Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA81


Gość

Recommended Posts

Witam ponownie. Mam kolejny raz pytanie do specjalistów. Umówiłem się w przyszłą sobę na odsłuchy. Z wcześniej proponowanych tutaj przez Was kolumn niewiele mieli. Dostałem kilka propozycji i chciałby się poradzić, żeby nie iść na te odsłuchy "na zielono".

Co do elektroniki już zdecydowałem: CA CXA 81 + CXN V2. No ale teraz najważniejsze to kolumny.

Propozycje są takie:

1. Canton Chrono 80D lub 70D (cały czas mam wątpliwości co do mocy, bo skoro - jak wcześniej niektórzy z Was pisali - wzmacniacz powinien mieć więcej niż kolumna to ten CXA 81 byłby trochę słaby). Chyba trochę niska czułość, bo tylko 87.5 dB. 

2. Dali Sensor 7 lub 5

3. Paradigm Monitor SE 3000F - chyba najbardziej zbliżone mocowo do CXA 81 (niby deklarują przy 8 Ohm, ale czy to prawda?) i czułość 91 dB,

4. Misson LX-4

4. KEF Q750 - proponują, bo ja bym chciał posłuchać. 

5. Bowers and Wilkins 603 - też moja propozycja tylko wizualnie mi wpadły w oko, ale dobrych opini to one tutaj na forum raczej nie mają.

 

Proszę o sugestie, krytykę, może jeszcze inne propozycje. 

Niestety proponowany przez S4Home Dynaudio Emit M30 niedostępny, trzebaby jeździć i szukać. Wolałbym na miejscu, bo zawsze coś tam z ceny się urwie chociaż to nie najważniejsze, ale np. w innym salonie mogą nie wieć tej elektroniki. 

Moje pomieszczenie to 26 m2, odległość kolumny-słuchacz około 4 m. Muzyka: np. Phil Collins, Tina Turner, Chris Rea, Budka Suflera, Simply Red, Rod Stewart, Elton John i tym podobne klimaty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu bierzesz cx81?
Kolumny a Heco, bardzo popularne i praktycznie wszędzie można je dostać Aurora700 czy 1000 bardziej na 26m2, tak samo Tanoy Xt8f czy Monitor Audio Silver 300/500 czy (8/10 starszy model)
Ja mam Roksan K3+Monitor Audio Silver10 i super połączenie, tak samo polecam ale używka Denon pma2020ae z Heco Auroa starszy model Music Style900 lub Monitor Audio też fajne zestawienie.
Co śmieszne ostatnio Heco to nawet w EuroAGD dostaniesz i teraz jakaś promocja cenowa przez producenta jest i za fajne pieniądze Aurore można kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałbym do listy odsłuchowej

Dynaudio emit m30

Tannoy xtf8

Fyne audio f501/f502

Heco,no nie wiem... Słuchane były 700 z cxa60, kompletnie nie pasujące połączenie w mojej opinii.Jak "spod koca".Zensory 7, mogą się podobać,ale jak już łożysz trochę złotówek,to warto posłuchać także innych.

O emity pytaj dystrybutora,jak zapytasz dobrze,to cena będzie kusząca.Lużno zejdziesz grubo poniżej 5k.Jak już zwrócisz na nie uwagę,to przyjrzyj się lakierowaniu.Mam 3 zestaw po wymianie,w dwóch zestawach pękał lakier.

Tak poza tym dla mnie kolumny idealne.

 

 

 

 

 

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zrezygnować z CXN V2, dokupić malinę 4 z radiatorem, zainstalować Moode Audio i połączyć ze wzmacniaczem do USB, a za zaoszczędzoną kasę kupić MA Gold 200 5G i będziesz miał dźwięk co najmniej o klasę lepszy niż z wszystkich wymienionych kolumn.

Edytowano przez grzegorz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnym połączeniem dla cxa81 z cxn są Pylon Audio Diamond 28, Q Acoustic 3050i lub Monitor Audio Bronze 6. Wiele zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Najcieplej zagrają Diamond 28, które dodają sporo basu ale mamy świetna przestrzeń. Najjaśniejsze będą Monitor Audio Bronze 6, które charakteryzują się dużą szczegółowością i czystością dźwięku, średnica jest bliżej słuchacza. Q Acoustic 3050i to taki charakter brzmienia pomiędzy tymi dwoma kolumnami. Wspomniane przez Ciebie KEFy q750 są bardzo dobra propozycją i teraz tylko pozostaje pytanie czy nie będzie za mało dołu, jeśli tak to Bronze 6 mogłyby Ci przypaść do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Q21 napisał:

Świetnym połączeniem dla cxa81 z cxn są Pylon Audio Diamond 28, Q Acoustic 3050i lub Monitor Audio Bronze 6. Wiele zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Najcieplej zagrają Diamond 28, które dodają sporo basu ale mamy świetna przestrzeń. Najjaśniejsze będą Monitor Audio Bronze 6, które charakteryzują się dużą szczegółowością i czystością dźwięku, średnica jest bliżej słuchacza. Q Acoustic 3050i to taki charakter brzmienia pomiędzy tymi dwoma kolumnami. Wspomniane przez Ciebie KEFy q750 są bardzo dobra propozycją i teraz tylko pozostaje pytanie czy nie będzie za mało dołu, jeśli tak to Bronze 6 mogłyby Ci przypaść do gustu. 

Monitor Audio Bronze 6 już miałem kiedyś na oku tylko nie pamętam kto, gdzie i dlaczego mi je odradzał. Może to było jeszcze jak brałem pod uwagę inna elekronikę. Nie zaszkodzi posłuchać.

Dzięki za propozycje.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali i India Line też tam dostaniesz, czy sprzęt od Denona lub Yamaha i też to źle wróży???? Poczytaj może wypowiedzi o Heco Aurora 700 czy 1000 to może zmienisz zdanie.
Monitor Audio Bronz6 na 26m2 tak do końca nie jestem pewien czy te kolumny dadzą radę. A że 81 to tak byłem ciekawy czemu ten a nie Audiolab czy Roksan czy Rotel tylko Cambrige, co było powodem tak ciekawość nic więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku poradach, przemysleniach itd. padło na CXA81. Estetycznie też nie jest źle a Yamaha ma słaby streamer sieciowy, więc wolę Cambridge i niech już tak zostanie. Jak zacznę brać pod uwagę upodobania wszystkich, którzy tu piszą to nigdy nic nie wybiorę. Pewnie, że lepiej zawsze może być.

O Heco Aurora czytałem dużo dobrego, ale w kontekście Yamahy. Do CA nikt mi ich nie polecał. Poza tym skoro Heco Aurora kosztują około 900 euro a np. Canton czy Heco około 1300 to chyba jakiś powód jest i mam nadzieję, że tym powodem jest np. jakość materiałów/wykonania, zastosowana technologia i inne walory, które mam nadzieję pozytywnie wpłyną na wrażenia akustyczne. 

 

"Monitor Audio Bronz6 na 26m2 tak do końca nie jestem pewien czy te kolumny dadzą radę". Co do tych mocy pakowanych do przeciętnej wielkości salonów to ja jakoś zbytnio przekonany nie jestem. Uwierzę dopiero jak usłyszę. Bronze 6 mają też 90 dB, więc słabe nie są. Nie chodzi mi o robienie dyskoteki tylko o spokojne słuachanie muzyki w miarę dobrej jakości. Dla mnie to jesto trochę, jak kupowanie auta z silnikiem o mocy 180 lub więcej koni, żeby po autostradzie 130 km/h jeździć albo dziecko do szkoły wozić.

Temat mocy kolumn pozostawiam jeszcze otwarty, chociażby dla tego, że na ten temat znajduję na tym forum trochę sprzeczne informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoich zdecydowanych faworytów jak i zdecydowane anty w tym zestawieniu. I nie powiem ci które. Dlaczego? 

Bo idąc na odsłuch będziesz miał w głowie moje czy innych kolegów tyły zamiast swoje. Zrób na odwrót. Najpierw wytypuj swoje.posluchak a później konsultuj jeśli zostaną ci dwa , trzy modele. Serio.

Po prostu dobrze się przygotuj na odsłuch

https://m.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra @S4Home. W sumie to masz rację. 😜

Mój problem to taki, że patrzę też chyba zbytnio na estetykę. Obawiam się, że mój mózg gdzieś tam podświadomie może to brać pod uwagę. Spróbuję się tego wyzbyć do soboty chociaż będzie trudno.

Na odsłuch już jestem gotowy. Muza na USB we FLAC już jest. Już przebieram nogami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś też na testach. Heco Aurora700 vs. Klipsch R-620F vs. Melodika BL40 MK3 vs. Dali Oberon 7 vs. Pylon Audio Pearl 27, są to kolumny do 3tyś zł za parę, kolega coś szuka pod siebie i tak z nim byłem sprawdzić. Połączone to było z Amp AV Yamaha RX-485 (słaby model ale cóż)
Jak dla mnie:
nr.1) Pylon
Nr.2) Heco
Nr.3) Klipsch
Nr.4) Dali
Nr.5) Melodika
Pylony najtańsze i z przednim BR zagrały chyba najbardziej spokojnie, aż za spokojnie po prostu ale nigdzie nic nie buczało, dudniło czy piszczało, trochę ciche no i estetyka, aż tak oka nie cieszą. Heco Aurora700 oko na bank cieszy kolor biały, dźwięk, jak dla mnie bass dominował ale nie żeby męczył, średnie jak i wysokie tony poprawne. Mojemu koledze bardzo się spodobał ten dźwięk, twierdził że fajny miękki basik i dość głośne kolumny. Klipsch tak jak można było się spodziewać, góra i średnie ale bez przesady, nie męczy to ale brakuje basu, jest słyszalny ale nie odczuwalny, punktowy nie ciągnący się, po Dali Oberonach7 spodziewałem się czegoś lepszego ale niestety, nie pasuje takie połączenie Yamaha+Dali dźwięk ok, jeśli chodzi o spokojna muzykę w stylu jazz reszta słaba, bass płytki jakby z kartonu, na samym końcu jak dla mnie Melodika. Jedne z tańszych kolumn ale też nie do tego połączenia, pomimo iż przedni BR jest to i tak dźwięk przebasowiony był, no i tak oka nie cieszą niestety bez maskownic.
Na samym końcu jako kolumny niespodzianki to zostały podłączone Pylon Audio Diamond 28. Kolumny dwa razy droższe i szczerze mówiąc to widać i słychać zupełnie inna kultura grania, muzyka mięsista i mieliśmy wrażenie jakby ożyła, była harmonia dźwięku, nic nie wystawało ponad rząd, bass, średnie i soprany super współgrały ze sobą, było słychać stopę w perkusji, talerze jak i gitary a wokal to był wokal a nie jakiś dźwięk z pod koca.
Muzyka jaka na testach była to rock, ciężki rock oraz metal, Moim zdaniem najbardziej uniwersalne kolumny to Heco Aurora 700 ale niestety w nim rankingu na nr.2 ze względu zbyt podrasowany bass (który nie męczy ale czasami miałem wrażenie iż po prostu za dużo go) niestety nie było Elac kolumn jak i Dynaudio Emit30.
Uwierzcie mi na prawdę warto iść na testy, odsłuchy przed kupnem, my tu jedynie możemy doradzić co kupić ale i tak samo powinniście zdecydować co posłuchać przed zakupami.

A i ogromną różnica jest jak Heco grały z CA 80 a z Yamaha. Na plus dla wzmacniacza ale co się dziwić jeśli muzyka to tylko wzmacniacz stereo a nie Amp AV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba zakumałem o co chodzi, żeby do takich niewielkich salonów jak mój (26m2) wstawiać kolumny wielkości KEF Q 750 czy nawet Q950. Nie jestem pewien, ale chyba chodzi o to, że przy mniejszych kolumnach basu nie uświadczysz. 

Właśnie słucham muzyki i jak jest jakiś kawałek z większą zawartością basu to aż się słuchać chce.

Korci mnie, żeby też posłuchać KEF R5. 

2 godziny temu, BaliGdynia napisał:

Połączone to było z Amp AV Yamaha RX-485 (słaby model ale cóż)

Tylko, żeby kolega nie skusił się na amplituner AV, bo będzie po roku sprzedawał tak jak ja. Też kupiłem RX-V481D i teraz szukam nabywcy. Drzwi się normalnie nie zamykają. 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba zakumałem o co chodzi, żeby do takich niewielkich salonów jak mój (26m2) wstawiać kolumny wielkości KEF Q 750 czy nawet Q950. Nie jestem pewien, ale chyba chodzi o to, że przy mniejszych kolumnach basu nie uświadczysz. 
Właśnie słucham muzyki i jak jest jakiś kawałek z większą zawartością basu to aż się słuchać chce.

Korci mnie, żeby też posłuchać KEF R5. 
Tylko, żeby kolega nie skusił się na amplituner AV, bo będzie po roku sprzedawał tak jak ja. Też kupiłem RX-V481D i teraz szukam nabywcy. Drzwi się normalnie nie zamykają. 
Kolega właśnie ma ten Amp AV w domu Yamaha RX-V485 i specjalnie pod niego robiliśmy odsłuchy dziś, to zbyt trochę skomplikowane czemu ma to ale ma i szukaliśmy kolumn trikte do stereo 2.0 do 3tys zł.
Tak jak mówisz jest z tym Basem, większą kubatura kolumn oraz przetworniki to masz szansę usłyszeć lepszy mięsisty dźwięk, haha niektórzy mówią czasem bass jest taki że nogawki rwie haha, temu moja propozycja dla Ciebie na 26m2 była Klipsch model Premium RP-280stsre a nowe RP-8000F, Monitor Audio Silver10 stare a nowe MA Silver500, Tannoy XT8F, Focal Aria 948, Kef R900, te kolumny mają po 20cm membrany i niektóre z nich nawet większe przetworniki. Fakt aby się cieszyć dźwiękiem to do pełni szczęścia potrzebny fajny wzmacniacz aby dał radę to napędzić, ale uwierz mi, czy to przy cichym czy przy głośniejszym słuchaniu będzie banan na twarzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że czytając wyrabiasz sobie opinię innych. A to zupełnie nie i to chodzi. Gdyby tak było wszyscy uganiali byśmy się za tą samą "Pamelą" 😛

nawet wewnątrz firmy mamy różne poglądy. Ale my to wiemy i ich bronimy. 

co innego to jeszcze estetyka. Na nią ostrz w przypadku jeśli wybierzesz 2 modele i między nimi będziesz wybierać. To czynnik który wtedy pomoże. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Uwierz mi że czytając wyrabiasz sobie opinię innych

Ale tylko wstępną. Chodzi o to, żeby z kilkudziesięciu modeli wyselekcjonować te, które w ogóle są godne uwagi. Jeden lubi auta twarde inny miękkie, ale można kompletnemu laikowi powiedzieć, że we Fiacie Panda to się będzie czuł ot tak sobie a w Mercedesie GLC to dopiero poczuje komfort. Oba pojadą po autostradzie 130 km/h, ale nikt nie zakwestionuje różnicy w komforcie i że jak się chce mieć przyjemność z jazdy to trzeba iść w kierunku GLC (lub podobnych) a nie Pandy. 

Poza tym, to jest jak z piwem: kiedyś za młodziaka piłem pierwsze lepsze i smakowało, ale jak popróbowałem innych to mi się smak wyostrzył i dzisiaj bez etykietki poznam piwo z hipermarketu od własnej roboty piwa na chmielu. W świecie audio takimi smakoszami jesteście Wy, ludzie którzy się tym zajmują na codzień i wiedzą, że dany model kolumn kompletnie się nie nadaje do danego wzmacniacza, albo że trzeba iść w kierunku wzmacniacza stereo (Mercedes) a nie kierunku KD (Panda), oba grają muzykę, ale różnica jest i to znaczna. O tej różnicy dowiedziałem się właśnie tutaj na forum.

Kiedyś za czasów szkolnych jak przyszedł nowy narybek do liceum i kumple mówili "jest tam i tam fajna dziewczyna" to się biegło zobaczyć czy ładna, może zagadać, itd. Parę razy się zdarzało, że akurat mi się nie podobała. Ale w większości przypadków kumple mieli podobny gust. To tak a proposito Pameli. Jak coś warte uwagi to jest. Jednemu się podoba bardziej innemu mniej, ale jak dziewczyna (czy kobieta) jest ładna to jest ładna i każdy rozumny facet się obejrzy. 

Wracając to tematu, to nie wszystkie salony mają 20 różnych firm. Ten do, którego idę ma kolumny firmy A,B,C,D. Jak pójdę i im powiem, że chcę coś posłuchać to mi dadzą posłuchać kolumn tych właśnie firm. Z tych A,B,C,D wybiorę najlepszą dla mnie. Np. KEFów nie mają a ja chciałbym je przesłuchać, bo się tu przewijają przez forum no i oni mi je pożyczą od innego zaprzyjaźnionego salonu. I być może będą mi się bardziej podobały od tych A,B,C,D. Ale jakbym o nich nie wspomniał to by sami może na to nie wpadli. 

Nie wiem, czy udało mi się właściwie to wyjaśnić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem w podobnym miejscu co Ty, ponieważ sam niedawno nabyłem CXA81. Kupiłem go w ciemno, bo odpowiadały mi funkcje/możliwości/opinie i wygląd. Skoro w audio wiele rzeczy ma jakiś wpływ na inne to postanowiłem zaryzykować aby mieć od czego  zacząć. Stwierdziłem, później mogę bawić się z resztą sprzętu. Zatem...

..zamiast odsłuchiwać w salonach audio poszedłem krok dalej i korzystając z ich pomocy zacząłem odsłuchy robić u siebie w domu. Chłopaki wypożyczają sprzęt i moim zdaniem to jest strzał w 10-ke! Ten sam zestaw u każdego zagra troszeczkę inaczej a już na pewno w salce do tego przygotowanej w sklepie. Uważam to za genialne rozwiązanie, choć jak się domyślam nie na rękę niektórym producentom. Wszak możesz sprawdzić na swoich warunkach co jest warty dany sprzęt i ile prawdy jest w tych wszystkich recenzjach w gazetach. 

Powierzchniowo mam podobne pomieszczenie 28-30m (otwarty salon z kuchnią) i wysokie na 2,70. Do tego jedna ściana z ogromnym oknem. Nowe mieszkanie więc nie do końca umeblowane i akustycznie jest nad czym popracować. Tak sobie myślę że nie wiem czy mam prawo się wypowiadać bo doświadczenie mam niewielkie, ale jeśli Ci to choć trochę pomoże to może i ja tak się odwdzięczę za pomoc bezinteresownie mnie tutaj udzieloną. Uwaga: Przedstawiam tylko swoje odczucia, a do tej pory przetestowałem:

1. ELAC Carina FS247.4 - na pierwszy strzał dźwięk zrobił na mnie mega wrażenie. Góra jest fenomenalna, przy muzyce akustycznej i wokalach scena ogromna. Głośnik wysokotonowy JET jest jak brzytwa, no i właśnie, przy wyższych głośnościach były dla mnie trochę za ostre. Po słuchaniu Metallica Kill'em All uszy to niemalże "krwawiły" ;) Zauważyłem jednak, że czegoś mi przy nich brakowało. Przy mojej kubaturze pomieszczenia niestety brakowało dołu, który uważam w że w mniejszych pomieszczeniach powinien pięknie zejść i się uwypuklić. Po prostu za duże pomieszczenie. Przydałby się subwoofer, ale ja nie chcę systemu 2.1. Miałem też wrażenie, że na dłuższą metę nie relaksowałem się przy nich.  Ze strony wizualnej - design i wykonanie pierwsza klasa. Piękne wykonanie z dbałością o szczegóły. Mimo wszytko byłem w szoku że tak "chuda kolumna" potrafi tak pięknie zagrać. 

2. Opera Seconda SE - te poszły na drugi strzał. To ogromna, 45kg kolumna o wyglądzie, no właśnie. Najlepiej oglądać je w ciemnym pokoju nocą i to po ciemku. Są ludzie którzy zachwycają się polotem włoskich projektantów, mnie nie jednak one nie urzekły. Natomiast to "brzydkie kaczątko" yyy "brzydka stara kaczka dziwaczka" zagrała dla mnie bardzo przyjemnym ciepłym dźwiękiem. Od razu kąciki ust powędrowały w stronę uszu. To za sprawą basu którego tu było czasem aż nadto. Góra pasma w stosunku do Elaków złagodniała i pięknie zsynchronizowała się ze środkiem i dołem. Nic nie było przejaskrawione i nic nie ciągnęło w żadną stronę. Dla mnie tu wszystko ze sobą współgrało. Podobała mi się stereofonia i przekaz generowany przez te kolumny. Po prostu cieszyłem się muzyką i odpoczywałem przy niej. Gdyby nie wygląd który nie przejdzie u mojej drugiej połówki, to ja już się do nich zaczynałem przyzwyczajać :) 

Pomyślałem zatem, że spróbowałbym czegoś co ma jaśniejszą górę, troszkę mniej basowy dół, a i wyglądem grzeszyć nie będzie. Padło na:

3. DALI OPTICON 8 - kawał kolumny. Fortepianowa czerń na froncie robi robotę. Wykonanie bardzo solidne. I teraz uwaga. Po kilku dniach z Operami w pierwszej chwili po podpięciu Opticonów pytam się sam siebie "Gdzie jest ten BAS??" Przecież ta kolumna ma dwa 8 calowe przetworniki! To powinno dawać kopa. Swoją drogą nie słucham jakoś głośno muzyki i to pewnie dlatego to złudzenie, ale już wiem, że to moja percepcja była tak skrzywiona i to faktycznie minęło po dłuższym wsłuchaniu. Teraz uważam, że mają tego basu całkiem sporo, wręcz mają spore jeb.. uderzenie ;)  Góra też zdecydowanie jaśniejsza. Słucha się na tych kolumnach przyjemnie. Zupełnie inne brzmienie od poprzedników które od każdego coś czerpie. Wysokie z Elac a niskie z Opery. Nie umiem opisać średnicy. Wydaje mi się że ciągnie w stronę Elac'ów. Przy wyższych głośnościach, kanapa miło masuje plecy. Wszystko brzmi niemal w punkt. Znajomy który wpadł przy okazji, właśnie na piątek zamówił je do siebie na odsłuch. Tak mu się spodobały, że wyszedł ode mnie oczarowany. U jego żony mam pewnie tylko minusa bo pojawiły się nieplanowane wydatki :)Mnie dźwięk podoba się również, ale jednak dla mnie czegoś tu brakowało. Niby wszystko gra pięknie i cacy, ale jakoś zabrało mi magicznego sładnika X, takiego efetku WOW który pozwoliłby mi się w nich zakochać. Dlatego ja jak to ja, człek wybredny mam jeszcze chytry plan na dwie inne propozycje i jeżeli one nie dadzą mi tego czegoś co jeszcze nie czuję to najpewniej do nich wrócę.

Te dwie pozycje to są: HECO The New Statement która mocno mnie zaciekawiła chociaż nie wiem czy nie będzie jaśniejszą kolumną od tych DALI oraz kolumna która została mi zaproponowana Fyne Audio F502SP. Jak uda mi się je przesłuchać to jeżeli kogoś to będzie interesować, spróbuję opisać swoimi odczuciami.

Tak czy siak słuchaj w domu. Mnie pomagają Panowie z S4Home których z tego miejsca pozdrawiam :)

Edytowano przez Damian D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze Twój trop jest dobry z  Dali Zensor-y 7 i Te Kef Q750. Sam byłem zainteresowany jak gra CA81 i ja bym to łączył z ciepło grającymi kolumnami , szkoda ze zrezygnowali z magicznych pokręteł do regulacji barwy :( 

Damian D jak dla mnie to ten CA CXA81 będzie za słaby do tych Heco i to będzie przerost formy nad treścią :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian D dzięki za Twoją recenzję. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie odsłuch będzie wzdłuż krótszej ściany czyli te moje 26 m2 trochę się zredukuje. Biorąc pod uwagę, że dźwięk się rozchodzi kierunkowo, to wciąż mam nadzieję, że kolumny i tej wielkości (typu Dali Zensor 7) dadzą wystarczającą ilość basu. Trochę jest sceptycznie nastawiony na wstawianie dużych (Opticon 8 małe raczej nie są) takich jak nasze pomieszczeń. Już i tak dałem się namówić na rozmiar większe niż wcześniej zakładałem, bo wydaje mi się, że zrozumiałem zależność jak to opisałem we wcześniejszym wpisie. 

Do tych, które Ty opisujesz nie wiem czy ten CXA 81 trochę nie zasłaby będzie, ale o tym się Panowie fachowcy muszą wypowiedzieć. Ja wystartowałem od amplitunera i skończyłem właśnie na CXA81 tj. na "czystym" wzmacniaczu. Prawdopodobnie są jeszcze inne możliwości może nawet lepsze, ale coś musiałem przyjąć za wartość const. bo inaczej to by była funkcja dwóch zmiennych. Kto pamięta matematykę, to wie, że w takim przypadku nie ma jednego rozwiązania. 

W domu niestety możliwości posłuchania nie mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
4 minuty temu, Leszek Cymbałko napisał:

Czy ktoś z Was z tego korzystał w ogóle ? Czy to tylko taka atrapa, żeby bardziej "PRO" wyglądała?

Jest to zupełnie inne podłączenie ze względu na podłączenie ekranu / w XLR oddzielny pin/. Czy będzie różnica i czy w dobrą stronę to już sam musisz sprawdzić. Masz źródło z wyjściami XLR ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...