Skocz do zawartości

mission m35i wymiana wzmacniacza


sebaseb

Recommended Posts

Witam Posiadam zestaw kina Mission z frontami M35i,obecnie gra to na tanim Denonie AV 1912 (wiem ale kupiłem droższe kolumny z zestawem satelit i mało co zostało a plan był żeby z czasem dać lepszy kaloryfer)i nadszedł czas na wymianę amplitunera ,dla nie których to pewno też będą tanie chińskie zabawki cóż  mam inne priorytety :) waham się między tymi modelami 

ONKYO TX-RZ840 

Yamaha MusicCast RX-A880 AVENTAGE

Pioneer VSX-LX504

Onkyo TX-RZ830

Wszystkie między 4000 a 4500 złociszy, mogę dojechać do 5000 jeśli ktoś ma lepszy pomysł wiem że te kolumny musza mieć dobry napęd ,chciał bym żeby to grało dynamicznie i mięsiście lubię przyj...... po paru głębszych.

Osobiście interesuje mnie Yamaha ale ten transformator 400w nie czaje bazy jak ma to dać 195w przy 4 ohm. 

Mam nadzieje ze ktoś pomoże mi dobrze wydać moje złocisze 

 

Edytowano przez sebaseb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mission zostaje to Zdecydowanie Onkyo RZ840.

Zapraszam po wyceny.

No chyba że masz w ekstra cenie 830.

1 godzinę temu, sebaseb napisał:

Osobiście interesuje mnie Yamaha ale ten transformator 400w nie czaje bazy jak ma to dać 195w przy 4 ohm. 

Yamaha pdaje średni pobór a nie maksymalny. Robią sobie przez to pod górę ale są ECO :P

Ale z Yamahy to albo 685 i wzmak albo 1080.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha 1080 teraz nie daje mi spać,jest ponad planowany budżet niby nie wiele mogę jeszcze się wstrzymać i dozbierać . Tylko czy jest to aż taka różnica między sprzętem jak Onkyo za 4500 a Yamaha za 6000 o bardzo podobnych parametrach.....

https://www.zkelectronics.com/compare/onkyo-tx-rz840/north-america/yamaha-rx-a1080/usa-and-canada/y

Chciał bym wiedzieć co przemawia za Yamaha ze warto dołożyć te złocisze i jeszcze jedno pytanie dla  czego nikt nie pisze nic o Pioneer 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-RZ830  jest dobrą opcją w moim budżecie z tego co piszecie,mała różnica miedzy RZ 840 co robi go opłacalnym zakupem ,tylko dystrybutorzy w Polsce dalej sprzedają sprzęt z przed dwóch lat za te same pieniądze jak to możliwe?Mam możliwość zamówić z UK czy Niemiec za 700f  tylko czy gwarancja będzie obowiązywać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2020 o 12:33, maciek72 napisał:

Mission zawsze robiło głośniki dla Denona .

Przepraszam ale rozwiń temat. Co masz na myśli. Dlatego że mission nigdy nie robiło kolumn dla Denona

Onkyo 830 i 840 to dobre klasyczne sprzętu. Jednak Yamaha 1080 jest dużo lepsza. Czy aby dokładać aż tyle? To już zawsze zostawiam klientom. Jeden dolozy drugi nie i przeważnie obydwaj są zadowoleni.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Jednak Yamaha 1080 jest dużo lepsza.

Chciałbym wiedzieć co robi ja dużo lepsza,,, przecież to tez Chiński składak,naprawdę mnie to interesuje dla czego jest warte wydać te 1500 złoty więcej skoro parametry są takie same i podejrzewam ze technologicznie są na tej samej półce,Rozumiem jeśli rozmawiamy sprzęcie gdzie różnica jest na poziomie 5000,wykorzystane są inne układy lepsze komponenty,to musi grać inaczej. 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maciek72 napisał:

Mission robiło głośniki do mini , mikro zestawów serii 30 . 

Bardzo chwalone połączenie . Ale , to było 20 lat temu :)

Teraz kupując gotowy set Denona , Yamaha  , Panasonic , Onkyo trzeba mieć na uwadze wymianę głośników.  

 

serio.... co jest powodem..... tej teorii wymiany skoro rozmawiamy o sprzęcie dla kowalskiego. nikt nie chce dopasować amplitunera za 30.000 do kolumn za 50.000 z kablami za 70.000 bo i tak bywa.Wiem jak grają te kolumny na dobrym wzmacniaczu stereofonicznym o mniejszej mocy jak te amplitunery które są poruszane w temacie.I niec ciągnijmy tematu ze tak bo to był stereofoniczny takie fakty można było 10 lat temu przytaczać.Naprawdę próbuje zrozumieć tę myśl ze dobre potężne kolumny nie zagrają na nowym sprzęcie 

Pozdrawiam 

Dziękuje wszystkim za pomoc decyzja zapadła,zagra któryś z Onkyo RZ,Na pewno napisze jak wrażenia chociaż i tak pewno będzie za..... po odłączeniu mojej plastikowej puszki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciek72 napisał:

Mission robiło głośniki do mini , mikro zestawów serii 30 . 

Bardzo chwalone połączenie . Ale , to było 20 lat temu :)

Teraz kupując gotowy set Denona , Yamaha  , Panasonic , Onkyo trzeba mieć na uwadze wymianę głośników.  

 

Ale to oni robili czy dystrybutor to tak łączył? Bo moim zdaniem to połączenie totalnie nie pasuje. I zgadzam się. Teraz z czasem trzeba myśleć o wymianie kolumn.

11 godzin temu, sebaseb napisał:

Chciałbym wiedzieć co robi ja dużo lepsza,,, przecież to tez Chiński składak,naprawdę mnie to interesuje dla czego jest warte wydać te 1500 złoty więcej skoro parametry są takie same i podejrzewam ze technologicznie są na tej samej półce,Rozumiem jeśli rozmawiamy sprzęcie gdzie różnica jest na poziomie 5000,wykorzystane są inne układy lepsze komponenty,to musi grać inaczej. 

 

Pozdrawiam 

Yyyy patrząc w ten sposób wszystko jest chińskim składakiem.

Co jest lepsze względem 840?

Kalibracja! Przy tej zaawansowanej ypao okazuje się że w Onkyo nie masz żadnej praktycznie.

Możliwości zasilacza i wysterowania kolumn. 

Onkyo ma ile ,700-800w? Yamaha ma 1100.

Budowa wzmacniacza. Odseparowanie układów od siebie. Onkyo jezcze jest zbudowane klasycznie. Dopiero wyższe modele mają podobny podział. 

10 godzin temu, maciek72 napisał:

Miałem Onkyo niby najlepiej grający w stereo , czyli RZ 900 , a potem zmieniłem na RZ 1100 .

Nigdy więcej Onkyo . Po pierwsze , kalibracja do du... . A , po drugie - problemy z hdmi  

 

Wypożycz i przekonaj się w Swoich warunkach 

No kalibracja kuleje. Ale model 900 nie miał już problemów z HDMI. Nie trzymałeś go aby w szafce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Trochę poczytałem poszukałem i chyba będę szedł w rynek wtórny,szczerze to z tego co się doczytałem to nie interesują mnie te nowości technologiczne oferowane przez nowy sprzęt. wszystko i tak będzie szło z kompa albo tv,i można znaleźć ciekawy topowy sprzęt za miłe pieniądze.Wystarczy mi 5.1,hdmi.wejscia optyczne i koncentryczne.Teraz opcje które znalazłem i trochę się naczytałem na ich temat.

Yamaha RX-A3020

Onkyo TX-NR818

Cambridge Audio Azur 640R

Onkyo TX-NR905

Interesuje mnie bardzo Cambridge ale podobno są bardzo awaryjne,ogólnie coś z tych modeli chyba że macie inne opcje.

Mam taką ciekawostkę znalazłem tacie Merkury 303a unitry na Japońskich hybrydach ,odrestaurowałem,przestroiłem,ładnie wyczyszczony wygląda jak sztuka z kartonu Tata w niebo wzięty młode lata przed jego oczami,i ten dźwięk ciepły bardzo naturalny może się nie znam,ale ten stary polski amplituner gra pięknie z tymi 20 watami kiedy podpiąłem go pod te moje klocki muzyka pieści uszy,ciche słuchanie daje ogromną przyjemność,chciał bym usłyszeć podobny dźwięk z amplitunera.

20200307_185012.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Onkyo 905! Wyborny klocek. Wydajny o konkretny. Ale :( niestety wiekowy. I jesli to nie zakup od kolegi to po prostu bym się bał.

Yamaha serii 30 będzie bardzo dobra i chyba bardziej sprawdzona. Te amplitunery aż tak się nie grzeją.

 

Dziękuje bardzo decyzja podjęta wiem czego szukać,będę pisać jak już poleci pierwszy film i jakaś muzyczka 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...