Skocz do zawartości

Wybór zestawu stereo do 8 tys


Grzegorz Winiarek

Recommended Posts

Witam forumowiczów :) Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze zestawu stereo. Jestem początkujący w temacie nagłośnienia domowego. Pokój duży ma ponad 35m z 1.5m ścianka w kształcie litery C dzielącą cześć kuchenną od dziennej. Wstępnie myślałem o rotelu a12 plus b&w 603 . Na jakie modele kolumn i wzmacniaczy zwrócić uwagę A może moja propozycja jest ok  ? Zestaw będzie podłączony do komputera i telewizora .. Odtwarzam muzykę z kupnych mp3 bo to czego słucham jest mało dostępne w innych postaciach . Nie używam Tidali i innych portali z muzą bo lubię tradycyjne rozwiązania. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

masz duże pomieszczenie, aby system dobrze zagrał, potrzebujemy mocny wzmacniacz i wydajne kolumny. Nie napisałeś nic na temat Twoich preferencji muzycznych, gatunków jakie słuchasz, jest to niezbędne do tego, aby wstępnie zaproponować jakieś konkretne konfiguracje. 
W kwestii Twojego zaproponowanego zestawu - osobno są to dobre produkty, natomiast nie połączyłbym ich razem. Do Rotel zastosowałbym bardziej ciepłe, plastyczne, gęste kolumny np. Fyne Audio F502, Kef Q750 itp. Jeśli natomiast wybór padnie na B&W, bardzo dobrze zagrają ze wzmacniaczem Roksan Kandy, Musical Fidelity M3si, czy Advance Acoustics X-i120. 
Czekam na więcej szczegółów, już teraz serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach posłuchać, a przy zakupie zestawu oczywiście możesz liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzegorz Winiarek napisał:

Wstępnie myślałem o rotelu a12 plus b&w 603 . Na jakie modele kolumn i wzmacniaczy zwrócić uwagę A może moja propozycja jest ok  ?

Do tej wielkosci pomieszczenia ktore masz to lepszym rozwiazaniem bedzie wyzszy model np. Rotel A14 + Dynaudio Emit M30. Wiem zaproponowany zestaw jest drozszy od Twojego budzetu, ale jesli ma to byc to zakup na dluzszy okres czasu to moze warto. Kolumny mozesz kupic od branzy z Forum i wynegcojowac nizsza cene. Wzmacniacz jest dostepny niestety tylko w Top Hi-Fi i raczej cena sie nie zmieni.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...