 

Pojawiły się jeszcze :

Celestion 15i za 50€

-B&W DM601 za 75€

-Wharfedale Diamond 9.2 za 60€

Edytowano przez mimoon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś można było kupić tanio Phonary w Niemczech. Szukaj serii Laser i P. Dobrze grające, na dobrych przetwornikach Peerles, Vifa. Kolumny ciepło grające. Zwróć uwagę czy przetworniki nie mają wgniotek, bo to moim zdaniem dyskwalifikuje zakup. Czy zawieszenia całe. Czasem sprzedawcy robią zdjęcia z maskownicami, trzeba pisać o więcej zdjęć. Zwróć uwagę na obudowy, czy nie popękane. Obite rogi, krawędzie kolumn jeszcze ujdą, ważne by komory skrzynek były szczelne. Do 250 € coś powinno się udać znaleźć. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki 1Ender, ale zakup z Niemiec raczej odpada.

S4Home, też zakup Tannoy'a wydaje mi się najbardziej  bezpieczny, ale te AP po prostu mi się spodobały.

Pojawiły się jeszcze u mnie w mojej miejscowości taniutkie kolmny JPW 204 na przetwornikach Peerless za 40€ .

Odpadają jeszcze stędy.

Dzięki i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...