Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe 5.1 + amplituner slim ~5 tys.


Kubold

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Jako, że jakość dźwięku z soundbara LG pozostawia delikatnie mówiąc wiele do życzenia to próbuję skompletować do pokoju zestaw 5.1 z kolumnami podstawkowymi oraz amplitunerem slim. Niestety ze względu na rozkład pokoju i umeblowanie nie wchodzą w grę kolumny podłogowe, a amplituner standardowej wielkości nie miałby wystarczającej przestrzeni na chłodzenie. Pokój ma 17 m2, natomiast realna odległość miejsca odsłuchu od tv to ok. 2,5 m. Zestaw ma służyć w 80% do oglądania filmów przez serwisy streamigowe i w 20% do odtwarzania muzyki (klasyczny rock, trochę elektroniki). Budżet, który chciałbym na to przeznaczyć to ok. 5 tys.
Na tę chwilę rozważam zakup Polk audio TL 1600 i do tego Marantz nr 1510. 
Jak widzicie taką konfigurację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, S4Home napisał:

C do kolumn to ten Polk to całkiem dobry wybór. Dołożę jeszcze elac Starlet oraz tannoy tfx

Podłączę się pod temat, bo szukam podobnego zestawu. Jak wypadają te kolumny względem siebie? Byłem zdecydowany na elaca, ale z chęcią rozważę alternatywę. Zależy mi na miękkim, głębokim basie i żywym graniu. Czy któryś z tych zestawów wyróżnia się na tle pozostałych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o jednym piszę o drugim - nocki w pracy zrobiły swoje ;) Myślałem o tannoy hts 101xp, a nie tfx. Mają sub zamknięty, więc myślę że to połączenie w muzyce mogłoby wypaść lepiej. Chyba trzeba będzie wypożyczyć i porównać, choć ta przecena brzmi przekonująco. Mógłbym poprosić o cenę na pw? Na stronie widnieje 3 tyś za komplet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...