Skocz do zawartości

głośniki od miniwieży +... ?


Recommended Posts

witam serdecznie
chciałbym poradzić się jak wykorzystać stare głośniki od mini wieży (sony mhc-bx3) posiadam jeszcze parę głośników starej mini wieży (royal 9800 2x30W). Obie wieże niestety nie nadają się do dalszego użytkowania. Zastanawiam się czy jest sens inwestowania w jakiś wzmacniacz ? jeżeli tak to jaki? Źródłem dźwięku będzie komputer, pokój jest mały 10m^2 Jestem początkujący w temacie audio, nie mam pojęcia jak zabrać się za nagłośnienie pokoju. Rozważam zakup nowego sprzętu grającego... ale mimo wszystko zastanawia mnie fakt wykorzystania tych głośników.
z góry dziękuje za wszelkie porady
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapi
Wydaje mi się, że po pierwsze musisz zdecydować, czy źródłem dźwięku jak określiłeś będzie komputer, czy też będzie to samodzielny zestaw audio. W obu przypadkach biorąc pod uwagę tak zwany okres przejściowy, na czas jakiś głośniki mogłyby spełnić swoją rolę.
Po drugie musisz określić jakie środki finansowe możesz na ten cel przeznaczyć.
Nie wiem, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby rozważenie zakupu dobrej mini wieży chociażby PianoCraft, np. tańsze modele E700 lub E730. Mógłbyś ją spokojnie podłączyć do komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić firmową, używaną miniwieżę bez kolumn icon_cool.gif
Zależy, czy będziesz też chciał odtwarzać płyty audio CD ...
Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na ten cel, czy potrzebujesz mocnego wzmacniacza (zakładam, że niebyt mocnego, bo wtedy te kolumny które masz mogą nie wystarczyć...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjąłem decyzje o zakupie pianocrafta to już pewne, teraz tylko dobór odpowiedniej karty dźwiękowej. Źródłem oczywiście będzie pc. Co do głośników od wieży sony mhc-bx3 to interesuje mnie fakt czy w ogóle warto się jeszcze nimi bawić by je wykorzystać. Ja pytam czy to w ogóle rozsądne i czy rozsądnie postąpię inwestując w cokolwiek co je ożywi. Interesuje mnie kwestia co mogłoby to być i jaka byłaby ewentualnie tego cena by je w pełni wykorzystać podłączając całość do komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do głośników od wieży sony mhc-bx3 to interesuje mnie fakt czy w ogóle warto się jeszcze nimi bawić by je wykorzystać. ... i jaka byłaby ewentualnie tego cena

Używaną, firmową miniwieżę bez głośników kupisz za 100-150zł (nie myślę tutaj o najsłabszych modelach, ale o czymś ciut starszym ale porządniejszym). Wydatek większej kwoty niż 200zł raczej nie będzie rozsądny - bo kolumny od SONY BX3 raczej nie są szczytem możliwości ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze kilka pytanek: czy zestawienie sony mhc-bx3 wraz z pianocraftem przy dźwięku płynącym z komputera w celu uzyskania efektu 4.0 czy też 4.1 przy takiej różnicy klasy sprzętu ma jakiś sens? I jeszcze prośba o polecenie mi jakiejś karty dźwiękowej która spełniałaby warunki stawiane przez yamahę pianocrafta. Czy słusznym wyborem byłby xonar d2 czy może coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie dwóch wież moim zdaniem nie ma większego sensu, to już lepiej kupić amplituner kina domowego. Poza tym nie wiem czy taki eksperyment przyniesie spodziewane skutki.
Biorąc pod uwagę dobre opinie wśród użytkowników o karcie muzycznej Xonar D2 Asusa będzie ona chyba dobrym wyborem. W tej cenie nic lepszego nie kupisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...