Skocz do zawartości

Pierwsze kino do 5000


Aandrzej

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Szukam zestawu kina domowego do kwoty jak w tytule. Pokój przeznaczony typowo do rozrywki ok.13 mkw. Proporcje powiedziałbym 65% kino / 35% muzyka. Filmy głównie z Netflix i dysku usb, czasem BD z konsoli. Muzyka z usb i spotify. Moje preferencje brzmieniowe to miękki i lekko dominujący bas i delikatnie wyeksponowana góra. Przeglądając forum wyczytałem, że w tej kwocie polecane są amplitunery Onkyo 686, Denon 2600 i Yamaha 685. Do tego zestawy quadral 6500, taga 606 lub polk t531 i oczywiście sub. Pytanie czy, takie zestawy dobrze się zgrają z niedużym pomieszczeniem? W okolicy nie ma salonów audio, a w tygodniu ciężko o czas żeby podjechać gdzieś dalej. W marketach niestety same soundbary, więc o odsłuch może być trochę ciężko. Doświadczenia zbytnio nie mam, słuchałem jedynie zestawu znajomego, który jak dla mnie wypadł jakoś bez emocji oraz  soundbaru jbl, w którym z kolei jedyne co mi przypasowało to bas -oczywiście z subwoofera. Czy na podstawie moich preferencji moglibyście doradzić, co warto wypożyczyć na odsłuch? Nie chciałbym zamawiać ogromu sprzętu, żeby potem nie zbankrutować na odsyłanie paczek.  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli chcesz osiągnąć efekt to soundbar na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem. Wspomniałeś, że lubisz potężniejsze brzmienie, z mocniejszym dołem i łagodną górą. W takim przypadku polecam zwrócić uwagę na Denon 2600h + 2x Q Acoustic 3020i + 2x małe kolumienki efektowe takie jak cambridge Audio minx 12. Dodatkowo pomyślałbym o subwooferze jak lubisz mocniejszy dół Np. Tannoy ts2.8.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem nie idż w zestaw podłogowy.

Ja bym tu stawiał duże monitory ale jednak.

Yamaha 685 + ELAC B6x2 + B5 i tak dalej. Tu masz tez znakomite suby w komplecie. Może być problem z ceną ale warto rozważyć. Zestaw kompletny.

Ewentualnie Onkyo 686 + Monitor audio Monitor 100 / 50 i tak dalej.

Zapraszam po porady i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli waszym zdaniem podłogówki będą za duże do takiego metrażu? Muzyki często słucham cicho i przy takim graniu wydawało mi się, że duża kolumna zagra pełniejszym dźwiękiem. Z drugiej strony prawdopodobnie będę się w muzyce wspomagał subem, więc może i podstawkowe by się sprawdziły. Tylko czy takie kolumny jak wspomniany wyżej elac nadają się do powieszenia na ścianie? Niestety nie mam gdzie ich postawić, a 600+ złotych za podstawki mnie skutecznie odstrasza. 

Monitor audio miałem okazję słyszeć u znajomego i to chyba nie moje brzmienie. Bas był jakiś taki płytki i szybki, a wszystkie tony jakby na tym samym poziomie. W muzyce elektronicznej wypadło to dla mnie blado. Tylko że były to właśnie stereo na monitorach, więc może sub by temu zaradził. Podane przez Panów propozycje prezentują się ciekawie, ale w 5 tysiącach to się na pewno nie zmieszczę a i w 6 może być ciężko. 

1 godzinę temu, Kubad napisał:

musisz zagospodarować jakoś czas i umówić się na testy. 

Chyba faktycznie będę musiał, bo pieniądze duże a w ciemno to strach brać żeby się nie rozczarować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aandrzej napisał:

Czyli waszym zdaniem podłogówki będą za duże do takiego metrażu? Muzyki często słucham cicho i przy takim graniu wydawało mi się, że duża kolumna zagra pełniejszym dźwiękiem. Z drugiej strony prawdopodobnie będę się w muzyce wspomagał subem, więc może i podstawkowe by się sprawdziły. Tylko czy takie kolumny jak wspomniany wyżej elac nadają się do powieszenia na ścianie? Niestety nie mam gdzie ich postawić, a 600+ złotych za podstawki mnie skutecznie odstrasza. 

Monitor audio miałem okazję słyszeć u znajomego i to chyba nie moje brzmienie. Bas był jakiś taki płytki i szybki, a wszystkie tony jakby na tym samym poziomie. W muzyce elektronicznej wypadło to dla mnie blado. Tylko że były to właśnie stereo na monitorach, więc może sub by temu zaradził. Podane przez Panów propozycje prezentują się ciekawie, ale w 5 tysiącach to się na pewno nie zmieszczę a i w 6 może być ciężko. 

Chyba faktycznie będę musiał, bo pieniądze duże a w ciemno to strach brać żeby się nie rozczarować.

Monitory spokojnie wystarcza w takim metrażu zwłaszcza jeżeli system będzie rozbudowany o suba. Wymienione elaci można śmiało powiesić bo mają bass reflex z przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że tego się nie spodziewałem. Tak na chłopski rozum wydawało mi się, że większa kolumna zagra pełniejszym dźwiękiem i głębszym basem. Z wypowiedzi wnioskuję że wspomniane wyżej kolumny elac deklasują tagi pod każdym względem? Zadam może kuriozalne pytanie, ale w takim razie jak rozmiar kolumny/membrany wpływa na reprodukcję dźwięku? Oczywiste jest dla mnie, że im większa membrana/kolumna tym niższą częstotliwość może osiągnąć. To akurat czysta fizyka. Chodzi mi o to jaka będzie różnica w brzmieniu kolumn podłogowych, podstawkowych czy nawet takich mikro systemów kinowych, skoro przy wykorzystaniu suba pokryty jest cały zakres słyszalnego pasma? W kilku tematach polecaliście do kina małe zestawy pokroju polk 1600 i zastanawia mnie czy należy traktować to jako porządny zestaw kinowy czy raczej półśrodek. Zestaw w przyszłości stanie w większym pokoju (ok. 20 mkw), dlatego ciężko mi określić w jaki rozmiar kolumn celować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aandrzej napisał:

Przyznam, że tego się nie spodziewałem. Tak na chłopski rozum wydawało mi się, że większa kolumna zagra pełniejszym dźwiękiem i głębszym basem. Z wypowiedzi wnioskuję że wspomniane wyżej kolumny elac deklasują tagi pod każdym względem? Zadam może kuriozalne pytanie, ale w takim razie jak rozmiar kolumny/membrany wpływa na reprodukcję dźwięku? Oczywiste jest dla mnie, że im większa membrana/kolumna tym niższą częstotliwość może osiągnąć. To akurat czysta fizyka. Chodzi mi o to jaka będzie różnica w brzmieniu kolumn podłogowych, podstawkowych czy nawet takich mikro systemów kinowych, skoro przy wykorzystaniu suba pokryty jest cały zakres słyszalnego pasma? W kilku tematach polecaliście do kina małe zestawy pokroju polk 1600 i zastanawia mnie czy należy traktować to jako porządny zestaw kinowy czy raczej półśrodek. Zestaw w przyszłości stanie w większym pokoju (ok. 20 mkw), dlatego ciężko mi określić w jaki rozmiar kolumn celować.

 

Nie do końca tak jest z wielkością membrany i zakresem częstotliwości. Weźmy przykładowo Klipsch heresy III, które mają membrane 30cm, a bas schodzi do 58hz oczywiście jest to piekielnie szybka i precyzyjna prezentacja ale nie jest to propozycja dla osób lubiących poczuć bas na sobie. Zdecydowanie więcej basu osiągniesz na filigranowych Pylon Audio Diamond 25.

Jeśli chodzi o kolumny podłogowe to należy dobierać je do wielkości pomieszczenia i w Twoim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą monitory, które rozwiną swoje skrzydła. Kolumny podłogowe będą się dusiły, a przy niższych poziomach głośności będzie brakować Ci dynamiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Aandrzej napisał:

Przyznam, że tego się nie spodziewałem. Tak na chłopski rozum wydawało mi się, że większa kolumna zagra pełniejszym dźwiękiem i głębszym basem. Z wypowiedzi wnioskuję że wspomniane wyżej kolumny elac deklasują tagi pod każdym względem? Zadam może kuriozalne pytanie, ale w takim razie jak rozmiar kolumny/membrany wpływa na reprodukcję dźwięku? Oczywiste jest dla mnie, że im większa membrana/kolumna tym niższą częstotliwość może osiągnąć. To akurat czysta fizyka. Chodzi mi o to jaka będzie różnica w brzmieniu kolumn podłogowych, podstawkowych czy nawet takich mikro systemów kinowych, skoro przy wykorzystaniu suba pokryty jest cały zakres słyszalnego pasma? W kilku tematach polecaliście do kina małe zestawy pokroju polk 1600 i zastanawia mnie czy należy traktować to jako porządny zestaw kinowy czy raczej półśrodek. Zestaw w przyszłości stanie w większym pokoju (ok. 20 mkw), dlatego ciężko mi określić w jaki rozmiar kolumn celować.

 

Wiesz co jednak cena nie w 100% ale w 50% determinuje klasę.

Są podstawkowe kolumny które zdecydowanie zagrają lepiej od podłogowych w każdym aspekcie.

Generalizując powinieneś mieć większą dynamikę z kolumn podłogowych, Ale w niższym budżecie są one po prosty projektowane  dla typowego kowalskiego. Zrobić wrażenie. 

A to uzyskuje się przy głośniejszym graniu. Okazuje sie finalnie że przy chichym jest słabo.

Ja uwielbiam testować sprzęt w domu. Dlaczego? Bo nie mam na to warunków. Salon mieszkalny. Jak 90% ludzi. I testuje na codzien wtedy wiem że to tak a to nie,.

Uwierz w salonie to zupełnie coś innego,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ja uwielbiam testować sprzęt w domu. Dlaczego? Bo nie mam na to warunków. Salon mieszkalny. Jak 90% ludzi. I testuje na codzien wtedy wiem że to tak a to nie,.

Uwierz w salonie to zupełnie coś innego,

Przyznam, że to by było dla mnie najlepsze rozwiązanie. Nie musiałbym wykorzystywać urlopu i mógłbym porównać co najlepiej sprawdzi się w moim pokoju. Obawiam się tylko logistycznej strony takiego przedsięwzięcia, żeby potem nie zbankrutować na kuriera ;) Na pewno chciałbym porównać zestawy różnych wielkości, taki mini, monitory i podłogówki. Wtedy w zależności od rezultatów wiedziałbym w co warto zainwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem już niestety edytować. Trochę poczytałem, rozważyłem za i przeciw i zgodnie z waszymi sugestiami odpadają kolumny podłogowe. Wynalazłem w dobrej cenie zestaw polk audio signature s20e + s30e + s10e. Jak wypadają one na tle wspomnianych elac debut? Po głowie chodzi mi jeszcze ten mały zestaw polka - 1600. Dużo łatwiej byłoby go rozstawić od monitorów. Czy decydując się na takie maluchy dużo stracę? Jeśli tak to co? I czy taki zestaw da rade w przyszłości nagłośnić pomieszczenie 20m kw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się znaleźć chwilę czasu i podjechać na krótki, ale jednak odsłuch. Niestety w odwiedzonym przeze mnie sklepie nie uraczyłem polecanych przez Panów kolumn. Nie mniej podzielę się przemyśleniami na temat tego, co udało mi się posłuchać. Poprosiłem o kolumny z różnych półek cenowych i o odmiennych brzmieniach, tak żeby mieć jakiś pogląd na to jakiej jakości i brzmienia oczekuję. Kolumny grały na zmianę z amplitunerami denon 2600 oraz onkyo 696. Yamahy niestety nie mieli na stanie, ale o tym na koniec.

-Monitor Audio Bronze 2 - dźwięk dla mnie mało angażujący, zbyt spokojny, w obu przypadkach nie dla mnie
-Klipsch serii RP 500 - dużo energii, ostry dźwięk, bardzo dużo szczegółów. Bardziej podszedł mi w połączeniu z denonem, ale to dalej nie to.
-Polk s20 i s50 - wrażenia podobne jak przy Klipsch-u, z lekkim plusem w stronę polka

Jako że byłem ciekaw grania yamahy, Pan ze sklepu zaproponował odsłuch na amplitunerze stereo R-N303D. Zaproponował do tego małe podłogówki Indiana Line Nota 550 X. I muszę przyznać, że to był strzał w 10. Brzmienie pasowało mi w każdym gatunku muzyki jakiego słucham. Żeby nie było tak pięknie, sklep niestety nie wypożycza sprzętu na odsłuch domowy, a z racji, że odradzaliście podłogówki do takiej kubatury postanowiłem się wstrzymać z zakupem.

I teraz nurtujące mnie pytania, czy przy zastosowaniu amplitunera KD yamahy 485, lub 685 będzie duży spadek jakości względem wspomnianego amplitunera stereo? Czy kolumny tej wielkości będą odpowiednie do mojego pomieszczenia, czy może lepiej spróbować monitorów 260x? I ostatnie pytanie, czy warto dopłacić do serii Indiana Line Tesi? Niestety nie miałem możliwości porównać tych dwóch kolumn, a różnica w cenie jest nieznaczna.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczenie z pewnością załatwiłoby sprawę, niestety tak jak wspomniałem w danym sklepie nie praktykują takiego rozwiązania. W przeciwnym razie pożyczyłbym ten zestaw z amplitunerem stereo, żeby zobaczyć na ile zgra się z pomieszczeniem. Uspokoiłeś mnie trochę z tą 685. Patrząc po testach, to wydajnościowo wypada lepiej, mam nadzieję, że praktyka to potwierdzi i zagra co najmniej tak dobrze jak wspomniana 303 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-30 zł kosztuje wysyłka jednej paczki w jedną stronę. No chyba że wysyłamy drogi sprzęt to staramy się to robić na palecie. 

16 godzin temu, Aandrzej napisał:

Skupiłem się na kurierze, a zapomniałem zapytać o kolumny. Czy te elac b6.2 mają zbliżone brzmienie do indiany? Monitor audio kompletnie mi nie podeszły, no chyba że seria 100 oferuje zupełnie inny dźwięk od serii bronze. 

Moim zdaniem elac gra bardziej basowo. Cieplej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtują mnie jeszcze dwie kwestie. Jakie kolumny surround mógłby Pan polecić do tych elac? b5.2 są dla mnie zbyt wielkie, a z tej serii niestety nic mniejszego nie znalazłem. Druga rzecz, to różnica między centralnymi c5.2 i c6.2. Czy warto dopłacać do większego? Jakiej różnicy można się po nich spodziewać?

Przeglądając forum natrafiłem na nieco dziwny pomysł połączenia zestawu elac starlet z dodaniem na front monitorów elac debut b6.2. Czy takie połączenie ma sens? Bo na moją logikę to może być przepaść między frontami a centralnym.

Edytowano przez Aandrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...