Skocz do zawartości

Amplituner do Indaina Line Tesi 262


nowicjusz72

Recommended Posts

Generalnie słucham wszystkiego po trochu, ale żadnego rocka, czy jazz-u, a klasykę w pięciu procentach.

Co do nich proponujecie, aby dobrze to współgrało z moimi monitorami.

Moja lista amplitunerów, które mam na uwadze. Proszę o trzy pozycje, które będą "pasować" i wykreślenie tego co ewidentnie nie pasuje sprzętowo do Tesi 262:

1. Pioneer NC-50DAB, - fajny mały kombajn

2. Pioneer SX-S30DAB, - ładny slim

3. Yamaha R-N303D,

4. Yamaha R-N402D - podobno słabsza od R-N303D.

5. Yamaha Piano Craft MCR-670D, - fajny mały kombajn

6. Yamaha Piano Craft MCR-870D, - fajny mały kombajn, ale czy warty ceny w stosunku do 670?

7. Yamaha R-N803D, - 602 nie mam w opcji za brak DAB - takie moje widzimisie ;)

8. Onkyo TX-8270,

9. Onkyo R-N855

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 803 jest znacznie lepsza od pozostałych. I to tak znacznie znacznie. Pod kątem dźwiękowym oczywiście. 

Chodź też cena no jest jednak inna niż 303 która także wybrałeś. Przepraszam ale to dziwne. 

Czy dab jest niezbędny? Masz przecież radia internetowe?

Nad 356bee + Yamaha wxad10.i pozamiatane

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Czy potrzebny jest Ci odtwarzacz CD?

W grę i tak wchodzi kupienie DVD. Także brak CD nie będzie problemem. 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Chodź też cena no jest jednak inna niż 303 która także wybrałeś. Przepraszam ale to dziwne. 

Dałem 303 bo może nie ma sensu brać aż 803 do tych Tesi 262, no chyba że jest bardzo słabym ampli. 

4 godziny temu, Kubad napisał:

Co stracisz? stracisz na jakości dźwięku Yamaha 803d ma swój gabaryt ale z tych urządzeń gra najlepiej. W slimach dopłacasz za zmniejszony gabaryt a pianocrafty są okej ale nie w porównaniu z takim amplitunerem. 

Twoim zadaniem po za 803d mogę brać pod uwagę pianocraft? 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nad 356bee + Yamaha wxad10.i pozamiatane

No właśnie nie chcę w tego typu układanki.

Ma być prosto i szybko i żeby żona nie musiała zbytnio kombinować aby włączyć radio czy coś z komórki (wracamy z pracy - leci sobie radyjko, a od czasu do czasu posłuchać swoich ulubionych "dźwięków". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze  wszystkich wymienionych przez Ciebie urządzeń najlepszym wyborem będzie yamaha rn803d. Alternatywą może być klasyczny wzmacniacz typu Cambridge Audio cxa60 w połączeniu z yamaha wxad10 lub Audio Pro Link 1 jeśli zależy Ci na opcjach sieciowych.

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nowicjusz72 napisał:

Twoim zadaniem po za 803d mogę brać pod uwagę pianocraft? 

Brać zawsze możesz ale pojedynek z góry rozstrzygnięty na korzyść 803d. Jeżeli nie chcesz bawić się w łączenie oddzielnych klocków łącząc wzmaka z odtwarzaczem sieciowym to lepszej alternatywy nie znajdziesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedyna opcja dla ciebie to 803. Jeśli nie może być dwóch segmentów, czysty dac i player. 

To nie jest tak że jak masz monitory albo tańsze kolumny to nie poczujesz różnicy. Walenie poczujesz. Tanie kolumny że słabym amplituner grają słabo. A te Indiany zaczynają się bronić przy czymś lepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S4Home napisał:

No to jedyna opcja dla ciebie to 803. Jeśli nie może być dwóch segmentów, czysty dac i player. 

To nie jest tak że jak masz monitory albo tańsze kolumny to nie poczujesz różnicy. Walenie poczujesz. Tanie kolumny że słabym amplituner grają słabo. A te Indiany zaczynają się bronić przy czymś lepszym.

Ok, dzięki za trochę rozjaśnienia mojego niezrozumienia (dlaczego ta 803 i nic więcej).

To Yamaha 803 będzie do sprawdzenia u mnie.

Prosiłbym jeszcze o drugą pozycję wartą do porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No nie Opticon 2 z RN303 to profanacja i mega dyskomfort. Ja tego nie akcpetuję.

A kolega sam chciał all inb one i DAB no to ma.

Ja tam proponowałem tańszy wzmak.

2 godziny temu, S4Home napisał:

No nie Opticon 2 z RN303 to profanacja i mega dyskomfort. Ja tego nie akcpetuję.

A kolega sam chciał all inb one i DAB no to ma.

Ja tam proponowałem tańszy wzmak.

Tak z ciekawości warto porównać, szczególnie proponuję tym, którzy twierdzą że lepiej zainwestować więcej pieniędzy w elektronikę niż kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 20.02.2020 o 22:40, Piotrs napisał:

Kup droższe kolumny a tańszy amplituner a efekt będzie znacznie lepszy. Proponuję porównać dali opticon 2 z yamaha rn303d oraz indiana line tesi 261 z yamaha rn803d. Zestawy cenowo podobnie. 

Żeby to było takie proste.

Dali Opticon 2 - za szerokie (max 18cm), BR z tyłu raczej nie będzie dobrze grał.

Na ampli itp. + odtwarzacz DVD zostaje max 19 cm

Jednym słowem ciasno na normalny zestaw.

układ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nowicjusz72 napisał:

Na dniach będę miał do odsłuchu w domu dwa kontrastujące ze sobą amplitunery: "cienki" Pioneer sx-s30dab i "mocarny" Yamaha 803.

Zobaczymy co z tej potyczki wyniknie :)

No i super lecz wynik tej walki przesądzony przed walka na korzyść Yamahy 803. Ale posłuchać trzeba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 16:11, lysyrafal napisał:

Godny rywal dla 803 to Onkyo TX-8390

właśnie od 4 dni jestem posiadaczem Onkyo 8390 i muszę powiedzieć, że rewelacja. Do tej pory używałem Yamahy r-n602, niewiem jak gra Yamaha 803, ale Onkyo ma wszystko co potrzeba poczynając od dekodera QMA, kalibracji( jeszcze nie próbowałem bo na ucho ustawiłem dobrze, szeregu wejść HDMI( kalibracja 1080 do 4 K)

Do tego super sprawna aplikacja . Na razie to tyle. Delektuję się muzyką więc pewnie za 2 - 3 tygodnie będę więcej mógł powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Johan napisał:

właśnie od 4 dni jestem posiadaczem Onkyo 8390 i muszę powiedzieć, że rewelacja. Do tej pory używałem Yamahy r-n602, niewiem jak gra Yamaha 803, ale Onkyo ma wszystko co potrzeba poczynając od dekodera QMA, kalibracji( jeszcze nie próbowałem bo na ucho ustawiłem dobrze, szeregu wejść HDMI( kalibracja 1080 do 4 K)

Do tego super sprawna aplikacja . Na razie to tyle. Delektuję się muzyką więc pewnie za 2 - 3 tygodnie będę więcej mógł powiedzieć.

Oczywiście mowa o Onkyo 8390

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...