Skocz do zawartości

Budżetowe kino domowe do małego pomieszczenia z Dolby Atmos


Master_PiT

Recommended Posts

Witam.

Wydzieliłem sobie maleńkie pomieszczenie, które ma pełnić rolę mojej kanciapy, w której będę głównie oglądał filmy + ewentualnie grał na ps4.

Pomieszczenie jest naprawdę maleńkie bo ma wymiary około 2.5m x 2.5m

Poprowadziłem sobie kable głośnikowe w ścianach + 2 w suficie ( z myślą o Dolby Atmos). 

W środku będzie kanapa 2 osobowa. Tv ( póki co 42"), w przyszłości 55-65", szafka RTV. Pomieszczenie będzie wydzielone przez drzwi przesuwne.

Całość pomalowana na czarno ( by uzyskać  dobre wrażenia z oglądania).

 

Nie chcę przeznaczać na audio dużych pieniędzy, bo to wszystko będzie używane rekreacyjnie, max 1raz w tygodniu. Nie zależy mi na audiofilskich odczuciach, tylko na dźwięku przestrzennym.

Obecnie w salonie 16m2 mam zestaw 5.1 Harman Kardon HKTS9 + amplituner HK AVR151 i szczerze mówiąc jestem zadowolony z dźwięku przestrzennego, ale chciałbym poczuć DA. Niestety rozbudowa w salonie noe wchodzi w grę. 

Ewentualnie myślałem o przeniesieniu głośników do mojej kanciapy + kupno amplitunera 4k HDR + głośniki sufitowe, a do salonu jakiś lepszy zestaw 5.1

 

Pytanie czy DA ma sens w tak małym pomieszczeniu. Czy te głośniki obecne nadają się do tego + dołożenie sufitowych, czy lepiej celować w 1 markę?

 

Kwestia finansowa... Jak wspominałem ma być budżetowo, czyli albo ten Harman Kardon + głośniki sufitowe + amplituner, albo zestaw głośników + amplituner.

Widziałem oferty Amplituner Onkyo TX-SR393 - jest to coś warte? 

Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to jakieś 5tys zł max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc przy tak małym pomieszczeniu pozostałbym chyba w tradycyjnym 5.1 Kolumny Harmana, które posiadasz również bym pozostawił, moje zastrzeżenia budzi jedynie amplituner, który niestety nie jest najwyższych lotów. Biorąc pod uwagę że bawisz się w oglądanie sporadycznie nie wiem czy w ogóle cokolwiek bym wymieniał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też dochodzę.do wniosku że te HK do tego pomieszczenia wystarczą. Pytanie czy jak dołożę głośniki sufitowe do atmosa czy to będzie jakoś działać, czy po prostu dźwięk się zleje i nie odczuję żadnych dodatkowych efektów?

To teraz pytanie z innej beczki. Przypuśćmy, że HK z salonu przeniosę do kanciapy. Co w zamian? W salonie oglądam codziennie po kilka godzin. Niestety sufitowe głośniki odpadają, więc pozostaje klasyczne 5.1 i też głośniki muszą być małe (jak obecne HK) zawieszane do ściany.

W oko wpadł mi zestaw Klipsch theater pack 5.1

https://www.klipsch.com/products/reference-theater-pack

Poczuję znaczną różnicę z obecnym amplitunerem, czy lepiej w coś zainwestować?

W telewizorze mam DV, HDR, DD, DTS itd. amplituner jest mi potrzebny jedynie do dźwięku przez ARC.

 

Salon to pomieszczenie 4m x4m z tym że 1 ściana jest otwarta i łączy się z drugim pokojem o tych samych wymiarach, który znów łączy się z kolejnym takim pomieszczeniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w zasadzie można uznać temat za wyczerpany :) chyba, że ktoś poleci jakiś inny set. Bardzo podobają mi się głośniki Heco. Żonie też przypadnie bardziej do gustu, zwłaszcza, że meble w salonie są na wysoki połysk.

CZY są jakieś przeciwskazania by połączyć Heco z Onkyo? Pytam z ciekawości. Parametry wydają się ok.

Skorzystam z okazji i podpytam o soundbar. Czy to ma jakikolwiek sens?  Myślałem o włożeniu go w tą kanciapę 2.5m x 2.5m zamiast 5.1

 

Brałem pod uwagę jakieś lepsze soundbary 5.1 albo 7.1. ale kompletnie się na tym nie znam i podświadomie myślę, że system głośników 5.1 budżetowy jak moje HK mogą dać lepszy efekt niż 2krotnie droższy soundbar. A może się mylę i zmienicie moje zdanie?

 

 

Ps. Kolega z tego forum zaproponował mi taki zestaw:

Tannoy Hts 101 XP
Za 2200zl

Marantz NR 1608
Za 1600zl

 

Czy jest to dobry set? Lepszy niż te 2 polecone powyżej?

 

Wybaczcie za tak oczywiste pytania, ale w kwestii audio jestem zielony. Wolę zdać się na expertów. Bo nawet taki budżet jest odczuwalny i nie chcę wtopić.

Edytowano przez Master_PiT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Master_PiT napisał:

Ps. Kolega z tego forum zaproponował mi taki zestaw:

Tannoy Hts 101 XP
Za 2200zl

Marantz NR 1608
Za 1600zl

Który kolega? Sprawdzaj gwarancję!

HECO to moim zdaniem małe ale utrawydajne kolumny. Wcześniej polecałem Canton Movie ale odkąd je słyszałem to stawiam na HECO i ELAC Starlet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...