Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 vs Dali Zensor 7 + Yamaha R-N803D


lukluk71

Recommended Posts

Panowie, wiem że najbardziej liczą się odsłuchy, ale po raz kolejny chciałbym poznać Wasze zdanie. Chciałbym dobrać kolumny do Yamahy rn803d. Waham się pomiędzy Heco Aurora 700 a Dali Zensor 7.  Co lepiej się zgra z tym amplitunerem?
 

Generalnie Dali już odsłuchałem i baaardzo mi się podoba w nich to ze dźwięk jest taki przestrzenny. Ale obawiam się że w końcu zacznie brakować mi basu. Jeszcze biorę pod uwagę Heco Aurora 7, i niestety nie miałem okazji odsłuchać. I tu mam pytanie do Was, czy Heco aurora da mi podobna ilość przestrzeni do Zen6, czy też tak krystalicznie zagrają ? Pokój ma 24m2. jest to mieszkanie w bloku, obawiam się że Heco będą dudnić bassem, i zleją mi basem inne pasma. 

słyszałem też, że aurora to taka typowa kolumna, bez wyrazu, do głośnego mącenia muzyki rozrywkowej - czy to prawda?
 

Muzyka będzie często słuchana cicho. Raczej tak żeby się relaksować wieczorami. Muzyka raczej różnorodna. Ale ostatnio często leci jakiś instrumental, chillout, elektroniczna, ostatnio lubuje się w jean michel jarre. Ale czasami wracam do szczeniackich lat i puszczę coś rapowego. 
 

I myśle że plus dla Dali za to że maja Bass refleks z przodu.

 

PS. wcześniej pisałem że mam po taniości Dali Zen 6 używane. Ale nie udało się ich kupić. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia i konfigurację, Heco Aurora 700 będzie jak najbardziej optymalne. Jako alternatywa warto jeszcze spojrzeć na Focal Chorus 716Monitor Audio Bronze 6 i niestety trochę droższe, ale o pół klasy lepsze System Audio Saxo 40.

Focal to szybkość, moc i dynamika. Monitor Audio zapewnią bardzo swobodny, analityczny dźwięk z dobrą podstawą basową. System Audio to świetna plastyka, dociążenie, całość podparta solidnym, dobrze kontrolowanym basem i aksamitna górą pasma, która potrafi przenieść dużo informacji bez agresywności i ostrości.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Q21 napisał:

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia i konfigurację, Heco Aurora 700 będzie jak najbardziej optymalne. Jako alternatywa warto jeszcze spojrzeć na Focal Chorus 716Monitor Audio Bronze 6 i niestety trochę droższe, ale o pół klasy lepsze System Audio Saxo 40.

Focal to szybkość, moc i dynamika. Monitor Audio zapewnią bardzo swobodny, analityczny dźwięk z dobrą podstawą basową. System Audio to świetna plastyka, dociążenie, całość podparta solidnym, dobrze kontrolowanym basem i aksamitna górą pasma, która potrafi przenieść dużo informacji bez agresywności i ostrości.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

@Q21
Zamówiłem u Was (na Allegro) Yamahe ;)  pisałem tez w sprawie kolumn na FB ;) 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 ja mam Heco Aurora 700, grają z Sony TA FA 50ES.  Jestem z moich kolumn bardzo zadowolony, ale ta wiedza nic Tobie nie daje !!!!!

Dlaczego? Bo to Ty musisz być zadowolony z wyboru. 

Znam ten amplituner, wiem jak gra ale nie słuchałem go z Heco ani z Dali. Wiem tylko, że dla mnie (zauważ dla mnie)  Yamaha gra dynamicznie, bywa troszkę ostra i moim zdaniem dobrze zestawić ją z kolumnami, które same w sobie ostre nie są i potrafią trochę łagodzić wybryki amplifikacji. , Moim zdaniem, Dali Zensor w swojej klasie są dość analityczne, Yamaha podobnie, zatem pomyśl, czy efektowne na początku granie gdzie wszytsko jest mocno konturowe i deltaliczne,  z czasem nie stanie się męczące przy dłuższych odsłuchach. Może warto tę detaliczność trochę złagodzić w kierunku cieplejszego brzmienia? Sam musisz o tym zdecydować i posłuchać. Nie ma innej drogi. Pamiętaj tylko, że wiele sprzętu i zestawień ma w sobie pierwiastek efekciarstwa -pierwszy moment to WOW ale potem po pewnym czasie WOW jest mniejsze i może być męcząco.   

Daruj sobie czytanie opinii w necie, jedni zachwyceni, inni zakochani w sobie i swoim sprzęcie, jeszcze inni rozżaleni i wylewają żale na tę czy inną markę. Ty, Twój gust, Twoja muzyka i Twoje uszy się liczą. Udanych poszukiwań. Wypożycz Dali Zensor 7 posłuchaj u siebie. Zanotuj  to co słyszysz ale posłuchaj minimum przez kilka dni. Potem wypożycz Heco. Znów posłuchaj, a na koniec może któreś z kolumn proponowane przez Q21? Wtedy i tylko wtedy własnymi uszami dokonasz dobrego wyboru. Wyboru na następne kilka lat.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleję się trochę do wątku. Mam taki zestawik Heco Aurora 700 i Y RN803d (przesiadka z B&W 683 s2 i Y RN 602) całość spięta Chord Clearway .........jestem zadowolony ale.... :) po 2 latach grania czas na zmiany i coś dostojniejszego, W międzyczasie okazyjnie kupiłem używany gramofon na gwarancji za 1/3 ceny sklepowej Reloop Turn 2 z wkładką Shure 44-7, brzmi to nawet fajnie ale też coś jednak mi brakuje...

Teraz trochę dojrzałem, poza tym lubię nowości, zmiany i chciałbym coś polepszyć z mojego zestawu.  Generalnie granie zestawu uważam że jest na dobrym poziomie dla początkującego adepta audiofilii :P (tak na prawdę pierwszy zestaw za kilka tysięcy który dał mi satysfakcję - b&w nie liczę :P ),, zestaw gra czyściutko, mocno, z fajnym basem, wokalami i dość detaliczną górą... i jeśli chodzi o kolejne zestawy to szukałbym podobnego grania do tego, może nieco głębszego na basie i jednocześnie z fajniejszą górą, bardziej szczegółową i przestrzenną... na Yamaszce troszkę podkręcam soprany (na godzinę 1-2) gdyż lubię "cykanie" i kiedy dobrze słychać smaczki z górnych rejestrów. Bas też jest niezły, potrafi zatrząść pokojem, jednak na niektórych kawałkach jest go jakby za mało...chciałbym by był nieco głębszy i jeszcze mocniejszy, może troszkę twardszy od obecnego.

Teraz pytanie: jaki kolumny do RN803 do Heco? Focale? A może Hyperiony IV, KEFY750, Elac Uni Fi 5?

Lub co zamiast RN803? (pewnie łatwiej będzie ją sprzedać niż HECO). Jej funkcjonalność jest mega, ale chciałbym może zaznać grania prawdziwego wzmaka (tylko nie NAD - wygląd...), może popularny na forum Magnat mr780?, Atoll100?,CXA80? a może jeszcze coś innego? A do tego jakiś fajny transport - zalezy mi na USB i czytaniu flac, radio internetowe, dodaktowo słucham dużo muzyki z gramofonu. Myślałem o malinie ale musiałbym chyba dostać gotowca złożonego i ze wszystkim zainstalowanym, bo totalnie nie ogarniam o co w tym chodzi....

Co do samego gramofonu, czy preamp w cenie 200-1000 zł zagra lepiej niż Yamaszkowy? i ożywi nieco brzmienie? Wydaje mi się że jest ono trochę zamulone, mniej dynamiczne, Bas jest bardziej jakby miękki, rozlazły ale płytszy, góra też jakaś stonowana, coś bym zmienił ale nie wiem co, wkładkę? preamp?

Dzięki za pomoc, czekam na rady, również Piotrką z S4Home gdyż 2 lata temu kupując od Nich sprzęt się nie zawiodłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Szybko i konkretnie Ci odpowiem

Jeśli zostanie Heco to: Roksan K3, Cyrus ONE albo Cambridge CXA81

Jeśli zostanie Yamaha to: KEF Q750/950 albo Fyne F502

 

Zapraszam na odsłuch

Hmmm to inaczej zadam pytanie, Od czego Ty byś zaczął?;) wzmak czy kolumny? A jesli to i to to jakie zestawienie zamiast mojego?

Z jednej strony chcialbym poczuc dzwiek wzmaka skoro wszyscy piszą ze brzmi o wiele lepiej niz ampli...choc 803 jest mega pod wzGledem funkcjonalnosci i musialbym kupic jeszcze kilka urządzeń aby jej dorównać... hmm co do kolumn jest szansa na efekt wow?

a zapomnialem napisac budżet. Po sprzedazy obecnego sprzętu - Kolumny ok 4k, wzmak tez. Biore pod uwagę uzywki.

A co z gramofonem? Preamp za 500 zl będzie lepszy niz w rn803? W moim gramofonie nie ma wiec trudno mi ocenic co jest w yamaszce... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć, odświeżam temat.

WYmieniłem Denona CEOLa N9 na Yamahe RX-V4A. Z DENONA słuchałem na Dali Zensor 3 i było fajnie. Yamahe kupiłem ze względu na opcje sieciowe, musiccast.

Pytanie moje jest takie - warto upgradowac do Zensor 7 i głośnik centralny (jako satelity beda grały głośniki Misiccast 20 bo nie mam podciągniętych kabli), czy moze inne kolumny? Troche mi brakuje wyrazu po przesiadce z Denona... Na sprzęcie bede słuchał muzyki rockowej i oglądał TV.

Myślałem jeszcze nad ELAC Debut Reference F5

 

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...