Skocz do zawartości

Proszę o pomoc co wybrać!!!


Wojak Pit

Recommended Posts

Witam serdecznie to mój pierwszy post na tytm forum. Posiadam KD firmy KENWOOD (KRF-V 7030D, DVF-3020, głośniki Sony i sub Aiwa)od siedmiu lat i pora na zmianę. KD używam w 60 % do słuchania muzyki i 40% do filmów (no chyba że trafi się jakiś koncert na dvd w 5.1). Teraz te proporcje mogą ulec zmianie bo pod ampa podpięta jest jeszcze N-ka po SPDIF-ie (w nowym zestawie chcę to podpiąć po HDMI). Brzmienie jakie lubię to miękki bas (nie dudniący ale schodzący nisko), i soczystą ale nie gwiżdżąca górę. Muza jakiej słucham to Blues trochę Jazz-u, i starego Rocka. Nie jestem audiofilem. Pokój 20 m2.
Biorę pod uwagę następujące zestawy:
YAMAHA RX-V463 + YAMAHA DVD-S663, lub Yamaha RX V663 + Yamaha DVD S 663 lub DENON AVR-1509 + Denon 1940. Do tego rozpatruję zakup głośników: Jamo S 606 HCS 3, Klipsch Synergy F-1HT, Quadral Quintas 700. Moje preferencje skierowane są bardziej w stronę Yamachy i głośników Jamo, czytałem iż Yamacha gra naturalnie a głośniki Jamo mają dosyć dobry, ciepły ale nie przebarwiony bas i też grają naturalnie (jak na ten przedział cenowy). W przyszłośći będzi też nowy sub.
Napiszcie co sądzicie o tym wyborze, albo podajcie inny zestaw. Cena jaką chcę wydać to +/- 4000. Jakie głośniki do Yamahy, a jakie do Denona. Amp musi mieć dwa wejścia HDMI (N-ka i DVD).
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam
Wojak Pit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Ten amp posiada HDMI w wersji 1.3 (dwa wejścia / jedno wyjście) i bez problemu podłączysz do niego swoje DVD i co tam jeszcze chcesz. Będzie problem tylko z dekodowaniem nowych formatów dźwięku - jeżeli będziesz chciał podłączyć np Blu-Ray'a - czyli DTS-HD oraz Dolby True HD. Po prostu ten amp nie posiada odpowiednich dekoderów. ...i chyba o to chodziło forumowiczom piszącym przede mną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam Yamaha RX V663 i nie ma żadnych problemów z dekodowaniem dźwięku przez hdmi. W 663 masz tez wbudowane kodeki DTS-HD oraz Dolby True HD więc chyba warto dolozyc pare zł i miec pewnosc ,że jak przesiadziesz sie na Blu-Ray'a nie bedziesz musiał myślec nad zmiana ampli. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za odpowiedź, ale czy mógłbyś się ustosunkować do pierwszego postu, czyli co wybrać i z jakimi głośnikami? (...)



Niestety, nie mogę... icon_biggrin.gif Wszystko zależy od Ciebie - szczególnie w kwestii głośników. Yamahą na pewno nie będziesz zawiedziony, Denonem raczej również. Idealną byłaby sytuacja, gdybyś przeszedł się do jakiegoś salonu i posłuchał wybranych modeli. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...