Skocz do zawartości

Pylon Daimond monitor do pokoju 16m2


Leszek M

Recommended Posts

Witam , chłopaki pomóżcie i doradźcie bo stoję wkrótce przed zakupem daimond monitor ..czy w pomieszczeniu 16 m2, (prostokąt 3,5x4,7 m2) odsłuch od słuchacza 180 cm i 20 cm będą odsunięte od ściany maksymalnie ..boje się basu czy nie będzie go za dużo...? , będzie to grało w elektroniką prawdopodobnie Denona ( na dzień dzisiejszy mam  amplituner stereo) ...warto czy lepiej zastanowić się nad np. daimond ale satelitami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, ewentualnie wypożycz u nas Diamond Monitor i sprawdzisz jak zagrają w Twoim pomieszczeniu. Z Twojego opisu wynika, że będzie ok. 
Co do elektroniki to świetnie Pylon Diamond współpracują ze wzmacniaczami typu Cambridge Audio CXA60 lub Audiolab 6000A, chociaż oczywiście z Denon także warto posłuchać.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz DRA 800, DRA 500 albo DRA700 to w przypadku pierwszego basu będzie sporo. I momentami może być mniej kontrolowany. Chodź Diamond zgra się z nimi

13 godzin temu, Leszek M napisał:

.warto czy lepiej zastanowić się nad np. daimond ale satelitami 

W Przypadku starszych będzie czyściej ale nie tak mocno na dole. Równiej.

Mam nadzieje że nie masz DRA100.

 

Jak boisz się ilości basu a cenisz sobie średnice przestrzeń i swobodę to polecam ELAC UniFi BS.

http://www.pylonaudio.pl/diamond-sat-pylon-audio

To kolumna surroundowa do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karol64208 napisał:

czego chcesz na nich słuchać i jakie źródło dźwięku, CD, MP3 format jaki.

wzm. Denona, który model.

w tym temacie sprawa otwarta , ale raczej źródłem dźwięku będzie streamer więc pewnie flaki , wzmaciacz denona to 800 na początek , a później na pewno coś wyżej 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karok dopiera sprzęt na podstawie parametrów. Przyzwyczailiśmy się do tego. Jest śmieszniej :P

Nikogo nie obrażając ale tak głuchy wybiera audio.

2 godziny temu, Leszek M napisał:

w tym temacie sprawa otwarta , ale raczej źródłem dźwięku będzie streamer więc pewnie flaki , wzmaciacz denona to 800 na początek , a później na pewno coś wyżej 

 

No to albo Monitor Diamond albo ELAC Uni Fi BS. Sprawdź zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wito76 napisał:

Jaki świat audio jest mały :). Czyli Opale idą w odstawkę?

P. S.
W styczniu rozmawialiśmy na messengerze i potem telefonicznie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka
 

Witam Cię Wito76 …faktycznie rozmawialiśmy pamiętam , czy opale idą w odstawkę ? myślę , że nie tak prędko przyzwyczaiłem się do nich lubię je , a od momentu , kiedy wymieniłem kable głośnikowe na nieco „jaśniejsze” grają jak dla mnie jeszcze lepiej. Przyznam ,że w Opalach w tym zestawianiu brakowało i może jeszcze  brakuje nieco rozdzielczej góry pasma. Jak widać każda kolumna w tym przedziale cenowym ma swoje ograniczenia. Byłem w pełni świadom tego co kupuje i dziś dzień nie żałuje swojej decyzji i nie tak prędko kupie coś innego, ale powoli można się przymierzać do innych kolumn  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
8 godzin temu, Wito76 napisał:

@Leszek M I jak tam Twoje perypetie? Zmieniłeś coś w swoim systemie? Pytam, bo w moim przypadku jako jeden z graczy pojawiły się właśnie Diamond Monitor.

Wito76 przymierzam się do wymiany, klamka zapadła tylko nie wiem jeszcze dokładnie na co , być może Diamond Monitor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat swoje przemyślenia opisuję w wątku o Magnat MR780 i na polu bitwy są Pylon Diamond Monitor, Dynaudio Emit 20, Focal Chora 806. Aczkolwiek w obecnej sytuacji po rozmowie z żoną rozkminiam tylko temat teoretycznie. Nie wiadomo jak się sytuacja rozwinie. Póki co u mnie w pracy stabilnie, ale lepiej zostawić teraz kasę w portfelu niż wydawać na "głupoty". Kolumny to jedno, ale zaraz dojdzie ta cała audiofilska biżuteria - odpowiednie standy, może kable do zmiany, a może granity, a fajniejsze kolce.

Poza tym dochodzi ten sam problem, jaki mają teraz salony audio - chcąc sprzedać obecne kolumny jest problem z odsłuchami dla klienta. Raczej nie wpuszczę nikogo obcego teraz do domu.

Informuj o swoich wrażeniach, jak kupisz coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...