Skocz do zawartości

Kino domowe 20m kw


Daniel K

Recommended Posts

Ale kazdy z nich(686 i 696) uciagnie ten zestaw bez problemu???
Cena a jakość pamiętaj.
Jeśli kupisz Onkyo 696 i zabraknie mocy w stereo Tobie to możesz w przyszłości zainwestować w końcówkę mocy która napędzi Frontowe kolumny, to też spowoduje odciążenie Amp AV i będzie tylko zasilać centrala+efekty.
Temu cały czas mówię nie kupować jak najtaniej bo potem tylko problemy są. A to za mało mocy, a to dźwięk nie jaki, a to zabrakło wodotrysków.
Na dobry sprzęt na parę lat aby miska się cieszyła to 10tys trzeba liczyć, niestety KD to nie tania zabawa, pamiętaj że jeszcze kable dochodzą i to też nie byle jakie z marketu za 5zl/mb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Uciągnie. Klipsch to wysokoskuteczne kolumny. Wiadomo że z 840 zagraly by lepiej. Ale tak idąc dojdziesz wiesz gdzie ?.......

Wiem tylko, ze to jeszcze raz tyle 😕

Ciezko podjąć decyzje, bo zawsze mozna kupic lepszy sprzet ale wiadomo ze to sie wiaze z kosztami lecz z drugiej strony nikt nie chce kupic lipy a potem zalowac. Moze narazie pomysle nad 2.1 plus centralny a tyły dokupie w pozniejszym czasie juz sam nie wiem w która strone isc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, jak chcesz oszczędzać, to nie robiłbym tego kosztem upośledzania systemu (5.1). Wydasz i tak niemałe pieniądze, a nie będziesz miał ani solidnego kina, ani solidnego stereo. Tym bardziej, że akurat surround'y są zazwyczaj najtańszą częścią składowa całości.

O ile jesteś zdecydowany na Klipscha, to są to kolumny z tak wysoką skutecznością (o czym wspomniał już Piotr), że nie potrzebują dużo prądu, aby pokazać, co potrafią. Mając na uwadze, że jesteś laik w temacie (bez urazy ;))  i będzie to Twój pierwszy zestaw, to poniesienie przez Ciebie kosztów, poprzez dołożenie do RZ, może być niewspółmierne do osiągniętego rezultatu - po prostu jeden, jak i drugi i tak wgniecie Cię w fotel. Posmakujesz, nacieszysz się, a jeżeli po jakimś czasie uznasz, że zaczyna CI czegoś brakować, to rozpoczniesz słynną pogoń za króliczkiem i wtedy podejmiesz się (albo i nie) wprowadzania jakichś zmian.

Ważne też jest to, co napisał kolega Bali - 696 posiada również preout na fronty (czego u poprzedników 686 i wcześniejszych próżno było szukać), więc nawet jak któregoś pięknego dnia uznasz, że brakuje Ci "mocy", to zawsze możesz, albo dołożyć oddzielny wzmacniacz stereo (nawet używkę), do zasilenia samych frontów, albo spieniężyć 696 i kupić lepszy ampli KD. 

Prawdą też jest, że RZ (jeżeli już trzymamy się Onkyo) to jednak trochę inna kultura grania. Generalnie w ampli KD za ostateczne brzmienie odpowiadają nie tylko końcówki mocy, ale również zastosowane przedwzmacniacz, jak i DAC. I te w RZ będą innej klasy niż, w serii NR. Ta zależność dotyczy każdego z producentów.

W każdym razie, jeżeli masz iść w ampli RZ, ale kosztem kolumn (ilości, jakości etc), tworząc jakieś protezy, to JA tego bym nie robił. 

Wystarczająco już temat namieszał Ci w głowie? To teraz Twój ruch... 

image.png.d0c857e7b5cd3ac636b0c7212eaae052.png

;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Daniel ja miałem podobny problem co wybrać jak ty i też na  początku był zestaw Klipsch sweria rp   ale po wielu godzinach czytania  padło na komplet Melodiki plus 112sw  i jak na pierwszy zestaw KD to nawet to się spisuje ale niedługo będą zmiany. Gdzie mieszkasz w Irlandii może niedaleko mnie  to zobaczysz jak gra melodika i klipsch  i będziesz miał już jakieś porównanie.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...