Skocz do zawartości

Kino domowe 20m kw


Daniel K

Recommended Posts

Witam, szukam kina 5.1 do pokoju 20m kw. 

Wstepnie wyszukalem sobie taki zestaw klipsch, kolega posiada zestaw tej firmy i fajnie to gra, odsluch w moim przypadku raczej niemożliwy ze względu na zamieszkanie za granicą, uzytkowanie 60% filmy, 40% muzyka. 

Fronty: rp260 x 2

Centralny: rp440c

Sub: r112sw

Tyly: rp240s x 2

Amplituner moze Onkyo tx-nr696 lub tx-8270. Moze jakis inny nie znam sie, moze wy cos polecicie.

Zastanawiam sie jeszcze co do tylow bo podnosza trochę budżet a sugerowalem sie cenami z polskiego ceneo i niemieckiego idealo.

Jestem otwarty na propozycje, glownie chodzi o to ze jak ma pierd...nac to niech pierd...nie 🙂 zeby byl banan na twarzy i frajda z osluchu. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8270 to jest amplituner stereo 2.1 a nie Amplituner kina domowego.
Jak ma być moc to zamień RP260 na 280 a central z 440cc na 450cc, na tyły zostawił bym te dipole 240s tylko je musisz wyżej zawiesić tak 160-180cm od ziemi.
Możesz też za jakimś Onkyo RZ się rozejrzeć 8xx lub 9xx ewentualnie 1xxx. No i skoro moc to dwa suby R112sw lub R115sw. No i to na 20m2 będzie aż ciemno
A tak szczerze to dobry zestaw znalazłeś, zmienił bym tylko centralny z 440cc na 450c czy teraz nowe 504c, jeśli myślisz o typowym 5.1 i blisko kanapa ściany to bym te tyły też zostawił, jedynie bym pomyślał nad 2xSub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyles, myślałem ze to co wybrałem bedzie wystarczajace na 20m kw🙂, gdyz po twoich zmianach laczna kwota gwaltownie wzrasta. Ja zestaw wybrałem po przestudiowaniu kilkunastu postów z tego forum. Dwa suby raczej odpadaja ze względu na te tylko 20m kw. Ceny tych RZtek tez nie najnizsze ponad 4k trzeba wydac. Docelowo bylo 6k na wydatki ale szybko wzroslo do 8-10k a to co ty podajesz to juz dobre kilkanascie tysi wyjdzie a to ponad planowany budzet (pewnie graloby zacnie 🙂), gdyz caly ten zestaw co podalem na idealo mozna wyrwac za mniej niz 10k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że ma być pierdo...ęcie i moc
A to że 20m2 to spokojnie mogą być 2xsuby.
Onkyo 969
Front RP-600M
Central RP 440c
Tyły RP-400M
Sub 2x R-112SW
Atmos - R-14sa lub typowo pod zabudowę dla regipsy
Generalnie gdybyś zapytał się branży o taki set to na bank taniej by było jak w necie
Jeszcze spójrz na Denon od modelu avr-x3xxx + Heco Aurora lub Monitor Audio Bronze lub Silver. Sam mam Denona Z MA Silver i fajnie to gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Bali w pierwszym poście podpuścił Cię trochę ;) 

nawet, jak ogarniesz to, co wypisałeś 

7 godzin temu, Daniel K napisał:

Fronty: rp260 x 2

Centralny: rp440c

Sub: r112sw

Tyly: rp240s x 2

to i tak w kinie będzie miazga. W muzyce, kwestia gustu (ja akurat lubię)

Ale faktycznie przemyśl kwestię dualsub'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W kinie domowym Klipsch to zdecydowanie numer 1, który dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zważywszy na Twój metraż proponuję rozważyć Onkyo TX-NR686+ Klipsch R-620F + R-402s+ R-52C + r112sw  lub Onkyo TX-NR686 + Focal Chorus 716 + 706 + CC 700 + Klipsch r112sw.  Drugi zestaw lepiej się sprawdzi w stereo ale jest to także detaliczniejsze brzmienie i niezwykle dynamiczne. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie umówienia się na odsłuch lub indywidualnej wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam :) Ale kolega q21 poleca własnie kolumny wersji r (r-620f).

Co do przejścia sie do salony audio to jest duzy problem, gdyż obecnie mieszkam w Irlandii gdzie pod względem TV i audio jest wielkie zacofanie, w sklepach same soundbary i nic poza tym. Dlatego wczesniej pisalem ze w moim przypadku odsłuch bedzie mało możliwy i nawet żeby fizycznie te kolumny zobaczyc to też jest problem. Nawet jak bede w PL to nie wiem czy w okolicach Piły jest jakiś salon audio zeby to odsłuchac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria R to słabizna. Jest znaczna różnica w dźwięku.

I faktycznie Bali dobrze doradził. Jeśli ma to być czyste kino to opcja z podstawkowymi RP600 a dwoma subami jest lepsza. Jeśli chcesz jednak na tym słuchać muzyki to przemyślał bym podłogowe ewentualnie suby REL 1205. Zamknięte do kina ale swietnie radza sobie w stereo.

Do tego oczywiscie świetny 404 c i tyły trójkątne.

Jeśli pomieszczenie jest trudne proponuję Yamahe 685 bo ma lepsza kalibracje. Jesli ustawienie będzie prawidłowo możesz iść w 696 które jest mocniejsze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z amli to z onkyo 676, 686 czy 696? Czy jest duza roznica pomiędzy nimi?
Tak cenowa no i 696 ma już wyjście (pre-out) jeśli mocy zabraknie to końcówkę mocy możesz dołożyć do frontów.
I tak jak kolega wyżej napisał, chcesz podłogowe to RP 260 a jeszcze większe to RP280 lub RP8000 czy RP6000 albo RF7 MK2 MK3
Spójrz też na set od Heco Aurora700 czy model starszy Music Style900, fajne pieniądze kosztuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to najmniejszym kosztem:

Ampli - Onkyo 686 lub 696

Front - RF-260f lub 280

Central - RP-440c lub 404c

Sub - R-112SW

Tyły- RP-240s lub 402s

Czy mogę prosić kogoś o wstępną wycenę tych dwóch opcji???

email: danielkin86@gmail.com

1 godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Spójrz też na set od Heco Aurora700 czy model starszy Music Style900, fajne pieniądze kosztuje.

Bali do tego setu Heco Aurora 700 sub od setu czy jednak klipscha?

 

 

Edytowano przez Daniel K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Daniel K napisał:

RP-440c lub 404c

 

10 minut temu, Daniel K napisał:

RP-240s lub 402s

w tych dwóch przypadkach, to jest starszy lub nowszy model rocznikowy. I na tym (poza oczywiście ceną) różnice się kończą. Jak masz możliwość ich wyrwania, to bierz te starsze (440c, 240s), wyjdzie Cię po prostu taniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie branża ani nie sklep nie możesz tak mówić JAK NAJTANIEJ bo wtedy za pół roku będziesz się bujać z kolumnami na portalach aukcyjnych.
Jeśli chcesz Klipsch to skup się na serio RP, Jeśli Heco to Aurora lub starsze Music Style a jeśli Monitor Audio to Silver lub Bronze. Subwofer to Klipsch, Dali, Velodyne, SvS, czy do pary Monitor Audio lub Heco.
Ja bym wolał dołożyć do sprzętu.
Masz tu branże na forum S4home, Q21, Top HiFi audio, itp, do nich się zwróć o promocyjne ceny, pamiętaj tak masz zawsze taniej niż w jakiś marketach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BaliGdynia napisał:

 nie możesz tak mówić JAK NAJTANIEJ bo wtedy za pół roku będziesz się bujać z kolumnami na portalach aukcyjnych.

Wiem lecz ten zestaw co wstepnie wybrałem to i już tak nie mała kwota wyjdzie :)

9 minut temu, BaliGdynia napisał:

Jeśli chcesz Klipsch to skup się na serio RP, Jeśli Heco to Aurora lub starsze Music Style a jeśli Monitor Audio to Silver lub Bronze.

Biorę je pod uwagę bo na początku mnie zainteresowały ze względu cena/jakość.

2 minuty temu, Markcox napisał:

I bądź też precyzyjny w podawaniu modeli

Sorki, RP-260f

4 minuty temu, Markcox napisał:

Chyba, że chodziło Ci o RF7III na frontach 😁

I wtedy bede jadł chleb bez masła przez najbliższe kilka lat.... 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...