Skocz do zawartości

Mini wieża do 3500zł


reinar

Recommended Posts

Witam szanownych,

niedługo czeka mnie przeprowadzka na nowe mieszkanie i w końcu mam możliwość rozstawienia sprzętu grającego. Potrzebuję rady co wybrać. 
Wymagania:
- mini wieża, w jednym, ewentualnie 2 małych klockach w czarnym kolorze. Bez dodatkowych urządzeń w stylu Chromecast.
- odtwarzacz CD
- obsługa Spotify i Tidal
- co najmniej po jednym wejściu optycznym i liniowym
- nowe urządzenie
- budżet (nieprzekraczalny) 3500zł
Edit: w budżecie muszą się też zmieścić kolumny

Salon (z kuchnią) będzie miał powierzchnię 27m2, zestaw będzie stał w narożniku. Muzyka: rock (głownie nowofalowe brzmienia), synth/minimal wave, czasem trochę atmosferycznego black metalu.
Przesłuchiwałem wczoraj w salonie Denon Ceol N10 + Raptory 5, całkiem przyjemnie to gadało. Chyba że polecicie mi coś innego, co mogę przesłuchać w Poznaniu
Z góry dzięki za pomoc

Edytowano przez reinar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w coś lepszego niż ceol. Zaproponowany model słuchałeś w salonie Denona tak? :)

Jeśli chcesz coś na prawdę do słuchania muzyki to opcja Yamaha 670 jest po prostu lepsza. 

Ewentualnie po dużych rabatach i dłuższym szukaniu

Pioneer sxn30ae +pd10 albo odpowiednik Onkyo 8250 + CD i kolumny magnat 723, indiana line tesi 261.

Zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku rozwiązaniem może być yamaha as301 + cd s300 + Indiana Line Nota 550x lub Pylon Audio Pearl 25. Nota 550x to muzykalniejsze brzmienie stawiajace na średnicę. Pylon pearl 25 to dynamiczniejszy przekaz z większym napowietrzeniem dźwięku.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

W takim przypadku rozwiązaniem może być yamaha as301 + cd s300

Tyle tylko że ten zestaw nie obsłuży mi serwisów streamingowych. Spotify to dla mnie warunek konieczny, Tidal też byłby wskazany. No i cena za zestaw z kolumnami raczej przekroczy budżet, który w moim przypadku jest sztywny

Edytowano przez reinar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, reinar napisał:

Tyle tylko że ten zestaw nie obsłuży mi serwisów streamingowych. Spotify to dla mnie warunek konieczny, Tidal też byłby wskazany. No i cena za zestaw z kolumnami raczej przekroczy budżet, który w moim przypadku jest sztywny

Dlatego zachecam do kontaktu, postaram się zrobić lepszą cenę. Odnośnie serwisów streamingowych to wystarczy, że dokupisz Chromecast Audio i po sprawie. Nie zajmuje dużo miejsca i spełnia swoją funkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Miras23 napisał:

W ogóle koncept łączenia kolumn podłogowych z CEOLEM to jakiś żart. Kto to proponuje!? 

Wybrałbym Pianocraft 870. Tam są lepsze głośniki i jeszcze jest USB DAC.

Salony denon. 

Wolał bym wybrać 670 niż as301. Ten chociaż jest wzmacniaczem czystym to gra jednak mocno V. 670 tego nie ma. 

Zaproponowałem ci całkiem fajny zestaw wcześniej pomyśl o tym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Miras23 napisał:

To znaczy, że salony Denon nie mają pojęcia co robią.

Ja "wolałbym" kupić Yamaszkę RN402 z tanimi głośnikami i w cenie do 3500 zł załatwisz wszystko. A słuchasz płyt?

Tak, stąd też wymaganie co do odtwarzacza.

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Salony denon. 

Wolał bym wybrać 670 niż as301. Ten chociaż jest wzmacniaczem czystym to gra jednak mocno V. 670 tego nie ma. 

Zaproponowałem ci całkiem fajny zestaw wcześniej pomyśl o tym. 

Dzięki, pomyślę. Przeciw są gabaryty klocków i konieczność dodatkowego urządzenia do obsługi streamingów. Posłuchamy sobie z żoną w weekend 670 z różnymi głośnikami i zastanowimy się co dalej.

Edytowano przez reinar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Miras23 napisał:

I co? Jak wrażenia? Czy wybór padł już ostatecznie na zestaw 670?  

Wybito mi skutecznie z głowy sieciowe amplitunery. Będzie wzmacniacz, chromecast i kolumny podstawkowe, już do mnie jadą. A CD gdzieś później. Jak się okazało znajomy prowadzi salon audio i zdecydowaliśmy się z żoną w ciemno mu zaufać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, reinar napisał:

Wybito mi skutecznie z głowy sieciowe amplitunery. Będzie wzmacniacz, chromecast i kolumny podstawkowe, już do mnie jadą. A CD gdzieś później. Jak się okazało znajomy prowadzi salon audio i zdecydowaliśmy się z żoną w ciemno mu zaufać.

Można powiedzieć: "dobrze i nie dobrze" -trzeba liczyć na uczciwość znajomego w doradzeniu...Choć samo urządzenie "chromcast" to z całym szacunkiem cienizna za 150 zł. Dopóki nie porównasz, to nie będziesz wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Można powiedzieć: "dobrze i nie dobrze" -trzeba liczyć na uczciwość znajomego w doradzeniu...Choć samo urządzenie "chromcast" to z całym szacunkiem cienizna za 150 zł. Dopóki nie porównasz, to nie będziesz wiedział.

Za 120zł z przesyłką. I skoro przesyła sygnał cyfrowy to znaczenie ma raczej DAC w wzmacniaczu, a nie sam Chromecast. Chyba że się mylę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2020 o 08:31, S4Home napisał:

Jakie jakie? I kto miał taką magię że ci to z głowy wybił?

Stanęło ostatecznie na Marantz PM6006 i kolumny Heco Celan GT 202. Początkowo miała być Yamaha A-S501, ale sprzedający stwierdził przy odsłuchach że ten Marantz lepiej gada z tymi kolumnami. Nie mam porównania, ale z tego zestawu jestem bardzo zadowolony. Teraz czeka mnie weekend odsłuchów :)

I tak zacząłem temat o minizestawie z CD i dużymi kolumnami, skończyło się na samym wzmacniaczu i podstawkowych głośnikach. I nie żałuję niczego

Edytowano przez reinar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...