Skocz do zawartości

Mały zestaw stereo z CD pod TV


buźka

Recommended Posts

Hej, szukam stereo, Amplituner bluetooth, hdmi z 2 głośnikamki....

CD ponieważ kupuję płyty i chce z nich korzystać. Youtube i spotify reklamy mnie mocno zaczynają irytować kiedy coś robię a co 2 piosenki muszę podejść i kliknąć pilotek „ OK „

Chciałbym to podłączyć pod TV Sony Bravia XE9005 który jest aktualnie moim centrum muzycznym na wbudowanych głośnikach :D Korzystam z Netflixa.


Salon jest z aneksem kuchennym około 20m, ściany skośne bo jest to poddasze( Holenderskie stare budownictwo ;) )więc bardzo głośno nie musi być, oraz nagłaśniać całego pokoju nie muszę idealnie. Nie zależy mi na tym aby ustawiać wszystko precyzyjnie, akustycznie, nie chce też wielkich głośników bo mogę zmieniać mieszkanie co roku i nie wiem na jakie warunki natrafię. 
Priorytet dla mnie to miły dla ucha dźwięk z lekkim basem, bluetooth, odtwarzanie z CD
Cena maxymalna to 3000zł. 
Nie interesują mnie używki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2020 o 22:12, buźka napisał:

Panowie, wpadł mi w oko zestaw / setup: Yamaha Musiccast 20, Musiccast Sub 100, i Soundbar z tym że zacznę od samych Musiccast 20, z czasem dokupię Sub 100 i może kiedyś amplituner jeżeli będzie niedosyt. Powiedzcie mi czy to dobrze gra. Zrezygnuję tego CD

Ale przecież to kino bezprzewodowe za 5 tys czy nawet więcej. Zadziała tylko z jednym sounbarem BAR 40 lub ampli Yamahy z Musiccast surround. A miało być stereo do 3 tys. Kino za 5 tys czy więcej można zbudować lepiej. Testowałem takie bezprzewodowe i nie idź tą drogą. Mam te głośniczki sieciowe musiccast 20. Fajne ale nie posiadają żadnego wejścia poza RJ45. 

Nie wiem jak bardzo się orientujesz. Jeśli tanio i z CD, to są urządzenia minisystemy all in one, np. wymienię pianocraft 670D ale o HDMI trzeba zapomnieć, tylko jedno wej.optyczne ale za to sprawnie dzialajace funkcje sieciowe. Możliwości dzwiekowe takie, że raczej do sypialni lub gabinetu. Nie do salonu np w domu jednorodzinnym. 

Obecnie HDMI posiadają: sounbary, amplitunery kina i dosłownie kilka amplitunerów sieciowych stereo. Każde z tych rodzajów systemów oferuje zupełnie coś innego.

Trafiłeś na forum o sprzęcie audio i takie wcześniej otrzymałeś porady . Najbardziej poważny dzwiekowo system stereo, to taki, który jest oparty na klasycznym wzmacniaczu stereo lub amplitunerze, dobranych kolumnach i źródle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Taka konfiguracja :

SMSL Q5 Pro + chromecast (3, ultra) podpinasz do TV po hdmi. Z TV wychodzisz przewodem optycznym do daca.

Jeżeli chciałbyś zastosować chromecast audio to można zastosować np. Taki switch. Około 300 zł 

https://allegro.pl/oferta/switch-przelacznik-optyczny-toslink-lindy-70405-6303510228

Chromecast audio pod 1 gniazdo, TV pod 2 gniazdo. Ustawiasz na auto i dźwięk będzie się przełączał sam po wyborze źródła. 

Wykup sobie na próbę Tidal Master HiFi za parę złotych na allegro. Dźwięk lepszy niż YouTube. Bardzo duża biblioteka muzyczna. Żadnych reklam. 

Do tego kolumny. 

A cd odtwarzacz dokupisz później. 

Z praktyki, ze względu na wygodę używam teraz głównie daca z chromecastami. Chociaż mam jeszcze 2 źródła (gramofon i odtwarzacz CD). 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomigr napisał:

Ale przecież to kino bezprzewodowe za 5 tys czy nawet więcej. Zadziała tylko z jednym sounbarem BAR 40 lub ampli Yamahy z Musiccast surround. A miało być stereo do 3 tys. Kino za 5 tys czy więcej można zbudować lepiej. Testowałem takie bezprzewodowe i nie idź tą drogą. Mam te głośniczki sieciowe musiccast 20. Fajne ale nie posiadają żadnego wejścia poza RJ45. 

Nie wiem jak bardzo się orientujesz. Jeśli tanio i z CD, to są urządzenia minisystemy all in one, np. wymienię pianocraft 670D ale o HDMI trzeba zapomnieć, tylko jedno wej.optyczne ale za to sprawnie dzialajace funkcje sieciowe. Możliwości dzwiekowe takie, że raczej do sypialni lub gabinetu. Nie do salonu np w domu jednorodzinnym. 

Obecnie HDMI posiadają: sounbary, amplitunery kina i dosłownie kilka amplitunerów sieciowych stereo. Każde z tych rodzajów systemów oferuje zupełnie coś innego.

Trafiłeś na forum o sprzęcie audio i takie wcześniej otrzymałeś porady . Najbardziej poważny dzwiekowo system stereo, to taki, który jest oparty na klasycznym wzmacniaczu stereo lub amplitunerze, dobranych kolumnach i źródle.

Tak ale moge zacząć od głośników. Jeżeli będę miał więcej pieniążka i same głośniki nie będą dawały efektu to mogę dokupić sub. Dlatego zapytałem jak to gra i czy warto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Włączyłem się do tematu ponieważ poznałem głośniki, które wymieniłeś, włączając BAR 400. Są nowoczesne i fajne ale to typowe głośniki BT z przetwornikiem niskotonowym ~9 cm i membraną bierną. Wg mnie grają czystszym, pełniejszym dźwiękiem niż np. przenośny JBL który kiedyś miałem, nie charczą i nie skaczą. Producent głośnika musiał iść na kompromis pomiędzy rozmiarem przetwornika, masą, mocą, użytecznym (sensownym o okrojonym) pasmem akustycznym itp.. wyprodukował coś uniwersalnego co zadowoli niewybrednych słuchaczy i nie da plamy. Fizyki nie da się oszukać. Zamaskowali niedociągnięcia. Tonalnie zbliżone są do Pianocraftów Yamahy z niższej półki opartych na wzmacniaczach impulsowych, albo Soundbara Yamahy za 2 tyś. Głośnik wyposażony jest w zasilacz impulsowy, wzmacniacz impulsowy klasy D, korektor cyfrowy, BT/Airplay i port LAN. Reszta to soft i sterowanie komórką.

Chcę powiedzieć, że aby uzyskać stereo musisz w tym układzie wydać blisko 2 tyś bez suba. W tym systemie SUB 100 to dodatkowe prawie 2 tyś zł. Finalne stereo będzie przeznaczone do odtwarzania muzyki głównie z dysku sieciowego i płatnych usług, bez jakiegokolwiek radia FM czy DAB, bez wejścia analogowego czy cyfrowego. Na panelu sterowania ilość przycisków jest okrojona do ulubionych 1-2-3, Power, Volume i budzika (nie ma np. wyboru źródła sieciowego, następny utwór itp) odtwarzacza sieciowego czy sounbara). Po prostu za 2 tyś otrzymasz dźwięk jak z dwóch głośników 9 cm od pianocrafta a nie otrzymasz CD, wyświetlacza i jakiegokolwiek wejścia audio. Dawno temu z ciekawości próbowałem to podłączyć do TV po BT. Parowanie i opóźnienia zniechęciły mnie. Są dobre do sypialni jako budzik, puszczam na nich dzieciom bajki i radiowe nowości muzyczne... ale nie do relaksu z muzyką czy filmu z Netflixa wieczorem. Moim zdaniem musiccast 20 dokupuje się do ekosystemu Yamahy, który trzeba oprzeć na ampli kina czy ampli stereo właśnie Yamahy , jak się jest pewnym (dźwięk w całym domu i takie tam).  

HDMI w sprzęcie stereo poza wygodą ARC (ampli Onkyo) wg mnie nic nie wnosi. Sprzęt stereo z wejściem cyfrowym i tak obsługuje dźwięk 2.0. Wyjście optyczne TV trzeba przestawić na downmix stereo, czy też PCM stereo. To samo z Bluray itp, z Netflixa znika ikonka 5.1.

Osobne wzmacniacze / amplitunery i ich wersje sieciowe + markowe kolumny, charakteryzują się kilka klas lepszym dźwiękiem. W połączeniu ze wzmacniaczem na tranzystorach i kolumnach z membranami 16 cm usłyszysz więcej dźwięków, poczujesz więcej energii niż z Musiccast 20.

Rynek oferuje mnóstwo rozwiązań i wariacji funkcjonalności. Podstawą jest odsłuch typowanego sprzętu w swoim domu. Sam popełniłem taki błąd i dawno temu kupiłem coś bez rozeznania i z odsłuchem w markecie.

pozdrawiam

Tomek

 

Edytowano przez tomigr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, widzę w takim razie, że na chwilę obecną odpuszcze i dozbieram pieniążka. Jestem laikiem, wiele terminów które wymieniłeś nawet nie wiem co oznacza :D Wymagający nie jestem pod względem muzyki, ale jeżeli mam TV z HDR, z jakimiś Dolby cośtam... oglądam filmy w 4k z HDR chcę wykorzystać możliwości TV i te opcje które mi gwarantuje. Dlatego na początku pomyślałem o soundbarach bo Dolby Atmos. No ale lubię słuchać muzyki i soundbary się do tego średnio nadają to zacząłem interesować się stereo. Nie lubię plastikowego dźwięku, pustego, bez basu.

 Jeżeli zestaw taki kosztuje majątek to odpuszczę i zostanę przy budżetowym stereo, ale takim, żebym nie pluł sobie w brodę i nie czuł niedosytu że mam coś ale nie mogę tego wykorzystać bo ogranicza mnie aplituner, głośnik czy cokolwiek... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale widać że pisma i marketing zawładnęły Ci głowe. Sam piszesz "coś tam", ale warto aby coś tam było. Nigdy tego nie wykorzystasz na pewno nie soundbarem ale ważne żeby było na pudełku napisane. Uświadomie Ci coś i pozostałym czytającym takowy wątek.

Po

1. Piszesz w dziale stereo. Co do stereo ma Atmos i "coś tam"

2. Soundbar nie nadaje się do muzyki

3. W Przypadku stereo HDMI i optyk robi ci tą samą robote. Jedyna rzecz gdzie widzę HDMI to po prostu podłączenie źródła które nie ma żadnego inne wyjścia audio. Którąs konsola tak ma bodajże. Ale zawsze da się to ominąć wchodząc dźwiękiem z telewizora.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszę na forum stereo będąc laikiem bo wiem, że odsłuch w markecie mało mi powie a ludzie pracujący tam naciągną mnie na cokolwiek. Gdzie indziej mam zapytać jak nie tutaj? 
Doszedłem do wniosku, że odłożę jeszcze pieniążka i kupię dobre stereo z amplitunerem. Dzięki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja. Jeśli chcesz być zadowolony i cieszyć się dźwiękiem o wysokiej jakości to warto wstrzymać się z zakupem i odłożyć trochę pieniędzy. Mimo wszystko zachecam do umówienia się na odsłuch w jakimś salonie i proponuję nie czytać za dużo na temat danego sprzętu, ponieważ później staramy sobie wmówić, że słyszymy to co przeczytaliśmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...