Skocz do zawartości

Unitra Emanuel G-902 fs nie gra z Denon AVR-X1600H


Recommended Posts

Na wstępie przepraszam jeśli pytanie będzie banalne, w temacie gramofonów jestem nowicjuszem.

Odziedziczyłem gramofon z 1978 roku -Unitra Emanuel stereo G-902 fs. Wydaje się sprawny, wydaje dźwięki z wewnętrznego cichego głośniczka.

Próbuję wzmocnić go współczesnym amplitunerem, który ma wejście phono- Denon AVR-X1600H. Bez rezultatu, na głośnikach podłączonych do Denona nie słychać nic z gramofonu.

Wiem, że często amplitunery by połączyć się z gramofonem, wymagają przedwzmacniacza, ale poprawcie mnie jeśli mówię głupoty, nie powinno to dotyczyć amplitunera z wejściem phono, lub gdyby problemem był brak przedwzmacniacza, słyszałbym z głośników Denona przynajmniej cichutki sygnał. 

Dodam, że dźwięk z gramofonu ma przekazywać kabel z końcówką DIN, połączyłem go przejściówką DIN do RCA + ground do wejścia Phono amplitunera.

Z góry dziękuję za podpowiedzi, czy to ja coś źle robię, czy raczej szukać usterki w wiekowym gramofonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...