Skocz do zawartości

Tani interkonekt DIY. "Zrób to sam"


Recommended Posts

2 godziny temu, Fafniak napisał:

@tomek4446 czy jakieś kłopoty problemy napotkałeś przy majstrowaniu kabli?

Szukam druta z którego mogę zrobić 2x1,5m

Mam wtyki neutrik-a z ruchomą masą

Beldena łatwo się spawa do odpowiednich wtyków ;). Ja mam dwie lewe ręce a też sobie sam zrobiłem ja na wtykach Kacsa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fafniak napisał:

czy jakieś kłopoty problemy napotkałeś przy majstrowaniu kabli?

Żadnych, dwie żyły z ekranem , naturalne wyglądające jak pakuły wypełnienie , bardzo dobrze się odcina nożyczkami w odróżnieniu od wypełnień syntetycznych.

Kabel na oko jakieś 6 mm średnicy , bardzo giętki.

Jak to te wtyki , to dobrze , że przypomniałeś , mam 8 par kupionych kiedyś do kabli gramofonowych , zapomniałem o nich :) 

https://muzyczny.pl/114924_Neutrik-NF2CB2-wtyk-RCA-para.html

2 godziny temu, Sanwing napisał:

Ja mam dwie lewe ręce a też sobie sam zrobiłem ja na wtykach Kacsa

Od dłuższego czasu robię kable na wtykach tej firmy i też mogę polecić. Zawsze zwracam uwagę by obudowa wtyku była odkręcana od góry. W razie awarii łatwo sprawdzić , gdzie nie ma styku.

Ten kabel robiłem na

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-rca-cinch-kacsa-rp-200rt-8-rodowany-na-kabel-8mm-p-3112.html

świetny wtyk , ale trzeba poświęcić trochę czasu na dobre rozgrzanie miejsca połączenia ze względu na pokrycie rodem. Czysto miedziane lutuje się dużo łatwiej.

@Fafniak , jeszcze trochę za wcześnie na opinię , ale jest to kolejny kabel który usłyszałem :)

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie interkonektów to sama przyjemność. Czasem tylko są trudności w zdobyciu tego przewodu.
Tak się składa, że po inwestycji u mnie w firmie zostało od cholery różnych kawałków kabla w tym dwużyłowego stosowanego do sieci profibus. Żyły 2x0,64, w solidnym ekranie. Kolorek magenta jak melodika. Rodzaj żyły "drut" z miedzi. Automatycy, elektronicy wiedzą o co chodzi, co to za kabelek. W magazynku leży sporo takich kawałków i czekają na złomiarza. Wpadły mi w oko i tak się zastanawiam czy ktoś próbował zrobić z tego interkonekt. 9200ed84404e8f84c07b3f1f40b59b8d.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj ten drut , robimy !!!  

Jak chcesz to po kosztach przesyłki mogę podrzucić. Na allegro czy po prostu w Googlach jest opis co to za kabelek.  

 

Ten który u mnie leży w pracy nie jest nowy, został zdemontowanyz zastąpiony innym i przeznaczony do wyrzucenia. Pracował jako kabel sygnałowy kilka lat. Można więc powiedzieć że wygrzany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Temat taniego interkonekty wraca. Ktoś miał do czynienia z poniższymi?  

Wszystko Neotecha. 

Od najtańszego:

1. OFC Miedź + srebro. Neotech KHS-441 - Interkonekt SPC. 29 zł /mb

https://avcorp.pl/product-pol-3891-Neotech-Neotech-KHS-441-Interkonekt-SPC.html?query_id=4

 

2. UP-OCC Nei-3004. 72zł/mb

https://avcorp.pl/product-pol-3886-Neotech-NEI-3004-Interkonekt-miedz-UP-OCC.html?query_id=4

 

3. Neotech Nemoi-5220 UP-OFC. 82 zł /mb

https://avcorp.pl/product-pol-3890-Neotech-NEMOI-5220-Interkonekt-miedz-UP-OFC.html?query_id=4

 

4. Górna granica cenowa. Neotech NEI-3003III - Interkonekt hybrydowy coaxialny: miedź oraz srebro UP-OCC. 118 zł/mb. 

https://avcorp.pl/product-pol-3885-Neotech-NEI-3003III-Interkonekt-hybrydowy-coaxialny-miedz-oraz-srebro-UP-OCC.html?query_id=3

 

ZASTANAWIAM SIĘ CZY KOAKSJAL SIĘ NADA NA INTERKONEKT ANALOGOWY? 

Zależy mi na szybkości i wierności przekazu.   

Kusi mnie ten koaksjal... 

@tomek4446, @Audio Autonomy, może Witek zabierze głos? @audiowit??? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

ZASTANAWIAM SIĘ CZY KOAKSJAL SIĘ NADA NA INTERKONEKT ANALOGOWY? 

Nada się. Ale analgowy już na cyfrowy nie. Kwestia dopasowania impedancyjnego.

Mam Neotech OCC NEI-3005 jako interkonekt cyfrowy coaxial. Jak kiedyś tam złożyłem sobie malinę nie miałem intekonektu i pożyczyłem od kumpla zwykły vitalco za 15zł. I grałem na nim ze 2 tygodnie zanim zdobyłem ten wspomniany Neotech. Szczerze mówiąc nie wychwyciłem istotnych różnic. Na pewno są, ale w moim systemie, z moją akustyką ciężko wyłapać. Za to głośnikowe (żeby ktoś mnie nie łapał za słówko i nie cytował przy okazji jakiejś wojny) - słyszę wyraźnie różnice.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Śmiało można brać. Ciężko go przeskoczyć w tym budżecie moim zdaniem. 

Nemoi 5220 też fajny, ale może zagrać trochę za ostro i nerwowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy, miałeś tego koncentryka? Nei 3003? Miedź ze srebrem. UP-OCC. Kurczę myślę czy go nie wziąć? Gościu jak zrobi mi lepszą cenę to może wezmę 3-4 metry. Ale kompletnie go nie znam. 

3004, też biorę pod uwagę. Jest wystarczająco szybki, nie zamula? Ma być pod lampę (pre). 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Dnia 11.11.2021 o 22:12, 1Ender napisał:

Kupiłem taki kabelek. PROLINK HI END. Koaksjalny. Jak zamontuję pochwalę się jak gra. Nostromo testuje na nim swoje daci. Można u nich kupić. Będzie do cyfry i analogu.

Minął rok i nie pochwaliłeś się. Tak się składa, że trochę niechcący wpadł mi w ręce ten niebieski Prolink HiEnd OFC i to w odcinku 10m zakończony wtykami. Opinie na Audiostereo ten prolink ma bardzo pochlebne, opisywany jako kiler, jako niespodzianka, że w tej cenie to niemożliwe by tak kabel grał i za przysłowiową flaszkę wódki okazyjnie wziąłem te 10m. Zrobiłem sobie z niego jeden cyfrowy coaxial i parę analogowych. O ile przy coaxialu nie do końca jestem pewien, czy słyszę różnicę względem nominalnie wpiętego Neotecha (a może to dobrze o nim świadczy?), nie psuje mi nic - tak analogowy kabelek zrobiony z tego Prolinka niezbyt już mi się podoba. Trochę spłaszcza moim zdaniem. Każdy trochę inaczej intuicyjnie odbiera słowo "muzykalny" i w moim odbiorze ten kabelek nie jest zbyt muzykalny. Owszem, daje radę, ale myślałem że będzie lepiej. Wykorzystałem 3m na polutowanie coaxiala i analoga i 7m zostało. Wysłałem koledze tę analogową parę do posłuchania i te 7m co mi zostało, by sobie odciął ile potrzebuje, ale oddał kabelki i nic sobie nie wziął, podobne wrażenia miał jak ja,

P.S.1 Nostromo ma w swojej ofercie ten szary Prolink, niebieski jest grubszy. 

P.S.2 Jak ktoś chce sobie zrobić IC to jak pisałem wyżej, mam jeszcze trochę tego kabelka i za Dziękuję mogę odstąpić.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1Ender napisał:

 Mam  zrobiony , ale odwrotnie miedź up occ na sygnałową,  a na masę srebro.

Z tą różnicą jeszcze, że sygnałowa up occ to linka (lepsza niż Solid Core), a masa to srebro drucik w rurce teflonowej.

To ma sens,  masa zawsze najlepszy przewodnik, czyli srebro.

Odpowiednia geometria bez ekranów i jest spoko i to bardzo.

Jestem zaskoczony jak "zagrał", ale wtyki drogie bez lutów, Furutecha  FT 111 R.

Po tym chyba będę skłonny spróbować na srebrze w obu miejscach.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...