Skocz do zawartości

ISK HD9999 czy Sennheiser HD 4.50


Recommended Posts

Cześć. 

Planuję kupić słuchawki i mam dość duży dylemat. Zastanawiam się nad zakupem nowych ISK HD9999 bądź też używanych Sennheiserów 4.50. Zależy mi głównie na komforcie (czytałem że obydwie pary są wygodne) oraz jakości dźwięku. Aktualnie posiadam zmęczone życiem Superlux HD681 które chcę wymienić, jednak bardzo podoba mi się ich dźwięk. Zaznaczam że słuchawki będę włączał prosto z integry/telefonu. 

Myślicie, że Sennheisery zagrają lepiej od moich aktualnych słuchawek? Bluetooth wydaje się dla mnie spoko opcją, ale jeśli ISK będą dużo lepsze to mogę się bez niego obejść.

Dzięki z góry za pomoc, jeżeli coś zrobiłem źle to przepraszam, jestem nowy na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że jeśli lubisz brzmienie HD681, HD9999 będą do nich bardziej podobne pod tym względem. Pomijam tu kwestię podobnej budowy. Choć to takie bardziej luksusowe rozwiniecie Superlux hd669/662 o lepszym wykonaniu i z lepszym wyposażeniem. Sennheiserów 4.50 to słuchawki  łagodniejsze i mniej dynamiczne. Przy tym są chyba równiejsze w przenoszonym pasmie. Mają opinie dość spokojnych i zrównoważonych w brzmieniu. Co doskwiera Twoim HD681 ? Jeśli tylko pady to bez problemu możesz do nich kupić podobne lub lepszej jakości które mogą trochę je zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy miały już przeze mnie wymieniany Jack kilka razy z "domowym" czyli kiepskim lutowaniem, chociaż nie wiem czy ma to większy wpływ na dźwięk. Pady zmieniałem latem na jakieś z AliExpress za 50zł, które mimo że wygodniejsze to popsuły sygnaturę dźwięku słuchawek. Scena jest gorsza i generalnie dźwięk wydaje się odleglejszy i dużo mniej szczegółowy. Nie chcę już więcej inwestować w te słuchawki i po prostu uznałem że kupię coś nowego co może będzie trochę lepsze brzmieniowo i ergonomicznie. 

Jeżeli ISK są dynamiczniejsze to skłaniałbym się w ich stronę, w dodatku prawdopodobnie będą wygodniejsze oraz do ceny słuchawek bezprzewodowych należy dodać cenę adaptera bluetooth do PC. Do słuchania poza domem mam Tinaudio T2, które w pełni wystarczają mi na krótkie okresy słuchania.

Dzięki za pomoc, jeżeli jest coś w Sennheiserach co przemawiałoby za nimi oprócz bluetooth oraz ANC (które podobno nie jest najlepsze) to chętnie posłucham. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre słuchawki , jednak zupełnie inne od Superluxów które masz. Dobry adapter do komputera obsługujący aptX możesz kupić na AliExpress za niespełna 20 zł.

Jakie pady kupiłeś do tych słuchawek na AliExpress ? Ja myślałem o podobnych do tych które są sprzedawane z HD9999.

To są jednak słuchawki zamknięte i dźwięk z nich nie jest tak przestrzenny. Lepsze efekty uzyskałem zakładając grubsze pady na  Superlux HD668B, które są dość oszczędne w basie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...