Skocz do zawartości

Trzeszczenie przy podgłaśnianiu


PawelZ

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Posiadam wzmacniacz Pioneer SA-7800 jestem pod wrażeniem dźwięku tego sprzętu, jednak smuci mnie fakt, że przy przełączaniu, niektórych funkcji czy pogłaśnianiu daje się słyszeć trzeszczenie w jednym z kanałów. Podczas słuchania muzyki nic się nie dzieje, dźwięk jest czysty i przejrzysty, przynajmniej moje ucho nic nie rejestruje:).Czy jest możliwe, że poprzez nieużytkowanie tego sprzętu bardzo długo coś mogło się stać z kondensatorami itp? bo mam wrażenie, że trzeszczenie zaczyna zanikać albo czy jest jakaś możliwość naprawienia tego "domowymi sposobami"?

Dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu na 99% wynika, że styki potencjometru siły głosu są zaśniedziałe. Najpierw spróbuj, koniecznie przy wyłaczonym wzmacniaczu, wielokrotnie pokręcać potencjometr w zakresie od min do max - powinno pomóc!

Jeżeli masz smykałkę i zapał - otwórz wzmacniacz i przesmaruj potencjometr!


Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Bert może to być wina potencjometru, ale również, czego Ci nie życzę coś innego. Tak, czy inaczej zacznij od przemycia potencjometru. Jeśli zjawisko nie zniknie to może się zdarzyć, o czym już wspomniałeś, że zaczynają wysychać kondensatory. Mógł również "uaktywnić się" jakiś zimny lut na płytce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dokładnie tak jak pisze Bert może to być wina potencjometru, ale również, czego Ci nie życzę coś innego. Tak, czy inaczej zacznij od przemycia potencjometru. Jeśli zjawisko nie zniknie to może się zdarzyć, o czym już wspomniałeś, że zaczynają wysychać kondensatory. Mógł również "uaktywnić się" jakiś zimny lut na płytce.


Raczej potencjometr.
Czyszczenie nie wystarcza na długo, coraz częściej trzeba będzie je ponawiać.
Najskuteczniejsza będzie wymiana potencjometru...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...