Skocz do zawartości

Ustawienia / Kalibracja kina domowego


BaliGdynia

Recommended Posts

No właśnie u mnie nie zabijało. nie wiem korzystałem z tego dawno. Ale właśnie miałem poprawę dynamiki. Słuchając ciszej tylko przy włączonych tych funkcjach subwoofer działał jak trzeba. A i tyły mi żyły.

20 godzin temu, Stolarz napisał:

Ja przestałem z tego korzystać od momentu jak sobie krzywymi poprawiłem co chciałem.
Teraz jak włączam Dynamic EQ to mam od razu takie dudnienie z głośników, że dziękuję bardzo.

No tu jest inna sprawa bo zrobiłeś lepsza kalibrację ręcznie.

Ale jak mówie używałem to bo duzo korzystałem w nocy. Gdzie poziom na potencjometrze był na prawdę nisko. Zdaje sobie sprawę że przy głośniejszym graniu to przestaje mieć sens. Mało tego to się przy pewnej głośności gasi z tego co wiem. w sensie doda się świeci ale przestaje to mieć realny wpływ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:

Mało tego to się przy pewnej głośności gasi z tego co wiem. w sensie doda się świeci ale przestaje to mieć realny wpływ.

Tak, przynajmniej wg. instrukcji Dynamic EQ ma działać głównie przy niskich poziomach głośności (kompensując różnicę w percepcji różnych częstotliwości przy cichszym słuchaniu by zachować charakter brzmienia).
Dynamic Volume to nieco inna para kaloszy, bo 'po prostu' wyrównuje (normalizuje) poziomy (by np. reklamy nie ogłuszały) i kompresuje dynamikę - więc teoretycznie z samego tego opisu powinno działać również przy bardziej rozkręconej głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem prosić o pomoc w ustawieniu mojego Onkyo TX-NR686. Automatyczna kalibracja ustawiła fronty i central na 40hz, surroundy na 50hz, a sub +4db przy pokretle ustawionym na godzinę 14. Mój zestaw to Dali Oberon 7/On-wall/Vokal sub to Rel HT1003. Pomieszczenie ma 17m2. Czy lepiej będzie puścić niższe pasmo z kolumn na suba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek09 napisał:

Cześć, chciałem prosić o pomoc w ustawieniu mojego Onkyo TX-NR686. Automatyczna kalibracja ustawiła fronty i central na 40hz, surroundy na 50hz, a sub +4db przy pokretle ustawionym na godzinę 14. Mój zestaw to Dali Oberon 7/On-wall/Vokal sub to Rel HT1003. Pomieszczenie ma 17m2. Czy lepiej będzie puścić niższe pasmo z kolumn na suba?

Troszke dziwnie, ze ten sub musiales az tak mocno ustawic, ja raczej sie spotkalem z ustawieniem na 9-10 godzine. 

Jesli dobrze ustawisz suba, to warto moim zdaniem okolo 80 Hz odciac wszystko do filmow. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z kalibracją w Onkyo bo nie miałem. Ustawienia suba trochę dziwne. Może za mały, za słaby na to pomieszczenie. I chyba bardziej do stereo niż do kina. Wydaje mi się, że w tym wątku jest opisane jak skorygować ustawienia po kalibracji. Na tak krótki powtarzać to dla każdego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, STELVIO napisał:

A ja korzystam z kina na maxa rano i wieczorem. Powyższe powyłączane. Ogólnie używając kina nie wyobrażam sobie aby cicho grało. Filmy oczywiście. emoji41.png

 

 

Szacun :)emoji41.pngemoji41.png

Kalibracja na pewno źle wyryła wszystko.

Ustaw fronty na 60/80 HZ Sub na pewno będzie trzeba ściszyć. Czy na 1003 ustawiłeś z tyłu LFE i moc na poł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Szacun :)emoji41.pngemoji41.png

Kalibracja na pewno źle wyryła wszystko.

Ustaw fronty na 60/80 HZ Sub na pewno będzie trzeba ściszyć. Czy na 1003 ustawiłeś z tyłu LFE i moc na poł?

Ustawiłem fronty na 60hz, reszta na 80hz. Sub ustawiłem z tyłu na LFE i moc na godzinę 14. Na kalibracji podbiło suba na +4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek09 napisał:

Tak to wygląda, przepraszam za słabą  jakość rysunku, ale myślę, że wszystko jest widać. 

20200527_143931.jpg

Troche poskapiles wymiarow, ale zaloze,ze masz 4m w drugim wymiarze. przesun sub jakies 1,5 do kanapy i ponow kalibracje. Zmien tez kabel jak mozesz na inny. Daj znac jak poszlo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wymiar to 350 cm, z użytkowania jestem zadowolony. Jedynie zdziwiła mnie ta kalibracja. Suba zawsze czuje przy oglądaniu, a czasem drzwi się trzęsą. Zwykle nie oglądam bardzo głośno bo na okolo 50 na ampli (max to 100). To mój pierwszy sub, wcześniej na kawalerce miałem taga harmony tav-506. Przeskok jakościowy jest duży. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i 1003 i 1205

Tu jest na pewno kwestia ustawień. albo akustyki.

Pochodź z subwooferem po pomieszczeniu. Mało tego zaproponuję do testów dość kontrowersyjne rozwiązanie ale sprawdzone. Weź suba i postaw po prawej stronie przed kolumną.

Mam wrażenie że tutaj bas ucieka. Trzeba go zachować w miejscu odsłuchu.

To konstrukcja zamknięta ale nie słaba. I przy fajnym ustawieniu dawał radę.

Postaw go przed prawą kolumną i zrób kalibrację jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu miała by służyć tak ponowna kalibracja? Jej robienie jest bez sensu jeśli chcemy sprawdzić głośność to wyłączamy kalibrację robimy odsłuch zapamiętujemy sobie jego głośność lub mierzymy następnie przenosimy sub w inne miejsce i porównujemy nie ma sensu robić sobie bałagan gdy nie jest to nasza docelowa lokalizacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...