Skocz do zawartości

Budżetowy sprzęt na start (najlepiej 2.1)


kaman

Recommended Posts

Cześć,

 

 

Piszecie o sprzętach za tysiące pln, a czy da sie złożyć akceptowalną używkę, która będzie lepiej grała niż soundbary z marketu?

Docelowo chciałbym sprzęt obsługujący dekoder nc+ i LCD z wyjściem optycznym i obsługą BT aptX. Wystarczą mi głośniki 2.1, opcjonalnie możliwość rozbudowy o tylne kolumny bezprzewodowe. Ewentualnie BT mogę podłączyć za pomocą nadajnika/odbiornika BT z Aliexpress.

Do użycia mam Altusy 75. Zostawić czy sprzedać?

Jaki ampli i subwoofer dodać?

Czy to wszystko będzie ładnie grało?

Edytowano przez kaman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowalający dla mnie jest soundbar i subwoofer z BT i wejściem SPDIF. Załóżmy więc, że na zestaw nie wydam więcej niż 999pln.

Btw czy przy sprzętach z niższej półki podłączenie światłowodem robi jakąkolwiek różnice w jakości grania względem czinczów lub HDMI?

Nie aspiruję do bycia audiofilem, nie słuchałem nigdy super sprzętów, muzyki na codzień słucham ze smartfona i słuchawek. Muzyka w TV leciała do tej pory z 10 letniego Sony, który daje radę ale planuję wkrótce przesiadkę na jakieś 55-65 cali a wszędzie piszą, że teraz TV mają chu... audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie (kable gniazda) czincze to złącza analogowe, natomiast połaczenia optyczne i HDMI to cyfrowe. Sam musisz zdecydować co dla Ciebie lepiej brzmi. Zdania są podzielone. HDMI (a już szczególnie nowsze wersje) to złacze o dużo wyższej przepustowości niż swiatłowodowe. Jeśli interesują Cie bezstratne dekodery dźwięku, jak choćby Master Audio w kinie domowym to do przekazu wyłącznie HDMI. Złącze optyczne ma zbyt małą przepustowość i nie zapewni Ci odpowiedniego przekazu. Skoro dla Ciebie wystarczający jest soundbar to myśle, że rodzaj połączenia będzie bez różnicy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Połączenie (kable gniazda) czincze to złącza analogowe, natomiast połaczenia optyczne i HDMI to cyfrowe. Sam musisz zdecydować co dla Ciebie lepiej brzmi. Zdania są podzielone. HDMI (a już szczególnie nowsze wersje) to złacze o dużo wyższej przepustowości niż swiatłowodowe. Jeśli interesują Cie bezstratne dekodery dźwięku, jak choćby Master Audio w kinie domowym to do przekazu wyłącznie HDMI. Złącze optyczne ma zbyt małą przepustowość i nie zapewni Ci odpowiedniego przekazu. Skoro dla Ciebie wystarczający jest soundbar to myśle, że rodzaj połączenia będzie bez różnicy. Pozdrawiam.

Dziękuje za wyjaśnienie. Tak przypuszczałem, że przy niższej półce kabel nie ma znaczenia. Doradźcie zatem jakiego sprzętu używanego szukać lub czy odpuścić i brać nowy zestaw soundbar +niski ton.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W chwili obecnej zostawiłbym kolumny i dopiero za jakiś czas pomyślał o wymianie jak zbierzesz więcej pieniędzy. Jeśli chodzi o wzmacniacz to polecam Topping mx3, który posiada moduł bt, wejście optyczne, coaxialne czy usb. Po wymianie zasilacza potrafi na prawdę zawstydzić znacznie droższe konstrukcje. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ten Topping pociągnie te monstra Altus 75?

Moim zdaniem tu może być bardzo jasno i twardo.

Można się zdziwić co potrafi to maleństwo. Nie będę pisał co podłączaliśmy do tego wzmacniacza, bo można być w szoku ;). Góra nie jest uproszczona ani agresywna, warto jedynie pomyśleć o wymianie zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...