Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do ~500zł do kolumn Diora D3? Nawet do 700zł...


Hajduk Szymon

Recommended Posts

Cześć!

Mój obecny wzmacniacz Technics SU-VX500 trochę się rozpada, chyba padają tranzystory. Postanowiłem więc zainwestować w nowy, w cenie do ~500zł za używkę. Używany będzie głównie z komputerem (planuję do niego wrzucić xonara STX) i gramofonem Dual CS 510 z wkładką MM. Zależy mi więc żeby miał w sobie jakiś dobrze brzmiący preamp MM, raczej nie planuję przestawić się na MC. Moje kolumny to Diora ZgB 100-8-922, wydaje mi się że potocznie są to diory "D3".

Czy za taką cenę znajdę jakiś godny uwagi wzmacniacz? Myślałem o NAD 3020, ale trochę odstrasza mnie jego powalające 20W w 8 ohm. Na stuwatowe kolumny to chyba troszkę mało mocy. Oczywiście chodzi o cenę za używany.

Lubię przestrzenny, "airy" (powietrzny?) dźwięk z wyeksponowanymi wokalami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artsky napisał:

Być może, ale znalezienie sprzętu z dawnych lat w pełni oryginalnego, bez ingerencji to też nie takie proste. Ale okazje się czasem trafiają. Trzeba być cierpliwym.

Tak, tylko nawet nie wiem czego szukać :) Starych Luxmanów w stylu L-230? Nadów? Może jakieś sony TA-F530/550ES?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

@Hajduk Szymon

 

Jakie duże pomieszczenie? 

Hm, ciekawe pytanie bo mieszkanie jest generalnie otwartą kawalerką, jedynym tak naprawdę zamkniętym pomieszczeniem jest toaleta w prawym górnym rogu.

Część sypialną od "części dziennej" oddziela ściana, która jest jednak z obu stron otwarta. W załączniku wstawiam jak to wygląda. Zakreskowany obszar ma na oko jakieś 18m^2.

oJCHH6U.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hajduk Szymon napisał:

Hm, ciekawe pytanie bo mieszkanie jest generalnie otwartą kawalerką, jedynym tak naprawdę zamkniętym pomieszczeniem jest toaleta w prawym górnym rogu.

Część sypialną od "części dziennej" oddziela ściana, która jest jednak z obu stron otwarta. W załączniku wstawiam jak to wygląda. Zakreskowany obszar ma na oko jakieś 18m^2.

oJCHH6U.png

Kiedys bylem w podobnym pomieszczeniu gdzie kolumny byly ustawione tak jak u Ciebie. Na czas odsłuchu gościu "rozsuwał" je nieco szerzej, aby miały za sobą wolne miejsce. Dzwiek mnie zmasakrował pozytywnie i szczerze mowiac była to jedna z wiekszych zmian akustycznych po przesunieciu kolumn jaką w życiu słyszałem. Wiadomo ze dochodzi wiele innych czynników które kreują dzwiek, ale jedno jest pewne. Pokój ma potencjał.w tamtym przypadku najbardziej zyskało napowietrzenie i scena w głąb. 

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

A ile cały pokój z kątem sypialnianym? 

Jakiej muzyki słuchasz? 

Jaki lubisz dźwięk? 

Kąt sypialny, chodzi o tą część za kolumnami? Stawiam że około 12, i kuchnia z łazienką razem (lewa strona) koło 10ciu. Nie wiedziałem że tamta część "sypialna" w ogóle powinna mnie obchodzić, skoro głośniki grają w drugą stronę, na pokój dzienny; zawsze można się czegoś nauczyć! @Chyba Miro 84 - chętnie spróbuję je bardziej rozsunąć! Jestem ciekawy rezultatów.

Słucham rzeczy takich jak doorsi, radiohead, bowie, her, dużo jazzu i lofi, jakaś spokojna muzyka z miłym wokalem, na podkładzie czy to z klasycznych instrumentów czy elektronicznych. 

Lubię wysunięty, ciepły wokal (na przykład słuchawki grado mają jak dla mnie piękne wokale) i to całe "powietrze" między instrumentami na scenie. Lubię też solidny bas w elektronice, ale nie jest to sprawa aż tak priorytetowa jak wokale i scena :) 

Edytowano przez Hajduk Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, zaraz poczytam jakieś recenzje! Wszystkie propozycje mile widziane, dawno nie musiałem kupować wzmacniacza i jestem kompletnie nieobeznany :(

W sumie mogę podbić cenę do ~700zł, co tam :) Chciałbym wyedytować post, ale jest już chyba na to za późno.

Edytowano przez Hajduk Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...