Skocz do zawartości

Ustawienia / Kalibracja kina domowego


BaliGdynia

Recommended Posts

5 godzin temu, Matric napisał:

Chyba się nie mylisz wczoraj znalazłem instrukcje po ang na stronie nada i rzeczywiście audyssey.  Wychodzi na to że wpinany w front panel. 

 

Jest jakaś różnica między tymi mikrofonami  czy są lepsze i gorsze ?

Różnica jest taka, że albo kupujesz taki który audyssey oczekuje, albo masz jakies tam przeklamanie. Najlepiej kupic taki jak jest danego producenta (przy czym na 90% audyssey ma tylko jeden) i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matric napisał:

Witam . 

Na allegro Olx znalazłem mikrofony kalubracyjne a405 oraz acm1hb w cenie od 90 do 120zl . Orientuje się ktoś który powinienem wybrać? 

Wyglada to tak, ze a405 to rebran acm1hb. Czyli nie ma znaczenia zapewne, ale pewnosci nie mam. Natomiast warto by było kupić nowy. Nie wiesz, dlaczego ktoś sprzedaje stary, skoro to się sprzedaje z reguly wraz ze sprzetem. Jak bedzie uszkodzony, to lipa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Matric napisał:

Witam . 

Na allegro Olx znalazłem mikrofony kalubracyjne a405 oraz acm1hb w cenie od 90 do 120zl . Orientuje się ktoś który powinienem wybrać? 

Hej. Mam mikrofon kalibracyjny audysey dostałem go od kolegi z forum mogę uzyczyc Ci go. Kupiłem teraz denona x2700h i mam nowy mikrofon wiec tamten jest mi zbędny. Ja kalibrowalem nim Marantz sr4003. Kolor srebrny oznaczenia nie pamietam. Bede wieczorem w domu moge sprawdzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel102bart napisał:

Hej. Mam mikrofon kalibracyjny audysey dostałem go od kolegi z forum mogę uzyczyc Ci go. Kupiłem teraz denona x2700h i mam nowy mikrofon wiec tamten jest mi zbędny. Ja kalibrowalem nim Marantz sr4003. Kolor srebrny oznaczenia nie pamietam. Bede wieczorem w domu moge sprawdzic.

Cześć.  Sprawdź oznaczenia. Najchętniej odkupię,  mam pecha jak cos pozyczam i z reguly i tak musze odkupić.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matric napisał:

Cześć.  Sprawdź oznaczenia. Najchętniej odkupię,  mam pecha jak cos pozyczam i z reguly i tak musze odkupić.  

Ja Ci go oddam. Zle slowa dobralem. Tak jak go dostałem tzn za koszty przesylki. Oczywiście jak Ci podpasuje ale na 99% podpasuje.  Jak bede w domu to sprawdze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nad i glosniczki  beda zadowolone oczywiscie jak kupie reszte czesci do kompletu . Te białe.glosniczki missiona ct130  już są zdemontowane i włożone tonsil gdm 16/150/8. Ogólnie sporo czesci brakuje do kompletu i trochę podniszczone były ale damy radę:-)  

Bardzo dziękuję  użytkownikom forum za pomoc .

olx_image_2021-02-07_13-31-51.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawię crossover z subwooferem na 80Hz, i (w Denonie) LFE (a nie LFE+Main), czyli ścieżka LFE + basy poniżej 80Hz pójdą do suba.

Natomiast jeżeli sam Denon po Audyssey rozpoznaje, że indywidualnie moje głośniki efektowe mają dół przy 150Hz, to subwoofer wypełni tę dziurę przy takim ustawieniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

Jeżeli ustawię crossover z subwooferem na 80Hz, i (w Denonie) LFE (a nie LFE+Main), czyli ścieżka LFE + basy poniżej 80Hz pójdą do suba.

Natomiast jeżeli sam Denon po Audyssey rozpoznaje, że indywidualnie moje głośniki efektowe mają dół przy 150Hz, to subwoofer wypełni tę dziurę przy takim ustawieniu?

Jak sa na small, tak, jak sa na large, to nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2021 o 10:29, Matric napisał:

Jest jakaś różnica między tymi mikrofonami  czy są lepsze i gorsze ?

 

Dnia 8.02.2021 o 16:06, Tenfilip napisał:

Różnica jest taka, że albo kupujesz taki który audyssey oczekuje, albo masz jakies tam przeklamanie. Najlepiej kupic taki jak jest danego producenta (przy czym na 90% audyssey ma tylko jeden) i tyle.

 

Dnia 9.02.2021 o 07:44, S4Home napisał:

Dokładnie nie ma specjalnie znaczenia czy wybierzesz model od amplitunerów Denona maranza czy starszych modeli Onkyo oni tak będzie pasował.

pozwolę sobie pozostawić dla potomnych. Też kiedyś uważałem, że nie ma znaczenia i mikrofony można sobie wymieniać. Jednak oficjalna odpowiedź ludzi z Audyssey naprostowała mnie.

Wrzucam cytat gdyby strona w przyszłości przestała działać:
 

Cytat

 

Audyssey Labs September 08, 2011 02:56

Nick is correct.  You will not get the right results from a different mic.  There is a calibration curve specifically made for the ACM-1H that is stored in the AVR.

 

I jeszcze jeden dość ważny detal:
 

Cytat

 

Audyssey Labs January 08, 2013 15:28

Yes, the ACM1HB has the same response as the ACM1H.

 

https://audyssey.zendesk.com/hc/en-us/articles/212345843-Calibration-Mic

 

Zatem jak napisał @Tenfilip, jeżeli nie będzie to dokładny model mikrofonu, otrzymamy wtedy przekłamanie w kalibracji sprzętu. Na tę chwilę napisali, że zamienne są ACM1HB z ACM1H. Może jest ich więcej ale tego oficjalnie nie wiemy i nie zakładałbym się o to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest teraz. Ale dawniej te mikrofony wyglądały dokładnie tak samo i miały to samo oznaczenie.

Ludzie z Audysseya wiedza lepiej. Ale może, zaznaczam, może to próba sprzedaży nowych przez serwis? Nie wiem.

Piotr

Dnia 6.02.2022 o 21:20, lolekdrugi napisał:

Zatem jak napisał @Tenfilip, jeżeli nie będzie to dokładny model mikrofonu, otrzymamy wtedy przekłamanie w kalibracji sprzętu. Na tę chwilę napisali, że zamienne są ACM1HB z ACM1H. Może jest ich więcej ale tego oficjalnie nie wiemy i nie zakładałbym się o to.

A no właśnie. O to chodzi.

To jeśli seryjnie z danym produktem był inny model to by się zgadzało.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

nie wiem jak jest teraz. Ale dawniej te mikrofony wyglądały dokładnie tak samo i miały to samo oznaczenie.

dawniej czyli przed 2013 rokiem? bo wtedy dali odpowiedź na pytanie.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

le może, zaznaczam, może to próba sprzedaży nowych przez serwis? Nie wiem.

nie, to nie jest próba sprzedaży nowych. Każdy mikrofon zachowuje się inaczej i trzeba go skalibrować. Oczywiście sama wkładka w zakresie całej partii ma jakieś odchyły od normy ale nie tak duże jak totalnie inny produkt. Dlatego między innymi jak sobie kupisz UMIK to masz go skalibrowanego a możesz dopłacić do wersji CPL i masz dodatkową kalibrację indywidualną. No niestety tak to wygląda jak chcemy się tym zajmować w wersji PRO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono mam mały problem z kalibracją yamahy ypao ,mianowicie  po przejściu z podłączenia konwencjonalnego kolumn na bi-amping kalibracja pokazuje że front l i front r  jako REV  domyslam się że chyba jest to błąd połączenia przewodów ale sprawdziłem i połączenie jest wedle instrukcji  czyli góra w kolumnach do gniazd front , a dół w kolumnach do gniazd surrand back  ,w amplitunerze oczywiście zmieniłem na  bi-amp ON  . Kolumny nie grzebane od nowości u mnie w domu  a no i  zapomniałem napisać  że zworki [blaszki]  fabryczne zdjęte z głośników  . Może ktoś coś doradzi czemu tak się dzieje ? W opcji  menu set  nie ma możliwości zmiany przy takim  połączeniu na zmianę głośników surrand back na  opcję SMLx1  jest ustawione na NONE  .Myślałem że może to jest powodem że kolumny frontowe  po kalibracji wyskakują jako REV  ale nie  .Reszta głośników  jest OK  .

Edytowano przez akab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to jbl e 80  nie podlączałem odwrotnie bo się trochę obawiałem że coś uszkodzę , dzisiaj powróciłem do podłączenia konwencjonalnego  ale stan głośników po kalibracji nadal widnieje jako REV  ,może zrestartować amplituner ? Może to coś poprawi ? Oczywiście mogę w głośnikach zamienić plus z minusem na przewodach  ale czy to nie uszkodzi czegokolwiek ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner zrestartowałem  po pierwszej kalibracji jeden z frontów  wyświetlił się jako ON drugi REV    za to znikł centralny  .Po drugiej kalibracji oba fronty są REV  centralny się znalazł  .Może faktycznie to wina akustyki  bo przed jedną kolumną stoi bok narożnika  w odległości  2m  ,ale wcześniej przed zmianą przewodów głośnikowych we frontach wszystko było ok .Przewody są tej samej firmy  tylko do podłączenia bi-amp . Jutro  zobaczę jak zadziała jak zmienię na jedną kalibrację plus z minusem  . Oczywiście bi-amp odłączony i w ampie przestawione na bi-amp off 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...