Skocz do zawartości

Stereo + wzmak do dwóch rodzai pomieszczeń (najlepiej używane)


Xaoo

Recommended Posts

Hej,

szukam zestawu stereo (wzmacniacz + kolumny) do pomieszczenia ~12m2 (aktualnie) oraz do większego w późniejszym czasie ~20m2. Co jesteście w stanie mi polecić w pułapie około 6k. Słucham głównie hiphop/rap, ale lubię także czasami inne gatunki. Najmniej to raczej muzyka klasyczna, jakiś metal, czy techno/trance. Oczywiście fajnie jakby zestaw dawał także radę w filmach.

Przejrzałem co nieco rynek i podobno dynaudio 52 SE (aktalnie na alledrogo za 2300 - nie wiem ile są rzeczywiście warte), czy Xavian Mia II (te ciężko upolować) są warte kupna. Co do wzmacniacza... Nie mam pojęcia. Fajnie jakbym miał z 2-3 propozycję, abym miał więcej możliwości testowania. 

Za wszelkie odpowiedzi dzięki!

Edytowano przez Xaoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, seba3002 napisał:

Spotify to też w zasadzie pliki. 

W zasadzie tak, ale pliki mogą mieć więcej niż 320kbps. Co do Pumpurka to ma relatywnie drogi sprzęt. Wystawia używkę wzmacniacza za 2300, którego mogę kupić za 2600, ale nówkę... Come on. I tak z większością produktów ;/

Edytowano przez Xaoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender To nieliczny przypadek. Nikogo nie namawiam aby nie kupował u Pumpurka, ale ogólnie jak na używany sprzęt to u Pumpurka jest drogo.Fakt - wybór ogromny! Zauważyłem, że wszystkim polecasz ten komis nie zwracając uwagi na faktycznie dość wysokie ceny. W ubiegłym roku chciałem kupić końcówkę mocy Sumo Andromeda. Pumpurek życzył sobie ode mnie 4500 zł. Na e-bay takie same były (po przeliczeniu po ok 3300-3500 zł. Nie skorzystałem z oferty. Do teraz usiłuje ją sprzedać z tym, że cena już 2900 zł. Gdyby cena była porównywalna z e-bay to bym kupił. Ale o 1/3 drożej to przesada. Pomijając fakt, że proponuje odsłuch u siebie lub wypożyczenie do domu (co się bardzo chwali!!) to jednak ceny za używany sprzęt są jednymi z najwyższych na świecie. Mam skale porównawczą gdyż dość często śledzę różne portale z używanym sprzętem, szczególnie skandynawskie, a przesyłka z krajów europejskich do Polski nie stanowi jakiegoś wielkiego wyzwania cenowego. Bardzo często zamyka się sumą ok 50-70 euro co ma sie nijak do różnicy w cenach. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, słucham różnej muzyki, stąd też mam w salonie dwa zestawy. Mój salon to powierzchnia 25 m2, u Ciebie też spokojnie możesz wstawić kolumny podłogowe (w Twoim przypadku będzie to 20 m2), pytanie jak długo będziesz słuchał w 12 m2.

Możesz zostać przy monitorach, tyle że tutaj dochodzi koszt standów, ale przy Twoim budżecie to raczej nie problem.

Napisz coś na temat tego jak lubisz słuchać, bo może podłogówki będą zbędne, ale warto się zastanowić nim kupisz inne. 

Czy będziesz w przyszłości korzystał z innych źródeł, cd, gramofon ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy nie będą problemem. Dlatego też właśnie szukam zestawu bardziej uniwersalnego na ten moment. Np. mocne kolumny podstawkowe, które dałby radę w 12 (tutaj nie ma wątpliwości), ale także w 20m. Preferuję też używki, bo na takich nie straci się dużo nawet jakbym chciał je sprzedać za rok. Ogólnie pewnie jakbym kupował do 20m to też używki, chociaż tutaj już mógłbym spojrzeć na coś nowego (zależy od ceny). Wzmacniacz na 100% chcę używany. 

Edytowano przez Xaoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka raczej będzie z dysku więc pewnie trzeba by dołożyć do tego chromecast, albo cokolwiek co pozwoli mi również zdalnie odtwarzać muzykę za pomocą wzmacniacza. Wzmacniacz jak najbardziej musiałby być przyszłościowy, czyli z zapasem mocy na upgrade. Co do kolumn. Fajnie jakby byłyby to porządne podstawki, bo aktualnie na podłogowe nie mam miejsca. 

Co do preferowanego dźwięku.. Hm. Ciężko określić, bo nie miałem takiego sprzętu jeszcze (aktualnie posiadam microlab 6c, za które dałem 280 zł i jestem w szoku jak to dobrze gra jak na te pieniądze. Podobają mi się bardziej od Edifier r2600 o ile to w czymś pomoże). Jako że słucham rapu głównie to nie będzie dziwne, jeżeli powiem, że fajnie jakby kolumny potrafiły zejść. Nie mam na myśli tutaj dudnienia, czy zwykłego walenia jak młotem, ale aby potrafiły zagrać z pazurem, pomrukiem. Zarazem szybki i zdecydowany. Góra dobrze jakby nie była zbyt 'piskliwa'. 

Edytowano przez Xaoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...