Skocz do zawartości

Słuchawki do 500 zł


Recommended Posts

Witam,

Poszukuję słuchawek, głównie do muzyki, czasami gier oraz filmów.

Z tego co zauważyłem, do gustu przypadło mi ciepłe brzmienie, ciepłe wokale. Bas lubię taki "ciągnący się", nie liniowy, jak w przypadku np. ISK HD9999, które posiadałem.
Co mi nie pasowało w ISK'ach? - zbyt neutralne brzmienie, wokale brzmiały za jasno, bardziej podobało mi się brzmienie VJJB K4/Takstar Hi-1200 za 100 zł  choć nie ukrywam, że do gier ISKi były idealne, pozycjonowanie mega, tak samo jak scena i wygoda. Sprzedałem je ze względu na właśnie takie nieciekawe wokale, nie można było się wrzuć w piosenkę, wiecie o co chodzi. Krótko mówiąc - dupy nie urywały.
Posiadałem jeszcze SL HD681, ostatnio je lutowałem, no i zdziwiłem się, dźwiękowo jakby tak wszystko płasko grało.
Jeżeli DAC mocno będzie poprawiał dźwięk, jestem w stanie takowy dokupić, tylko pytanie jaki.
Z tego co przeglądałem na szybko w internecie, dużo osób poleca SoundMagic HP151, spełniają moje kryteria?
Słucham głównie muzyki pop, akustycznych wykonań szczególnie, czasami jakieś electro wleci, dance..
Słucham muzyki z Mi9 SE oraz zintegrowanej karty dźwiękowej. Najlepiej, aby były to słuchawki nauszne zamknięte, bądź dokanałowe. Z dokanałowych z tego co widzę do masa osób poleca Aune E1. Będą spełniały moje kryteria? Jak to jest w porównaniu do HP151, a jak do ISK'ów?
Dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Gdybym nie przeczytał że ISK 9999 grają dla Ciebie zbyt liniowo to bym uważał ze to one były by tu dobre. No chyba że trafiłeś na jakiś dziwny egzemplarz. Przy nich SoundMagic HP151 mogą wydać się zupełnie pozbawione basu lub gdybyś go nieco usłyszał, to byłby zbyt kontrolowany :) . Chyba wszystkie sensowne słuchawki w tym zakresie cenowym będą zbyt mało basowe i za mało ciągnące się :) . Myślę że najlepiej jeśli kupisz któreś ze słuchawek które miałeś i byłeś z nich zadowolony, do tego jakieś basowe efekty i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bas najlepiej, aby był "ciągnący się", ale punktowy też nie jest zły. Bardziej mi zależy na takim ciepłym brzmieniu, miękkie wokale. Aktualnie mam VJJB K4, wszystko ok, ale słychać lekkie syczenie, niezależnie od tego, czy podłączyłbym je do telefonu czy też do PC. Poza tym to z filmami jest kiepsko, jak i z grami. Jeśli chodzi o muzykę - wystarczają w 100%. W ISKach były fajne efekty podczas filmów, taka głębia, nie wiem jak to nazwać, a w VJJB filmy biednie brzmią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...