Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do tych Glosnikow?


K@MIL

Recommended Posts

WITAM Jestem w posiadaniu 6 ciu glosnikow firmly REVEL C283 chciałbym zrobić system 5.1 w salonie.

Są to glosniki sufitowe więc raczej wszystkie w sufit lecz co do centralnego proszę o opinię czy lepiej pod tv czy w sufit.Jesli pod tv to jaki polecacie ?

Salon ok 22m2 więc jaki  subwoofer aby sprostał zadaniu i jaki wzmacniacz ?by też dał radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Z tego kolego to raczej nie uświadczysz wrażeń, zostaw je sobie lepiej już pod Atmosa system w suficie i kup odpowiedni Amplituner Kina Domowego a nie wzmacniacz bo one przeważnie są stereo 2.0 a nie jak Amp AV wielokanałowe.
Ja mam kolumny Monitor Audio Silver w KD, dużo ludzi też poleca Heco Aurora set czy Klipsch z serii RP. Marki subów to Svs, Klipsch, Dali, Velodyne, takie najbardziej popularne. Do 10tys powinieneś dostać dobry już zestaw Amp AV+ 5.1 set.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, K@MIL napisał:

Witam

To może nie ważne gdzie będą ( gdyż nikt chyba nie słyszał 5.1 z głośnikami tylko w suficie) a jaki aplituner dokładnie pod te głośniki? 

Tzn. Chcesz je w podwieszany sufit wmontować?

A wiesz że to bedzie prawdopodobnie rezonowało z tą powierzchnia sufitu..

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, K@MIL napisał:

Witam

To może nie ważne gdzie będą ( gdyż nikt chyba nie słyszał 5.1 z głośnikami tylko w suficie) a jaki aplituner dokładnie pod te głośniki? 

ideal for an in-ceiling music system or overhead surround effects in a home theater system

idealny do sufitowego systemu muzycznego lub efektów surround w zestawie kina domowego

Jeśli chcesz faktycznie zrobić "kino domowe" z głośników zamontowanych w suficie to pozostaje tylko życzyć powodzenia 😮

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj masz budżetowe Amp AV, Onkyo696, Denon 2600, Yamaha rx685, z subów, Klipsch, Dali, Velodyne, Svs.
Zrobisz jak uważasz, skoro słyszałeś ja grają głośniki z sufitu jaki efekt dają i to się Tobie podoba to rób, Twoje kino domowe. A słyszałeś jak standardowe na ziemi KD 5.1 gra? Jaka jest różnica w dźwięku i efektach????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seba3002 napisał:

A czy można jakieś zdjęcia tej sufitowej instalacji 5.1. I czy było to zbudowane na standardowych kolumnach? 

Witam. 

Ostatnio dane mi było słyszeć jak sprawdza się ten oto 5.1 .Głośniki podtynkowe (w suficie) amina IQ3 I sub w ścianie amina ALF80. Zdjęcie planu załączone . BE to pozycja Suba.

Screenshot_20200220-071800_Adobe Acrobat.jpg

Głośniki oznaczone SP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Stolarz napisał:

Czyli jak w filmie ktoś strzela z boku to tutaj słychać jakby strzelał z góry? :|
 

Zawsze można sie położyć na podłodze a projektorem wyświetlać na suficie. Wtedy glosniki będą chyba na wprost odbiorcy....

Eee to też nie bardzo bo wszystkie będą z przodu.... hnmmm

Pozdr.

2 minuty temu, K@MIL napisał:

Właśnie nie ma takiego odczucia co też mnie zdziwiło i zaskoczyło. 

Moze fala dzwieku ma sie odbic pod kątem od podłoża i "zaatakowac" słuchacza dzwiekiem bezposrednim i odbitym od tejże podlogi co po zsumowaniu/nałożeniu sie fal da effekt jakby z glosnika na wprost..... hmm nie wiem ale te glosniki musiały by być pod kątem skierowane w kierunku miejsca odsłuchu ale z metr blizej co by sie mogły odbicia nałożyć. I podejrzewam że im wiekszy salon i dluzsze odleglosci tym lepiej moglo by to zadziałać. 

Nie wiem.... tak sobie tylko wyobrazam.....

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w sumie taka firma Bose, ktorej produkty potrafia wytworzyc wrazenie dzwieku docierajacego z tyłu mimo iz nie ma tam fizycznych glosnikow. Wszystko odbywa sie poprzez odbicia od scian bocznych. W tym przypadku sufit-podloga, ale to by musial byc chyba dedykowany również amli imitujace te efekty....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko aby było odbicie to musi być idealnie gładka powierzchnia. Jeśli to ma być z sufitu to zero krzeseł stołu, kanapy, dywanu itp. podobna zasada jest dla kolumn nastawkowych imitujących Atmosa które stawia się na kolumnie i one w sufit strzelają, aby odbicie było to musi być idealny sufit, no i jeszcze kąty odbicia. Byle jak nie można sobie usiąść bo dźwięk do nas nie trafi idealny.3f65fd1ba64f8253461e994f1caf9a8d.jpg

Oczywiście i z sufitu można zrobić 5.1 tylko jaka jakość to będzie. Normalnie kolumny mamy na wysokości 90cm czyli tak na wysokości uszu a tu z sufitu hmmm...kierunkowe na bank by musiały być głośniki, jakieś skrzynki porobione aby sufit w rezonans nie wpadał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że różne są zboczenia. Niech każdy robi na swoje ucho. Niech każdy jest ze swojego kina zadowolony. Tu będą wszystkie w suficie. Ok. Przynajmniej o atmosa nie trzeba się martwić. Ja atmosa też nie mam jak na schemacie Dolby bo mi nie pasował dźwięk. Inny w małym pomieszczeniu ma dwa wielkie suby co by blok zasiliły. Inny projektor ogląda w słońcu. Też jest happy. Jeden lubi rudą drugi blondynkę. Wszystko jest w porządku do momentu kiedy chcemy komuś narzucić swój wybór i gust. Że niby tylko to jest naj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, BaliGdynia napisał:

Tylko aby było odbicie to musi być idealnie gładka powierzchnia. Jeśli to ma być z sufitu to zero krzeseł stołu, kanapy, dywanu itp. 

No właśnie! I tu wydaje mi sie że pomysł z sufitowym 5.1 sie zakończy....

Pzdr

2 minuty temu, STELVIO napisał:

Wiecie, że różne są zboczenia. Niech każdy robi na swoje ucho. 

Tylko żeby potem nie było że "Ten" czy "Tamten" mi na forum źle poradził a teraz mam w domu kaszanke....

Zapytał na poważnym forum, wiec dostał poważne odpowiedzi.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...