Skocz do zawartości

problem z rozmieszczeniam subwoofera


lukasz_pro

Recommended Posts

  • 3 months later...
Wszystko co można powiedzieć w tej kwestii zostało powiedziane, zatkaj basrefleks gąbką, styropianem czy ręcznikiem i wyciągnij sprzęt spod biurka. Ewentualnie jeśli masz tylko np. panele czy płytki spróbuj postawić go na jakiś nóżkach, albo przynajmniej na gumie czy coś byle dość dobrze amortyzowało wibracje. Spróbuj może pokombinować coś z ustawieniami w kompie i podłączeniami, może masz coś zamienione, a do karty nawet integry powinien być EQ więc obetnij pasmo przy 100 - 200Hz i zobacz jak będzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze

jeszcze pytanie...... na dole zamieszczam schemat pokoju , w prawym górnym rogu stoi biurko (miejsce odsłuchu) w lewym dolnym stoi szafa , gruba niebieska kreska to okno i pytanie brzmi jeżeli zamienię szafę z biurkiem i sub będzie stał przy dłuższej ścianie membramą w kierunku drzwi ( "dziura" w ścianie na rysunku to drzwi) i bass reflexem w strone ściany) czy bass będzie leprzy ? nie będzie dudnił ? ile cm mam odsunąć bass reflex od ściany ?


i jeszcze jedno to obok szafy do łóżko,lepiej jak sub będzie "walił" w łóżko czy odsunę łóżko i bass będzie leciał bezpośrednio do drzwi ?

DSC01446.jpg

Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zrobi większej różnicy, subwoofer taki w KD. Ustawia się tyłem do ściany (czytaj: basrefleksem w stronę ściany), jednak na otwartej przestrzeni. W twoim przypadku myślę, że może stać pod biurkiem (byleby było ono bez ściane obudowujących. Próbowałeś już coś ustawiać czy podkałdać czy na razie pytasz nas o czystą teorię?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój 2,5x4m kolor szary,ciemny niebieski ogólnie nie rzucający się w oczy icon_smile.gif , koszt jak najmniejszy w stosunku do jakości icon_biggrin.gif



ale nie wiem czy będzie potrzebne tyle wykładziny ile ma pokój bo np pod szafę ani łóżko nie mam jak wsadzić icon_neutral.gif (ciężkie jak cholera icon_surprised.gif )


czy będzie sie psuł efekt jak nie będzie na całej powierzchni pokoju ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"remont" znaczy malowanie i załatanie dziury w ścianie za szafą (od kabla) a meble przykryje się folią icon_smile.gif


ale co do "parametrów" wykładziny które podałem wyżej możesz rzucić linka do jakiejś (w razie czego ...... icon_biggrin.gif )



tylko nawet jak wystawie niektóre meble z pokoju to jak tą wykładzine rozłożę w pokoju icon_eek.gif ?


czyli jak na pokój to wykładzina ? albo inaczej jak byś zrobił na moim miejscu ? icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć zrobione już jak należy to wystaw meble z pokoju. Jesli masz panele to najlepiej byłoby je zdjąć i po prostu na beton rzucić wykładzine. Jak masz listwy wokół pokoju to też powinieneś je odkleić i jak już wykładzina będzie rozłożona i docięta to przykleić je od nowa. Ostatecznie możesz ją położyć na panele bez zdejmowania listew.
A wykładzinę już wcześniej podałem ci taką odpowiadającą opisowi:
http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe/...823/PG/2/POZ/39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...