Skocz do zawartości

Kino/stereo do dużego salonu


majk!

Recommended Posts

Witam forumowiczów.
Ponieważ jestem zielony w temacie kina domowego chciałbym zapytać fachowców. Szukam kina domowego na początek stereo lub 2.1 do salonu o pow 30m2 połączonego z aneksem kuchennym 10m2 i małym korytarzem 10m2 - razem ok 50m2.
Na początku chciałem kupić mały kompaktowy zestaw Denona S-302, ale powiedziano mi, że to nie zagra dobrze w takim pomieszczeniu. W związku z tym mam pytanie co polecacie?
Zestaw ma służyć do filmów i muzyki w proporcjach 50/50. Muzyka głównie czarna, od bluesa, jazzu do r'n'b i hip-hopu. Tego słucham najwięcej, ale oprócz takich gatunków w domu leci wszystko więc zależy mi na czymś uniwersalnym.
W salonie siedzieć się będzie od 2 do 5 m od głośników. Zależy mi (a w zasadzie żonie) na stylistyce - to pewnie częsty problem icon_wink.gifk. Moje typy to:
Amplitunery: H/K AVR 355 lub Denon AVR2309/2809
Kolumny: Infinity Classia C336, KEF iQ90, Paradigm Monitor 9v5 (ktoś mi je polecił, ale stylistycznie tragedia).

Czy coś z tego zagra ładnie w moim salonie? Co polecacie? A może jednak mały Denon S-302 da radę? Czy oprócz tego macie jakieś inne propozycje szczególnie jeśli chodzi o głośniki? Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...