Skocz do zawartości

problem z rozmieszczeniam subwoofera


lukasz_pro

Recommended Posts

Jak sugruje, że zwariowałeś to rzuć jej kilka cen sprzętów rzędu 60000zł za jedną kolumnę i powiedz, że tylko starsz się wycisnąć maksimum z tego co masz, anie naciągasz jej na koszty. icon_wink.gif

Dudnienie powoduje podbicie częstotliwości rzędu 100Hz - 200Hz i tak naprawdę to może być spowodowane akustyka pomieszczenia, nagraniem bądź żlym ustawieniem sprzętu (elektroniki np. EQ), a także złe ustwienie kolumn (podłogówki/monitory zbyt blisko ściany, ale subwoofer musi być dość blisko 20/30cm i akurat sub przez duże odsunięcie od ściany może zacząć dudnić.

PS Sprawdzałeś ustawienia EQ w kompie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Spróbuj zrobić mały test. Wystaw suba na środek pokoju, odepnij od niego satelity (reszta głośników, wysoko-średniotownowe) i włącz jakś muzykę. W trakcie kombinuj z różnymi zabiegami (EQ, zatykanie BR, podkładanie czegoś), aż będzie OK. Jeżeli nie uda ci się nawet przy grającym samym subie to chyba masz go po prostu zepsutego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest podłożone,eq próbowałem,bass reflex jak zatkam to nie ma basu w ogóle tylko słabiutkie buczenie,coś sie k**** w pomieszczeniu ale nie wiem co,albo jest samo dudnienie , albo nie ma w ogóle basu,albo jest DUŻO takiego basu jak by "zza ściany" ta buuuu buuuu ale nie takie 125hz tylko ze 80hz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a nie masz czasem potencjometru w subwooferze rozkreconego na maxa ?, moj brat ma przy kompie zestaw Logitecha i wiem ze w miare znosnie gra przy ustawieniu na srodek, kazde mocniejsze rozkrecenie daje efekt buczenia, to samo przy subwooferze creativa i kazdy z nich ma w obudowie potencjometr. Mozesz napisac jakiej firmy masz zestaw i jaka to ma moc, bo czytalem posty, ale nie widzialem tych informacji
Pozdrawiam

_____________________


sorki, podales nazwe w temacie... teraz zauwazylem Edytowano przez muzyczny_gość
połączyłem posty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Twim problemem jest wlasnie ten bass na maxa ... ( w sumie to potencjometr sily glosu subwoofera-tak jest napisamne na stronie producenta) to samo dzieje sie u mojego brata, przy grach jeszcze idzie to zniesc tak samo z filmami, ale muzyki przy takim ustawieniu po prostu sluchac sie nie da..., zreszta w przypadku sprzetu mojego brata sam producent (logitech) zaleca ustawienie potencjometru na srodku, najgorzej jest przy pozostwionym wlaczonym mikrofonie (uzywanym do skypea- wtedy nie slychac nic procz buczenia, moja rada - skrec na srodek lub troche mniej i wtedy pobaw sie ewentualnie korektorem programu odtwarzajacego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wystawisz subwoofer na srodek pokoju (tak jak radzi pacio94) a w odleglosci 1m od niego nie bedzie przeszkod to obawiam sie ze to juz nie jest problem pomieszczenia. Jasne ze pomieszczenie gra, ale nie powinno powodowac tak uciazliwego buczenia subwoofera zwlaszcza gdy ten stoi na srodku pokoju. Ale jezeli uwazasz ze sub ma grac z basem rozkreconym na maxa to Twoja sprawa- wynies sprzet na chwile do innego wiekszego pomieszczenia i sprawdz tam. Glosniki mojego brata to jakis system 5.1 za okolo 500zl - na pewno slabszy od Twojego, ale problem z buczeniem ten sam tylko wtedy gdy chce sluchac glosno muzyki a suba ma rozkreconego prawie na maxa... dlatego zapytalem jak to jest u Ciebie. Nic wiecej nie jestem w stanie pomoc, zycze rozwiazania problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
tz ? icon_neutral.gif

może zrobie zdjecia i wrzuce bo dzis rozkrecilem suba i on nie jest wytłumiony icon_eek.gif ,goła płyta MDF

zdjęcia subwoofer dostępne w 1 poście , proszę o rady (czyt. 1 post) Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...