Skocz do zawartości

Kolumny do CA Azur 351A - Polk Audio RTI A5?


Sinuhe

Recommended Posts

Korzystam w domu (salon 30m kw.) z zestawu Cambridge Audio Azur 351A, do tego AZUR 351C.

Do tego tuner, gramofon, komputer.

 

Póki co używam Pylon Opal Monitor - kupione do poprzedniego lokum, gdzie "salon" był o połowę mniejszy i zawalony meblami. Monitory stały na regale, teraz na standach.

Do jazzu i okolic ten zestaw może być, do ciężarów już mniej. Brzmi mi to jakoś wtedy "zabawkowo", sucho, niezbyt muzykalnie. Szczególnie CD - ok, stary tuner Audio Research T-06 i Dual 704 z Shure 3 są "soczyste" w porównaniu z tym oddtwarzaczem. 

W ogóle przy mniej "gęstej" muzyce nie mam większych zastrzeżeń, ale gdy dźwięków robi się dużo, to mam wrażenie, że jest słabo.

I co, dziwne - najbardziej pasuje mi ich dźwięk z boku a nie od frontu. Ale brakuje mi jakiegoś konturu w tym brzmieniu, wszystko wydaje mi się takie hm... wyokrąglone, stępione, mało wyraziste.

Przy okazji oczywiście w grę wchodzi też (a może przede wszystkim) chęć zakupu czegoś nowego. I większego :)

 

Powoli rozglądam się za nowymi kolumnami - tak do 4-5k PLN. Póki co rady, jakie otrzymałem sugerowały mi np. Heco Aurora 700, Dali Oberon 7, Elac Uni-Fi FS U5.

Wpadły mi w oko Polk Audio RTI A5, czy też A7. 

 

Ma to sens z tym Azurem? Nie siedzę w audio, zdaję sobie sprawę, że ten wzmacniacz to nic wyrafinowanego, ale póki co chcę zacząć od kolumn. 

 

Edytowano przez Sinuhe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w przyszłości pomyśl o zmianie wzmacniacza, Twój model niestety będzie wąskim gardłem systemu. 

Biorąc natomiast pod uwagę Twoje preferencje, moje propozycje to na pewno Heco Aurora 700. To dynamicznie grające kolumny o plastycznym, dobrze dociążonym brzmieniu. Jeszcze lepiej moim zdaniem sprawdzą się Focal Chorus 716. Są szybsze, bardziej konturowe, grają bardziej energicznie, dynamicznie. To moja rekomendacja. Warto oczywiście posłuchać Polk Audio, ale w Twoim przypadku spójrz na model RTi A7. Jeśli lubisz pełne, dynamiczne, bardzo spójne granie, powinny spodobać Ci się także System Audio Saxo 60.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zbieram info, bo kończę jeszcze pewne sprawy związane z koniecznymi wydatkami. Ale po nich czas na przyjemności. 

 

Co do kolumn zależy mi na klarownym, dźwięcznym basie - gdzie dobrze brzmią klangi, jak np. w Primusie. Krótko i dźwięcznie. A reszta? Żeby było słychać niuanse, chropowatości przesterów, nie gubiły się ciche partie i nie rozmywała gestwina dźwięków. No i ma nie męczyć.

 

Tak, na amp też przyjdzie czas. Po latach z mini wieżą Samsunga ten CA to i tak mistrzostwo świata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Mam zapytanie czy KTOS moze wie  jak z tym wzmacmiaczem zagraly by kolumy

PYLON AUDIO PEARL 25

DALI ZENSOR 5

pokoj 15m umeblowany muzyka underground rap glownie bebny i vocal odtwarzacz cd DENON 720ae a to na czym mi najbardziej zalezy to glownie miekki rozlozysty bass malo gory. Moze jakies dobre monitory.  Dodam ze obecny system to Technics i Altusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Mówisz o CA351?

To przy tym wzmaku dzieżko uzyskać mekki rozłożysty bass. Bo to dość jasno i punktowo grający wzmacniacz. Musiał byś wziać ciepłe kluchy. Moim zdaniem Zensor 5 może Ci się spodobać. Względem 7mek mają właśnie dośc mocno wycofaną górę.

Dziekuje za odpowiedz.

A moze polecil bys jakis inny dobry wzmak do takiego grania . Kwota do 2500 tys bo uwazam ze w tak malym pomieszczeniu nie ma sensu wydawac wiekszej sumy bo i tak nie osiagne tam jakiegos nisamowitaego grania . Tym bardziej ze nie slucham glosno muzyki. Wole delektowac sie dzwiekiem niz glosnoscia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 09:38, Sinuhe napisał:

Korzystam w domu (salon 30m kw.) z zestawu Cambridge Audio Azur 351A, do tego AZUR 351C.

Do tego tuner, gramofon, komputer.

 

Póki co używam Pylon Opal Monitor - Nox Vidmate VLC kupione do poprzedniego lokum, gdzie "salon" był o połowę mniejszy i zawalony meblami. Monitory stały na regale, teraz na standach.

Do jazzu i okolic ten zestaw może być, do ciężarów już mniej. Brzmi mi to jakoś wtedy "zabawkowo", sucho, niezbyt muzykalnie. Szczególnie CD - ok, stary tuner Audio Research T-06 i Dual 704 z Shure 3 są "soczyste" w porównaniu z tym oddtwarzaczem. 

W ogóle przy mniej "gęstej" muzyce nie mam większych zastrzeżeń, ale gdy dźwięków robi się dużo, to mam wrażenie, że jest słabo.

I co, dziwne - najbardziej pasuje mi ich dźwięk z boku a nie od frontu. Ale brakuje mi jakiegoś konturu w tym brzmieniu, wszystko wydaje mi się takie hm... wyokrąglone, stępione, mało wyraziste.

Przy okazji oczywiście w grę wchodzi też (a może przede wszystkim) chęć zakupu czegoś nowego. I większego :)

 

Powoli rozglądam się za nowymi kolumnami - tak do 4-5k PLN. Póki co rady, jakie otrzymałem sugerowały mi np. Heco Aurora 700, Dali Oberon 7, Elac Uni-Fi FS U5.

Wpadły mi w oko Polk Audio RTI A5, czy też A7. 

 

Ma to sens z tym Azurem? Nie siedzę w audio, zdaję sobie sprawę, że ten wzmacniacz to nic wyrafinowanego, ale póki co chcę zacząć od kolumn. 

 

W tej wielkosci pomieszczenia lepiej sprawdza sie A7.

Edytowano przez aquiles grace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...