Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 na kolumnach podstawkowych/satelitach


g0tony

Recommended Posts

Witam,

Planuje zakup sprzętu do kina domowego. Głownie do oglądania filmów(netflix itp.), trochę grania na ps4 i puszczania sobie w tle muzyki. Niestety mam już położone w ścianach przewody(melodika purple), porobione są gniazdka ok. 20cm od sufitu(pomieszczenie ma wys. 2,7m). Dlatego zestaw głośników 5.1 jest trochę nietypowy bo musi być zbudowany na kolumnach podstawkowych/ satelitach podwieszonych na ścianie. Rozstawione są w odległości od siebie mniej więcej 4x4m. Pomieszczenie jest nieco większe ale miejsca na głośniki zamykają przestrzeń "kinową". Do amplitunera będzie podłączone TV i projektor jako wyjścia.

Myślałem nad zbudowaniem czegoś na onkyo 696, chyba że warto dorzucić kasę do rz830 albo rz840. Potrzebuję pomocy w dobraniu jakiś dobrych głośników do tego. Oczywiście cenowo jakoś rozsądnie i proporcjonalnie do zaproponowanego wcześniej amplitunera. Co polecacie?

Dzięki za pomoc! :)

Edytowano przez g0tony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żeby jakoś kolumny podwieszone skierować w dół w stronę kanapy z której głównie będę oglądał? Całe pomieszczenie ma około 28 m2, jest to pokój z aneksem kuchennym. Budżet tak jak pisałem myśle ze proporcjonalnie do tego amplitunera o którym pisałem. Nie jestem jakimś audiofilem. Myśle ze do amplitunera za około 2600zl nie warto kupować głośników za 10-15k. Tak na logikę mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem będzie jak wypożyczysz sprzęt na testy i na tej wysokości sprawdzisz czy takie ustawienie Ci pasuje, osobiście nie polecam, kiedyś ze względów mieszkalnych też miałem zamontowane małe kolumny sporo nad głową i efekt był taki że dźwięk zamiast mnie otaczać to siedząc na kanapie odczucia były takie że cały dźwięk unosi się nade mną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę monitory to onkyo 686/696 lub Yamaha rxv685 będzie optymalnym wyborem. Bronze 2, Focal Chorus 706 lub Klipsch r51m to detaliczniejsze brzmienie, które świetnie sprawdzi się w połączeniu z nieco cieplejszym Onkyo. Z Yamahą warto połączyć Indiana Line Tesi 261 lub Pylon Opal monitor.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, g0tony napisał:

Nie ma opcji żeby jakoś kolumny podwieszone skierować w dół w stronę kanapy z której głównie będę oglądał?

oczywiście, że możesz skierować. Równie dobrze możesz je zamontować na samym suficie i też skierować - nie zmienia to jednak faktu, że dźwięk w dalszym ciągu będzie dochodził z sufitu, a nie z frontu. Tym bardziej, jeżeli centralny zastosujesz pod obrazem.

Generalnie cały odbiór będzie fatalny. Więc dobrze sobie przemyśl i potestuj, zanim nawalisz kolejnych dziur w ścianach, z których finalnie nie skorzystasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

D monitorów i takiego użytkowania nie potrzebujesz RZ840.

696 albo Yamaha 685 wystarczy Ci.

Co do monitorów to polecam zbudować kino na Monitor audio Bronze 2, zwłaszcza że teraz dostaniesz dobrą cenę bo wchodzi nowa seria albo ELAC B6.2.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

Chętnie bym odsłuchał ale z Warszawy trochę daleko będę miał do was :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...