Skocz do zawartości

Klipsch r112SW


Bondzik04

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad wymianą Klipsch r112sw na SVS pb1000 lub Pb2000 (tutaj kwestia przekonania Żony) nie powiem ze klipsch gra źle ale brakuje mi mocnego basu który czuć na sobie, w klipsch bas jest taki jak by rozlany nie wiem jak to określić ale nie spełnia do końca moich oczekiwań. Szukam czegoś co podczas mocnego uderzenia poczuje i dźwięk będzie czysty. Jak wygląda sytuacja w przypadku SVS czy będzie lepiej lub co jeszcze innego mogę wybrać. ehhh wcześniej byłem zadowolony z logitech 5500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym ten Klispch Ci nie pasuje, w kinie, czy w muzyce? Czym to napędzasz? Jak ustawiałeś? W jakich warunkach to w ogóle gra?

Zanim zaczniesz inwestować jakieś złotówki w zmiany, to polataj z subem po pokoju, popróbuj różne ustawienia i potestuj, bo może się okazać, że wymiana nawet na pb16ultra nic nie da, jeżeli winowajcą będą złe ustawienia, albo złe warunki akustyczne pomieszczenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, sprawdź ustawienia to raz a dwa możesz spróbować dołożyć drugi taki sam (wypożycz z salonu na testy do domu)
SVS 1000 to nie krok w przód tylko w bok. Dużo ludzi chwali sb3000 czy sb2000 no pb4000 z portami br to już moc ale jak wszędzie zauważysz to teraz praktycznie każdy ma x2sub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch już był w każdym możliwym miejscu w  salonie   były też rożne ustawienia  i nic to nie zmienia. Bas jest mocny ale chodzi mi bardziej  o to ze nie schodzi tak nisko jak bym tego oczekiwał  przy uderzeniach wszystko drży i nie powiem ze brakuje mu mocy ale nie jest to czego oczekuje  nie mam  możliwości wypożyczenia innego mieszkam w Irlandii. Amplituner to Denon AVRX3500H.

Jakie ustawienia mogę jeszcze pozmieniać żeby coś poprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR ustawienia i kolumny ustawiasz na 80hz, fronty jak kto woli małe 80hz lub duże fullpass, samo LFE dla suba ustawiasz na 120hz, w Audiosey czyli pierwsza opcja z reference dźwięku zmień na L/P bypass
W samym subie odcięcie Hz ustaw na max. Oczywiście te wszystkie zmiany wprowadzasz po kalibracji mikrofonem, i też wykonaj ja porządnie, czyli cisza i żadnych przedmiotów na drodze mc, nie więcej niż 80-100cm od miejsca w którym siedzisz mc ustawiasz.

Taki poradnik mam co i jak
Przystępujemy do automatycznej kalibracji zestawu Kina domowego w konfiguracji z subwooferem oraz w trybie filmowym (nie stereo).
Poniższe ustawienia zapewniają osiągnięcie referencyjnego poziomu ścieżki audio na płycie z filmem. Oczywiście każdy może ustawić wszystko nieco inaczej, pod własne ucho, lecz pamiętajmy, że nie będzie już to oryginalny zamysł twórców, lecz to co nam się bardziej podoba (np. więcej basu), czyli nasze własne preferencje.

1. Ustawiamy głośność w samym subwooferze na połowę skali (np. godzina 12. Po kalibracji sub nie powinien być mocno ścięty, np. -6, czy -12 dB. Jeśli zostanie ścięty, zmniejszamy Volume na subie i powtarzamy kalibrację by uzyskać poziom najbliższy "zeru") a crossover na max, ewentulanie wylączamy filtr w subwooferze, faza - 0

2. Ustawiamy go w miejscu gdzie brzmi on najlepiej. Jednym ze sposobów jest ustawienie subwoofera w miejscu gdzie będziemy siedzieć, a my "czołgając" sie po pokoju znajdujemy miejsce gdzie subwoofer jest najlepiej słyszalny, następnie ustawiamy w tym miejscu Subwoofer. Następnie próbujemy ustalić w jakiej fazie sub gra bardziej "mięsiście"

3. Włączamy proces kalibracji z poziomu amplitunera. Czasami mimo, że kolumny mamy podłączone prawidłowo system wyświetla błąd fazy. O ile kolumny mamy podłączone prawidłowo nie zwracamy na to uwagi.

4. Po przeprowadzonej kalibracji wprowadzamy poprawki:
a.) ustawiamy wszystkie kolumny jako SMALL
b.) ustawiamy crossover DLA WSZYSTKICH KOLUMN w amplitunerze na 80 Hz
c.) ustawiamy crossover dla kanalu LFE (w zależności od amplitunera różnie sie ta opcja nazywa, najczęściej LPF for LFE) czyli subwoofera na 120 Hz bo tyle pasma jest zapisane dla niego na płycie. Ustawiając poniżej tej wartości de facto pozbywamy sie części pasma (80-120 Hz). Na szczęście w niektórych amplitunerach ustawienia tej funkcji są zablokowane.
d). Bass Mode ustawiamy LFE (nie LFE plus MAIN, BOTH itp)
e.) Poziomy poszczególnych kolumn jak i odległości (opóżnienia) powinny byc ustawione prawidłowo, aczkolwiek dla pewności zalecam sprawdzenie.

W przypadku kiedy posiadamy zestaw 5.0 czyli bez subwoofera, system podczas kalibracji go nie aktywuje i po calym procesie należy ustawić kolumny przednie (fronty) jako DUŻE (Large, Full Band) a głośnik centralny i surround jako MAŁE (Small) z crossoverem 80Hz

Wytłumaczenie najczęściej spotykanych systemów optymalizacji brzmienia:

- Audyssey MultEQ jest technologią, która pozwala na uzyskanie korekcji pomieszczenia dla wielu słuchaczy, dla dużego obszarze odsłuchu. Korekcje minimalizujące akustyczne efekty oddziaływania pomieszczenia wyznaczane są na podstawie analizy danych uzyskiwanych z kilku punktów, jak również optymalizowane są dla częstotliwości rozróżnianych przez ucho ludzkie (określanych jako psychoakustykę). Dodatkowo, korekcja MultiEQ odnosi się zarówno do częstotliwości jak i czasu, dzięki czemu unika się zjawisk (takich jak nieostrość dźwięku lub kodalne dzwonienie), które niekiedy występują przy tradycyjnych metodach korekcji. Podsumowując; właśnie po to robiliśmy przed chwilą kalibracje, np. by zmierzyć odległości, ustawić opóźnienia. Funkcja ta powinna zostać włączona, by wszystkie zmierzone pomiary zostały teraz zaimplementowane.

- Audyssey Dynamic EQ rozwiązuje problemy spadku jakości dźwięku w miarę wzrostu poziomu głośności, biorąc pod uwagę percepcję ucha ludzkiego oraz akustykę pomieszczenia. Audyssey Dynamic EQ działa w połączeniu z Audyssey MultEQ w celu zapewnienia dobrze zrównoważonego dźwięku dla każdego ze słuchaczy przy każdym ze stosowanych poziomów głośności. Funkcja ta powinna zostać włączona.

- Audyssey Dynamic Volume nieustannie kontroluje poziom głośności odtwarzanego materiału i reguluje poziom głośności tak, aby znajdował się on w ramach określonego zakresu dla wszystkich typów programów. Pozwala to na uniknięcie dużych skoków poziomu głośności. Jednocześnie optymalizowany jest zakres dynamiczny, co pozwala na zachowanie efektów dźwiękowych. Jeśli nam, innym domownikom lub sąsiadom nie przeszkadzają nagłe i duże zmiany głośności zalecane jest jej wyłączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia mam takie jak wyżej i to nie jest kwestia ustawień po prostu ten Klipsch  ma taki bas rozciągaczy  i długi a nie  szybki i punktowy jakiego szukam. 

4 minuty temu, Jasiek88 napisał:

r112sw to klucha sprzedaj go w cholerę. 

Chcesz szybki punktowy precyzyjny to SVS SB ale znowu nie będzie schodził tak nisko jak SVS PB, model 1000 możesz od razu z listy usunąć ale jeśli już musisz po taniości to spróbuj SVS SB-12 NSD.

Właśnie zależy mi  żeby schodził nisko i czy jest duża różnica miedzy 112sw a pb 1000? czy graja podobnie, słyszałeś obydwa i czy duży przeskok jest pomiędzy  pb1000a PB2000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad wymianą Klipsch r112sw na SVS pb1000 lub Pb2000 (tutaj kwestia przekonania Żony) nie powiem ze klipsch gra źle ale brakuje mi mocnego basu który czuć na sobie, w klipsch bas jest taki jak by rozlany nie wiem jak to określić ale nie spełnia do końca moich oczekiwań. Szukam czegoś co podczas mocnego uderzenia poczuje i dźwięk będzie czysty. Jak wygląda sytuacja w przypadku SVS czy będzie lepiej lub co jeszcze innego mogę wybrać. ehhh wcześniej byłem zadowolony z logitech 5500
A co to jest w ogóle za pomieszczenie? Jakie duże? Otwarte czy zamknięte? Jaka akustyka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko doradzać, skoro nie jesteś w stanie określić w 100% co CI nie pasuje i czego oczekujesz.

W jednym zdaniu chcesz bas schodzący niżej (więc powinieneś np. zastosować sub z jeszcze większym przetwornikiem), żeby w kolejnym zdaniu oczekiwać basu szybkiego i punktowego.

Chłopaki z branży wysyłają również za granicę - jestem zdania, że nie pozostaje Ci nic innego, jak testy na żywym organizmie, we własnych czterech ścianach

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Markcox napisał:

ciężko doradzać, skoro nie jesteś w stanie określić w 100% co CI nie pasuje i czego oczekujesz.

W jednym zdaniu chcesz bas schodzący niżej (więc powinieneś zastosować sub z jeszcze większym przetwornikiem), żeby w kolejnym zdaniu oczekiwać basu szybkiego i punktowego.

Chłopaki z branży wysyłają również za granicę - jestem zdania, że nie pozostaje Ci nic innego, jak testy na żywym organizmie, we własnych czterech ścianach

Dokładnie Tutaj dobrze  Określiłeś tylko czy zmiana na przykład na 115sw przyniesie  oczekiwany rezultat czy po prostu Klipsch ma taki charakter grania

Pomieszczenie zamknięte w prostokącie 18m2  dwie kanapy  bez zbędnych gratów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są dwa różne subwoofery. Chcesz kinowy, nisko schodzący, to duży przetwornik z BR, chcesz bas punktowy, precyzyjny, to sub z mniejszym przetwornikiem, w OZ.

3 minuty temu, Bondzik04 napisał:

czy zmiana ... przyniesie  oczekiwany rezultat

 

7 minut temu, Markcox napisał:

jestem zdania, że nie pozostaje Ci nic innego, jak testy na żywym organizmie, we własnych czterech ścianach

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maverick2005 napisał:

Może ten będzie lekarstwem na twoje potrzeby,a nie tylko te Svs, Klipsch,itp.😉

https://m.ceneo.pl/40567111

Nie mam możliwości odsłuchu i mało jest o nim informacji opinii w sieci a svs i klipsch jest sporo i nie upieram się tylko na svs czy klipsch  inne opcje też rozważę dobrze ze mam przynajmniej porównanie jak gra klipsch 😀😀   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Napiszę tak. Ty oczekujesz od r-112 czegoś więcej. Głębszy, niższy bas, może jakiś inny.  Ok. Ja oczekiwałem czegoś podobnego. I uważam, że za tę różnicę cenową tego nie dostałem. A byłem mega napalony. Chciałem zmiany. Za mała różnica lub rodzaj nie ten aby zainwestować. Kolega Bipo mnie przestrzegał żebym wcześniej sprawdził. Bo ja mam dwa i dwa by były zmienione. Chciałem to zrobić przed kalibracją systemu żeby przypadkiem dwa razy kasy na nią nie wydawać. Bo przy zmianie jednej rzeczy trzeba zrobić rekalibrację czy jakoś tak. Podobno przy svs sp3000 różnica znaczna. Ale u mnie przy dwóch to nie ten budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bondzik04 napisał:

Nie mam możliwości odsłuchu i mało jest o nim informacji opinii w sieci

Jakbyś był ciekaw tego suba Magnata to zapytaj się Piotra z S4Home z tego co pamiętam wspominał o nim tu na forum, więc wnioskuje że miał z nim styczność.

Znalazłem ten temat:

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...