Skocz do zawartości

Uzupełnienie zestawu - kolumny do 1k


Rabarbar

Recommended Posts

Cześć.
Proszę o porady w doborze kolumn stereo. Sprzęt jaki posiadłem do tej pory to
wzmacniacz:
-NAD c320bee po modyfikacji
źródła:
-Cambridge Audio DACMagic 100
-NAD CD c521bee po modyfikacji
-Denon DP-29F (w niedalekiej przyszłości dorzucę do niego preamp ART DJ PRE II. Nada się do MM?)

Będzie to mój pierwszy poważniejszy zestaw. Do tej pory używałem wieży Sony razem z w/w gramofonem. Założyłem sobie kwotę do 1000 zł. Docelowo grać to będzie w pomieszczeniu jak poniżej. Mały salon otwarty (pomarańczowy) na kuchnię (niebieski) i przedpokój (zielony). Z tego co się naczytałem to wydaje mi się, że kolumny podstawkowe będą wystarczające do moich warunków, przy czym nie skreślam podłogówek, jak trzeba to znajdzie się na nie miejsce ;). Po rekonesansie wydaje mi się że najlepszym wyborem byłyby Magnat Quantum 723 albo Dali Zensor 1. Które z nich są lepsze?
Z podłogówek jestem jak dziecko we mgle i jedyne co mi się rzuciło w oczy to Dali 104 i 505.
Dodatkowo przyznam się nieśmiało, że każda kolumna musi jeszcze przejść przez komisję weryfikacyjną ds. planu zagospodarowania mieszkania :( .

Muzyka to szeroko pojęty rock'n'roll skrzywiony głównie w stronę psycho/prog rocka i indie, ale to nie wszystko bo zdarza się niekiedy również elektronika.

Proszę o pomoc.

Bez tytułu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Skłaniam się w kierunku Tannoy. Czy M2,5 jest lepsze (szczególnie w moim przypadku) od M2?

-NAD c320bee po modyfikacji
źródła:
-Cambridge Audio DACMagic 100 + Chromecast Audio
-NAD CD c521bee po modyfikacji
-Denon DP-29F + CS Blue

 

Edit: Co sądzicie również o Acoustic Energy AE-100 oraz KODA EX-569T? Oczywiście w kontekście mojego przypadku i Tannoyi.

Edytowano przez Rabarbar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mi wybaczycie podbijanie ale nie było żadnego odzewu oraz zastanawiam się nad zmianą o 180 stopni. Do meritum - KLIPSCH R-51M, co sądzicie?

Trochę obawiam się, że przy Tannoyach i tym NADzie dźwięk może być zbyt ciepły i mało dynamiczny. O Klipschach znalazłem mało informacji, a te na które wpadłem sugerowały że raczej jest to konstrukcja ostra. Wzmacniacz jest dosyć ciepły, więc może akurat wypośrodkowałoby to efekt wyjściowy. Szukałem również bardziej ogólnie, o połączeniu tych dwóch marek i pisywano w internecie, że połączenie NAD i Klipsch jest raczej udane. Z drugiej strony pisywano też tak o Tannoyach.

Złotym środkiem byłoby postawienie na Magnat Quantum 723 ale ogólnie trudno je dostać obecnie, szczególnie w czarnym kolorze. Czy to nowe czy używane.

Warto nadmienić, że wskazany model Klipscha zauroczył komisję weryfikacyjną ds. planu zagospodarowania mieszkania ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...