Skocz do zawartości

Yamaha RN-602. Dobór kolumn


FuRiOn

Recommended Posts

Siemka przy tej slonecznej sobocie.

W koncu uskladalem w miare zestawik po wielu przymiarkach.

Klocek: Yamaha RN-602
Kolumny: Dali 104
okablowanie miedziane beztlenowe 4mm
sub; Harman Kardon HKTS210SUB/230 BDS210/230

Pierwsze przyszedl klocek do ktorych podlaczylem swoje JBL e80 ale od razu czlowiek chcial czegos lepszego. W tamtym tygodniu udalo mi sie wyhaczyc od wiatraka Dali 104 w dobrej cenie wiec wzialem.
Wiele nie slyszalem zestawow w swoim zyciu ale graja jak dla mnie zadowalajaco. Przebily chwalony tyle czasu przeze mnie zestaw od kumpla wlasnie z tymi Dali. Teraz ma model 850 i to gra na pewno lepiej.


Poczytalem troche ostatnio i widze ze duzo ludzi mialo dylemat wlasnie z tym wzmakiem i Onkyo TX-8150. Mi polecono Yamahe jako taki pewniaczek z ktorego bede zadowolony i jestem. Dopiero zaczynam swoja przygode i malo wiem ale kiedy mam czas to szperam o tym i owym.

Z tego co sie doczytalem to moj wzmak gra dosyc jak to mowicie jasno. Czyli gora i srednie lepiej niz bas. Mam jakies 250 euro na kolumny. Moga byc uzyweczki. Te Dali graja calkiem fajnie. Zaczalem teraz dopiero sluchac muzyki, bo na tych JBL to bardziej dudnilo.

 

Czy np Dali Ikon 5 albo Focal Chorus 715v to bedzie dobry wybor ?

 

Muzyki sluchalem do tej pory po wielu walkach przez Tidal. Dzisiaj w koncu czarka sie przebrala i zainstalowalem Spotify i slucham bezposrednio wysylajac z apki. Musicast jest fatalny, powolny i jakby z poprzedniej epoki. Przez BT leci tylko SBC 48 Khz. Spotify w premium to jakis tam kompromis z tym swoim PCM 44khz. Wole tak niz sie denerwowac MC.

Slucham wszystkiego od łupanki techno po Michaela Jacksona i HH, do tego sporo filmow. Suba uzywam tylko jak glosniki juz nie moga zejsc nizej przy HH albo łupance. No i wiadomo do filmow.

Co polecacie z kolumn do 250 euro ? ;) Jesli w czymkolwiek tutaj sie pomylilem to smialo cisnac, ucze sie dopiero tematu i jaram tym tematem poki co :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj Focal Chorus 715 ale jednak okazalo sie to niezbyt trafnym wyborem.  W porownaniu do tych Dali 104, w Dali to dzwiek mnie doslownie otacza, wypelnia salon, te tak jakby kierunkowo i nie tak przejrzyscie z wysokimi. Jakby nie ta klasa wogole a przeciez tyle drozej.

 

Tak wiec Focale leca na sprzedaz a ja mysle o Dali Ikon 5 mk1.. jak myslicie dobrze sie zgraja z moja Yamaha ?

 

Budzet wzrosl do ok. 350-400 euro na same kolumny

Edytowano przez FuRiOn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...