Skocz do zawartości

Które kolumny do 1000zł.


Łukasz Bednarek

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w wyborze kolumn podłogowych do +/-1000zł. Będą pracowały z amplitunerem Harman/Kardon AVR151s. Pokój około 20m2. Muzyka wszystkie gatunki, od amerykańskiego rapu z bassem , przez rock do jakiś nawet radiówek . Najbardziej zależy mi żeby były to nowe kolumny, ale jakby coś ciekawego używanego było to tez rozważe.

Póki co myślałem nad:

- Magnat Monitor Supreme 1002

- Magnat Monitor Supreme 802

- Pylon Audio Pearl 20

Może inne propozycję, a co myślicie o tych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zieluwid napisał:

Cześć Łukasz.  Mam pytanie, czy głównie stawiasz na słuchanie muzyki czy oglądanie filmów ?

Głównie słuchanie muzyki

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem albo magnat 1002 albo heco victa 702.8 pamiętajmy. To słabej jakości amplituner kina domowego. Na tym stereo i tak nie będzie. 

 Słabej jakości amplituner tzn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakimś audiofilem żeby zwracać uwagę na takie szczegóły jak Wy :) Dla mnie po prostu ma to w miarę czysto i ładnie grać. Nie chcę też dać sobie wcisnąć w sklepie jakiś bubel który nie schodzi i jeszcze za niego przepłacać dlatego pytam Was o opinie. 

Więc zostaje mi wybór do tego amplitunera między Polk Audio T50, a Pylon Pearl 20/25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,  tutaj nie chodzi o bycie audiofilem (Ja przynajmniej się za taką osobę nie uważam), tylko o podstawową sprawę, która niestety nie jest szczegółem. I nie zrozum mnie źle,  ja nie krytykuję Twojego wyboru,  a staram się pomóc tak aby Twoje zadowolenie i przyjemność że słuchania muzyki była jak największa.

Jeżeli jeszcze stoisz przed wyborem wzmacniacza,  to skupmy się na wzmacniaczu, lub amplitunerze stereo jeżeli wolisz. No chyba że już posiadasz tego Harmana, to sprawa jasna.

 

A jeżeli chodzi o kolumny,  to z tych dwóch typów proponowałbym Pylony,  choć wolałbym kolumny używane,  szczególnie w tym budżecie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez zieluwid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zieluwid napisał:

To znaczy że jakich byś kolumn nie kupił to ten amplituner kina domowego nie będzie w stanie napędzić ich tak, jak przyzwoity wzmacniacz stereo. Stąd moje pytanie i jednocześnie zdziwienie po co kupować kd do słuchania muzyki.

Dziękuję. Dokładnie o to mi chodziło. Po prostu wszystko jedno. 

Zmień ten amplituner to możesz zacząć wybierać kolumny. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...