Skocz do zawartości

Prośba o poradę


Marekcki

Recommended Posts

Szukam zestawu stereo do około 3000PLN. Interesuje mnie sprzęt mocno nastawiony na bas. Polecono mi i odsłuchałem Wilsony SIX + to: https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/MINI_SYSTEMY_AUDIO___CEOL/RCDN-10_WHITE

Odsłuchałem i mi się podoba dźwięk, ale znalazłem jeszcze coś takiego: https://m.sklep.rms.pl/denon-avr-x550bt-avrx550bt-amplituner-kina-domowego-5-2?campaign-id=10#specyfikacja_techniczna

Ten drugi amplituner jest tańszy, a parametrami "na papierze" lepiej się prezentuje. Teraz mam pytanie do Was: czy ten tanszy bedzie lepszy, a w salonie chcieli mnie naciągnąć na dziadostwo jakieś? Czy to jednak ja się mylę i oni mają rację? pytam, bo moja wiedza w tym temacie jest mała. 550BT niestety nie mieli na stanie, więc nie mogłem odsłuchać.

a może coś innego polecicie? np kolumny podłogowe grające lepiej i mające większy bas od tych wspomnianych wyżej? oczywiście rozmawiamy o zestawie za kwotę 3000 PLN około. Czym taniej tym lepiej rzecz jasna, ale jeśli sprzęt ma być lepszy przykładowo o 50% w zamian za 10% większą cenę, to dopłacę trochę do tych 3k PLN :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie duże pomieszczenie? 

2. Jakiej muzyki słuchasz? 

Zdecydowanie wzmacniacz stereo + dac + chromecast + kolumny. Taki zestaw da Ci najlepszy dźwięk. W tym budżecie najlepiej sprzęt używany. 

Na 2 miejscu amplituner stereo. 

Amplituner kina domowego zdecydowanie NIE!! 

Do tego subskrypcja na okres próbny 2-3 miesiące Tidal Master HiFi z allegro za parę złotych. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

1. Jakie duże pomieszczenie? 

2. Jakiej muzyki słuchasz? 

Zdecydowanie wzmacniacz stereo + dac + chromecast + kolumny. Taki zestaw da Ci najlepszy dźwięk. W tym budżecie najlepiej sprzęt używany. 

Na 2 miejscu amplituner stereo. 

Amplituner kina domowego zdecydowanie NIE!! 

Do tego subskrypcja na okres próbny 2-3 miesiące Tidal Master HiFi z allegro za parę złotych. 

Pozdrawiam 

Dziękuję za poświęcenie mi czasu. Odpowiadając:
- 18m2, 3,5x 5,1 około
- Każdej oprócz dyskotekowego techno " umca umca umca" i oprócz klasycznej. Po prostu czasem mam ochotę na ciężkie brzmienia, czasem radia posłucham, czasem wieczorem cicho nastawię sobie jakieś wolne utwory, jakies złote przeboje itd.
- Jeszcze jedno: do zestawu chcę podłączyć telewizor, nie tylko Tidal, ale i Youtube będzie odtwarzany przez ten sprzęt
Polecisz mi zatem jakiś sprzęt dobrze basem grający za te pieniądze? będę bardzo wdzięczny. Może być używany.
ps. co to jest Dac :) proszę się nie śmiać, zielony jestem,  dopiero zaczynam edukację z tego tematu. Każdy z nas uczył się logarytmowania i całkowania, ale jednocześnie kazdy z nas zanim doszedł do logarytmowania, kiedyś duzo wczesniej musiał się nauczyć dodawania, że dwa plus dwa to jest cztery a nie pięć :) 

Edytowano przez Marekcki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy. Dac - Digital Analog Converter. Np. W TV mamy sygnał cyfrowy, pliki mp3, mp4, Flac to też "cyfra". Płyta CD to też zapis cyfrowy. W tradycyjnym wzmacniaczu stereo mamy sygnał analogowy.

I np. W odtwarzaczu płyt CD mamy już zazwyczaj wbudowany dac. Możemy pominąć wbudowany dac odtwarzacza cd i podłączyć odtwarzacz do zewnętrznego przetwornika cyfrowo analogowego (daca). Wówczas napęd odtwarzacza służy jako transport, a dac zewnętrzny jako źródło. 

Przykłady źródeł : dac, odtwarzacz CD, gramofon, Tuner itd.

Często źródłem jest komputer, ale nie do końca. Bo jeżeli podłączymy go do daca, a najczęściej tak jest, to wówczas komputer jest transportem, a źródłem dac..

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 1Ender napisał:

Dac przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy. Dac - Digital Analog Converter. Np. W TV mamy sygnał cyfrowy, pliki mp3, mp4, Flac to też "cyfra". Płyta CD to też zapis cyfrowy. W tradycyjnym wzmacniaczu stereo mamy sygnał analogowy.

 

ale co z tego wynika? jeśli podłączę TV do wzmaniacza, a mając smart w TV puszczę przez telefon radio internetowe lub koncert na Yt, to... wzmacniacz nie odtworzy dźwięku?

Edytowano przez Marekcki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtworzy. Ale.. Będziesz mieć dźwięk marnej jakości. 

Skoro koniecznie chcesz TV jako źródło..

Kup chromecast 3 lub ultra. Oszczędności Ci to nerwów z parowaniem TV z telefonem, brakiem płynności, ciągłym zawieszaniem, czy zrywaniem takiego połączenia. 

Zyskujesz na jakości dźwięku i eliminujesz problemy o których mowa. 

Poczytaj więcej jak podłączyć w dziale audiofile dyskutują klub chromecast audio. Post #118 strona 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Marekcki. W zadanym budżecie masz duży wybór, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt używany. Panowie w salonie Denona polecają Ci to co mają "na stanie". Nie poleca Ci Yamahy czy też onkyo bo tego po prostu nie mają. Mój zestaw to jedynie przykład w zadanym budżecie (nowy). Równie dobrze a może i lepiej w Twoim przypadku sprawdzi się zestaw zaproponowany przez kolegę @1Ender. Skoro masz blisko salon to jedz koniecznie na odsłuch. To najlepsza droga 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku z YouTube pozostawia wiele do życzenia! Dlatego namawiałem Cię byś wykupił Tidala Master HiFi na okres próbny. Na 1 do 3 miesiący. Za parę złotych np. Z allegro.

Co do YouTube, możesz mieć to i to. 

Dlatego :

Kup chromecasta bo warto. Jeżeli chcesz korzystać z teledysków, to chromecast 3 lub ultra. Jeżeli nie zależy Ci na obrazie to chromecast audio. 

Mam oba chromecasty audio i chromecast 3. Jakość dźwięku porównywalna. No i wygoda! 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1Ender napisał:

 

Kup chromecasta bo warto. Jeżeli chcesz korzystać z teledysków, to chromecast 3 lub ultra. Jeżeli nie zależy Ci na obrazie to chromecast audio. 

 

Czyli dwa urządzenia podpięte do dwóch HDMI  TV? właśnie zastanawiałem się jak radia internetowego słuchać - trochę bez sensu, by ekran w telewizorze byłą włączony przy tym - raz zużycie energii, dwa mam OLED, któremu piksele ulegają awarii, gdy wyświetlają przez długo czas ten sam obraz, więc właśnie idealne byłoby rozwiązanie, w którym mam możliwość oglądania teledysków oraz odsłuchu tylko dźwięku puszczonego z telefonu bez odtwarzania obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marekcki napisał:

czyli jajca sobie ze mnie urządzili w salonie Denona?

Tak. Ale często to robią. Nie przejmuj się.

Ja jeszcze podam alternatywę kolumn do tego Marantza PM6006. Melodike BL40MKIII. Jesli jesteś w stanie dołożyć kilka złociszy to tutaj masz nowy sprzęt i z którego na pewno będziesz zadowolony. Posłuchaj zobacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze warto udać się do salonu, w którym masz duży wybór i nie ograniczasz się wyłącznie do urządzeń jednego dystrybutora. Denon jest to dobra marka mająca wiele udanych konstrukcji ale w Twoim przypadku faktycznie Marantz + Pylon Audio Pearl 25 powinny zagrać lepiej, przestrzenniej i swobodniej niż miniwieża czy amplituner kina. 

Alternatywą może być Yamaha a-s501 w połączeniu z Melodika BL40 mkIII. Zyskasz na dynamice oraz potężniejszym basie względem pierwszego zestawienia.

Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny lub umówienia się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Marekcki   model as 501 nie jest jakiś top. Lepszy jest as 700 lub 701. Musisz się zastanowić czy chcesz marnej jakości dac i wzmacniacz czy lepszy wyższy model bez daca i dokupić za około 1000 zł dużo lepszy dac.

Ale as 700 używany model bez daca kosztuje około 800 zł. Do tego dac Nostromo Wolf 2 nowy za około 1000 zł i masz super brzmiący zestaw w tym budżecie. Z bardzo dobrym daciem. 

To oczywiście Twój wybór i Twoje pieniądze. Ja osobiście nie schodziłbym poniżej modelu 700 / 701.

Relacja cen as 700 (już nie produkowany) nowy kosztował około 2200 zł, używany około 800 zł. As 701 nowy około 2400 zł używany około 1700 zł. As 501 nowy około 1800 zł używany około 1000 zł. 

Zachęcam Cię do zakupu nowego wzmacniacza. Za jakiś czas może jak będziesz chciał coś z wyższej półki sprzedasz ze stratą 700 - 1000 zł. Następny wzmacniacz kup też koniecznie nowy. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...