Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze odtwarzacza cd


egoist

Recommended Posts

witam wszystkich
przewertowałem chyba wszystkie fora ale nie natrafiłem na nic konkretnego co mogło by mi pomóc
poszukuję odtwarzacza cd i tak jak wszyscy nie chciałbym wyłożyć kupy forsy za średni sprzęt
szczerze mówiąc poszukuję czegoś do 500 złociszów im niższa kwota tym lepiej za w miarę dobry odtwarzacz
posiadam amplituner Marantz AV4400 dwie kolumny mordaunt 916i i dwa eltax'y concept 200
center kef'a i sub eltax'a
do słuchania muzyki sprzęt używany oczywiście tylko w wersji stereo (+ sub czasami)
do tej pory muzyki słuchałem z dvd (marantz ) ale cóż zawsze drażniła mnie głośność pracy lasera
tak więc szukam czegoś z niewysokiej półki może być używane ale nie wiem na czy oko zawiesić
czy marantz 6000 po tuningu jest wart uwagi i czy szukać marnatza np "63" czy innego np H/K
czy możecie polecić mi coś niedrogiego i dobrego
pozrawiam i dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# TEAC CD-P4500
# TEAC VRDS10SE BLACK
# MARANTZ CD-65DX
# MARANTZ CD-67 SPECIAL EDITION
# MARANTZ CD 6000 K/N1 w miedzi signature
# Marantz cd 6000, tuning w NEEL
# Harman Kardon HD750 lub HD 970
# ONKYO DX -6640
# ONKYO INTEGRA DX-6850 lub inna integra
# YAMAHA CDX-..... ????
# a może jakiś SONY ???


wybór jest spory a decyzja trudna
wiem iż na allegro można trafić na coś ciekawego a te powyżej wg mnie
są ciekawe tylko który będzie lepszy (miła i głęboka muzyka i cicha praca)
proszę podzielcie się opiniami ( ja niestety nie mam możliwości posłuchania większości wymienionych)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać na niektóre modele CDków z uwagi na problem i / lub wysoką cenę kupienia lasera icon_sad.gif
Często nowy laser kosztuje więcej, niż zapłaciłeś za odtwarzacz CD...

Nie ma reguły czy warto - bo niektóre modele na oryginalnym laserze grają 10 lat, w innych po 2 latach trzeba już go wymienić.
Poprawiła się sytuacja ze zdobywaniem głowic laserowych (internet sie przydaje, podobnie Forum audiofilskie icon_wink.gif ), ale czasami głowica kosztuje nie 30 czy 50 zł (np. KSS-210, 213 czy 240) ale 300 czy 500zł ...

Np. dla SONY CDP-557ESD jest to laser KSS-190A i duuuży ból. Ale model jest niezły - natomiast czy warto kupić ? Tu już trudno coś Ci podpowiedzieć, bo zależy jak trafisz.

Dlatego lepiej polować np. na świeższe modele (czytające praktycznie wszystko poza MP3) jak SONY podstawowej serii 530 czy 570 (ale nie mają tej jakości grania jak wyższe modele, zresztą ich cena rzędu 200-300zł za kompletne z pilotem i w idealnym stanie egzemplarze). Warto kupić ciut starsze, ale i wyższe modele np. XE-800 czy XE-900, ale jeszcze lepsze będą modele serii ES - np. 202ES/222ES/229ES

Innym wyjściem jest zakup odtwarzacza po tuningu (ale nie amatorskim - tylko u kogoś cenionego w branży jak np. Stelmach), z poprawionym zegarem i zasilaniem.

Pozdrawiam
PS. No i trzeba uważać kupując sprzęt od handlarzy z Allegro... Niektórzy mają dość kiepską opinię (sprzedają złom, albo z dwóch sprzętów robią jeden - i do tego też nie do końca sprawnym), albo mocno zawyżają ceny...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
Nie ma reguły czy warto - bo niektóre modele na oryginalnym laserze grają 10 lat, w innych po 2 latach trzeba już go wymienić.
Poprawiła się sytuacja ze zdobywaniem głowic laserowych (internet sie przydaje, podobnie Forum audiofilskie icon_wink.gif ), ale czasami głowica kosztuje nie 30 czy 50 zł (np. KSS-210, 213 czy 240) ale 300 czy 500zł ...

w pelni sie z tym zgadzam. Jezeli kupujemy uzywany cd patrzmy na laser, bo mozna obudzic sie z reka w nocniku (;p)
najtansze orginaly chodza po 40-50 zl , zamienniki po 20-25 i w tym temacie trzeba sie rozgladac.

RoRo
Innym wyjściem jest zakup odtwarzacza po tuningu (ale nie amatorskim - tylko u kogoś cenionego w branży jak np. Stelmach), z poprawionym zegarem i zasilaniem.

to by chyba bylo najlepsze rozwiazanie. mozna uzyskac swietny efekt za w porownaniu do jakosci przystepna cene. Pan Andrzej Stelmach oferuje upgrade
cd za okolo 700 zl. Mozna wtedy zakupic denona czy maranza za 150 i reszte przeznaczyc na ów tuning.


Natomiast jezeli chodzi o sony to tylko z koncowka ES i ESD jezeli chodzi o ta kwote icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem H/K 755 i jestem bardzo zadowolony. Ale nie zawsze tak było...
Denerwowała mnie głośna i dynamicznie wysuwająca się szuflada w moim modelu, laser przy przerzucaniu ścieżek też troszke głośny, i Harmanowska wybredność - ładuje Cd-rw i czyta bez problemu, wrzucam oryginał bez ryski i cztery razy dusze PLAY zanim poleci.(ale to znikome przypadki) czasem wkurza, ale nie narzekam.
Chciałem zmienić. Marzeniem był NAD C525BEE. Ale powiedzieli ze warto dołożyć 400zł i wziąść 542. No to zabrałem oba na odsłuch, i... NAD 525 okazało sie TOTALNĄ PORAŻKĄ!!! icon_evil.gif odpadł w porównaniu z H/K pod każdym względem. icon_eek.gif NAD 542 vs. H/K 755 odsłuchiwałem 3 dni i uznałem że nie warto dopłacać takiej kasy do Nada, bo H/K niewiele mu ustępuje.
I dziś cieszę sie że H/K 755 stoi na półeczce icon_biggrin.gif

Cena lasera to 200zł icon_surprised.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wybór marantz'a 6000 po tuningu w nell'u byłby dobry
czy jednak szukać dalej zwłaszcza w sony ze względu na niewielkie koszty serwisu
a może wiecie coś na temat teac'ów zwłaszcza ten VRDS 10 SE wyglądem sugeruje dobrą maszynkę
PS. zupełnie z innej beczki - jak podłączyć gramofon do ampli AV przez "AUX"
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Squeezeboxa. Jeśli oczywiście masz komputer i albo WiFi, albo mozliwość pociągnięcia kabelka od kompa do sprzętu. Squeezebox kosztuje wprawdzie OK 800 PLN, ale gra nieźle. Dodatkowo świetnie się nadaje jako źródło do DACa, gdybyś chciał kiedyś zrobić upgrade.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. zupełnie z innej beczki - jak podłączyć gramofon do ampli AV przez "AUX"

Trzeba mieć jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy - bo inny jest poziom sygnału na wejściach standardowych (CD, Tape, Tuner, Video, AUX itp) wzmacniacza lub amplirunera, a inny na wejściach gramofonowych PHONO.
Wyjątkiem są tylko nieliczne gramofony, posiadające przełączane wejścia (w zależności od położenia przełącznika podłączasz albo pod standardowe złącze AUX... albo w dugiej pozycji - pod PHONO.

tylko nie warto kupować najtańszch "wynalazków" (po 50 -70zł) jak ten z linku poniżej
http://allegro.pl/item508490820_przedwzmac..._fv_okazja.html
http://allegro.pl/item506804395_przedwzmac...acor_spr_6.html

ale lepiej poszukać firmówek - najlepiej wśród sprzętu używanego (i wtedy masz ceny z zakresu 150-350zł), bo nowe to już ceny od 300zł w górę
http://allegro.pl/item503200349_pro_ject_p...ramofonowy.html
http://allegro.pl/item501180506_przedwzmac...0p_2kolory.html

Pozdrawiam
PS. Warto poczytać o gramofonach, wkładakach i preampach gramofonowych w wątkach w dziale "Technika lampowa i analogowa"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...