Skocz do zawartości

Yamaha - RX-V385 vs N402D


70rr0

Recommended Posts

Dzień dobry,

jak widać to mój pierwszy post na tym forum, którym chciałem się z Wami przywitać i poprosić o poradę. Rozglądam się za sprzętem głównie do słuchania muzyki (źródło USB i Tidal, CD po namyśle wykluczyłem). Pomyślałem o połączeniu Amplitunera z jakimiś dwiema kolumnami, nie potrzebuję nie wiadomo czego, chcę wydać maksimum ok. 2000 pln. Sprzęt stałby w salonie połączonym z aneksem kuchennym. Jest to na oko jakieś 40 metrów, ale aneks kuchenny oddzielony jest ladą/półwyspem i po stronie salonu właśnie przy ściance tej lady stoi szafka tv, na której stałby amplituner z kolumnami po obu stronach szafki (w obrębie lady/półwyspu). Z czego wynika, że zależy mi głównie na zasilenie części salonowej, która, po odjęciu kuchni i przedpokoju, ma około 25 metrów kw. 

Wstępnie wybrałem kolumny Magnat Monitor Supreme 802 i któryś z tytułowych amplitunerów. Muzyka jakiej słucham to w 70% hip-hop (tak elektroniczny, jak samplowany) i inne elektroniczne brzmienia, a pozostałe 30% to wszystko w tym muzyka znana audiofilom, od Pink Floydów przez Davida Bowie, po Bjork. Nie wiem, czy to przy tym budżecie ma jakiekolwiek znaczenie, ale nie zaszkodzi napomknąć... 

I teraz dwa pytania do Was, drodzy spece i audiofile. Jedno zamknięte, a drugie już bardziej otwarte. 

1) Który z tych amplitunerów wybrać, zakładając że będę słuchał sporo streamingów - czy N402D nie jest droższy te ~400 zł, gdyż zawiera już cast? Bo jeśli tylko z tego wynika ta różnica, to chyba lepiej dokupić chromecast za 150 pln i zaoszczędzić te 200-300 zł?

2) Co ogólnie sądzicie o takim zestawieniu? Wykluczyłem mini-wieże i inne tego typu, ponieważ CD raczej nie będę używał. Już prędzej skłaniałbym się w przyszłości w stronę gramofonu i tu pytanie, czy  taki w miarę lepszy gramofon mógłby zostać podłączony bezpośrednio do tego amplitunera. Oczywiście domyślam się, że taka kombinacja nie zadowoli maniaków czarnych płyt, ale jednak chyba i tak wypadnie dużo lepiej niż gramofony z wbudowanym wzmacniaczem (obecnie posiadam w sypialni dość zabawkowy zestaw - Audio-Technica 60 i jakieś tanie głośniki i chciałbym jednak odczuć skok jakości...)?

Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości z pierwszego pytania i wszystko co ponadto. Pozdrawiam. 

Edytowano przez 70rr0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz słuchać muzyki - czyli w stereo, to nie warto zastanawiać się nad amplitunerem kina domowego (czyli wielokanałową Yamahą), tym bardziej że jest to najtańszy model i krótko mówiąc - przeciętny 😞

Zastanów się też nad sprzętem używanym - pojawiają się ogłoszenia o wyższych modelach jak 602 czy 803 ze stajni Yamahy (albo innych firm). Niedawno było ogłoszenie o sprzedaży 602 na naszym Forum - ale już nieaktualne...

Poza tym - jest parę wątków na ten temat, przede wszystkim ten

albo konkretnie na temat modelu 402d

Zaś wejście PHONO do podłączenia gramofonu ma tylko R-N602 oraz N803D (jeśli mówimy o Yamachach).
Ale już za 200zł można kupić używany, firmowy przedwzmacniacz gramofonowy (który zresztą będzie lepszy od wbudowanego przedwzmacniacza).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za odpowiedzi, co prawda wykluczające się i nadal pozostawiającego mnie w kropce, ale jednak. :) Poczytałem trochę wspomniane wyżej tematy. Do serca wziąłem też sugestię o wielokanałowych urządzeniach. Potwierdzam - mam zamiar podłączyć dwie kolumny i na tym zakończyć. Nie potrzebuję strumieniować dźwięku do innych pokojów, ani podłączać Smart TV czy PS4 (jakby była taka możliwość, to czemu nie, ale obecny soundbar zaspokaja moje potrzeby dla TV i nie musiałbym tego integrować z tym, czego szukam). 

Chodzi tylko o muzykę graną na dwóch kolumnach. Zastanawiałem się nad amplitunerem, bo ponoć lepiej brzmi niż miniwieże w analogicznej cenie, ale poczytałem trochę ww. tematy i sprawa nie jest tak oczywista. A też mam z tyłu głowy te kilkadziesiąt albumów CD, które się w piwnicy kurzą już do ładnych paru lat. I z tej perspektywy, zacząłem się zastanawiać czy nie lepszą alternatywą byłby np. Denon Ceol N9? Do dostania za 1600 zł + kolumny i cenowo na jedno wychodzi w porównaniu z tym co zaproponowałem powyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Na pewno też lepiej prezentowałaby się na półce od Ceola :). Też nie wykluczam dołożenia trochę i poszukania czegoś w pułapie tej 602, bo ten temat o zimnym dźwięku 402 trochę mnie zmartwił, a wiem, że niektóre wysokie werble na moim soundbarze strasznie drażnią ucho. Jakie są dobre alternatywy dla tej 602 w tym pułapie cenowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Zddlecydowanie lepszym rozwiązaniem w przypadku słuchania muzyki będzie wzmacniacz stereo, do którego dokupisz chromecast i zyskasz opcje sieciowe. W takim przypadku proponuję rozważyć zakup wzmacniacza denon pma600ne, który posiada wejście optyczne dzięki któremu podłączysz tv. Jest to bardzo dobre zgranie z Magnatem. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Nie kupuj badziewia i w dodatku bez odsłuchu! 

@Miras23  sam sobie kup 402 i się ciesz super dźwiękiem!

Pozdrawiam 

A skąd Ty możesz wiedzieć, czy koledze to nie wystarczy? My teraz porównujemy to z CEOL-em. Na tle tego, RN 402 go wciąga. Natomiast innym faktem jest, że model RN602 brzmi znacznie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

myślałem o wzmacniaczu, ale ich minusem w tej cenie jest brak wi-fi itd. Fakt, z chromecastem mniej więcej na jedno wychodzi. I faktycznie jest to opcja godna rozważenia. Ale czemu akurat pma600ne? Niestety nie za wiele wiem o tym wszystkim i pewnie Denon ma konkurencję w podobnym przedziale cenowym. Czy to kwestia, że akurat macie go na stanie? ;) Z tego co poczytałem o słuchaniu muzyki przez chromecast, dużym plusem tego Denona jest wbudowany DAC.  Teraz poczytam więcej o samym pma600ne. Jak się ma Marantz pm6006 do tego Denona? Bo też widzę go macie, wielu go poleca, a jest ok. 100 droższy. Czy ten wbudowane DACi są porównywalne (czy usłyszę jakąkolwiek różnicę)? Dzięki.

Edytowano przez 70rr0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze sam że to powiem ale jeśli weźmiesz finalnie Magnata 802 który na prawdę pasuję do Twojej muzyki to opcja RN402 jest dobra SICK!

Magnaty grają sporym ale rozluźnionym basem. Yamaha znacznie weźmie to pod kontrole. I to będzie optymalne tanie zestawienie.

Jeśli będzie Magnat to na pewno nie podłączaj Denona. Tu będzie zamuła. W przypadku chromecasta to polecam wówczas Pioneer A40. Gra lepiej a nadal spasuje dźwiękowo z Magnatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 70rr0 napisał:

Hej,

myślałem o wzmacniaczu, ale ich minusem w tej cenie jest brak wi-fi itd. Fakt, z chromecastem mniej więcej na jedno wychodzi. I faktycznie jest to opcja godna rozważenia. Ale czemu akurat pma600ne? Niestety nie za wiele wiem o tym wszystkim i pewnie Denon ma konkurencję w podobnym przedziale cenowym. Czy to kwestia, że akurat macie go na stanie? ;) Z tego co poczytałem o słuchaniu muzyki przez chromecast, dużym plusem tego Denona jest wbudowany DAC.  Teraz poczytam więcej o samym pma600ne. Jak się ma Marantz pm6006 do tego Denona? Bo też widzę go macie, wielu go poleca, a jest ok. 100 droższy. Czy ten wbudowane DACi są porównywalne (czy usłyszę jakąkolwiek różnicę)? Dzięki.

Marantz brzmi dynamiczniej względem Denona, który nieco ociepli przekaż i będziesz mógł poczuć mocniejszy dół. Nie zgodziłbym się, że brzmienie będzie zamulone, jeśli lubisz mocniejszy bas to denon powinien przypaść Ci do gustu. Jeśli cenisz sobie kontrolę i szybkość dźwięku to Marantz 6006 będzie lepszy. Oba wzmacniacze posiadają wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy i są porównywalnej jakości. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za kolejne odpowiedzi, niestety znowu skrajnie różne, co dalej nie rozwiązuje problemu, a sprawia, ze zaczynam się zastanawiać, czy moje niewprawione uszy z lekkim ubytkiem słuchu, odróżnią w ogóle te zawiłe detale, o których tutaj mówicie, a które niewiele mi mówią... Zakładam, że obaj znacie się na temacie, a jednak kombinacja Denon + Magnat stawia Was na antypodach :).

Co do kolumn, po prostu szukam czegoś w tym pułapie cenowym, a na tymże forum wyczytałem opinie, że względem ceny to dobry wybór. Amplituner to dla mnie wybór o tyle, lepszy, że sam w sobie jest wszechstronniejszy. Rozumiem, że Chromecast nie sprawi mi problemu, jeśli będzie sterowany przez Iphone'a (wszak konkurencja google vs. apple różnie podchodziła do tematu wzajemnej kompatybilności)?

No i zasadniczo, jeśli n402d to dobra kombinacja, to czy ten amplituner nie ma swojego tańszego odpowiednika w postaci wzmacniacza?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I serio nie ma czegoś takiego jak "amplituner stereo" do 2000 pln? Czyli czegoś co byłoby dwukanałowy wzmacniaczem i miałoby wi-fi, bluetooth, radio internetowe i te spotifaje, tajdale? Widzę tu ogromną lukę na rynku. 😃

Edit:

Dobra, już prawie pewny jestem zestawu N402 + Magnat 802. Zdecydowałem się jednak na amplituner, bo właściwie ma wszystko co mi potrzeba - i usb, i sieć, i BT itd. Myślałem jeszcze o Onkyo tx-8150 i Pioneerze SX-N30. Ale jak poczytałem bliźniacze tematy na tym forum, to Yamaha ma lepsze noty za sprawność działania funkcji sieciowych. I chyba faktycznie pasuje do granych przeze mnie gatunków. 

Jedno co mnie denerwuje to brak phono. Ale jednak mniej niż kombinacje z wejściem phono, ale brakiem wi-fi i bt we wzmaniaczu sensu stricto. Obym tylko nie żałował, że nie dołożyłem do 602... Rozumiem, że w wypadku 402 jestem ograniczony do słabych jakościowo, "zabawkowych" gramofonów ze zintegrowanym przedwzmacniaczem?

Z drugiej strony... znowu brnę w przerost formy nad treścią, bo słucham głównie muzyki nagranej cyfrowo, więc nawet "przegrana" na winyl... jaki to ma sens... Ech...

Edytowano przez 70rr0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...