Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karola19827@wp.pl

Focal Dimension+sub air VS JBL Bar 5.1

Recommended Posts

Witam mam pytanie, zastanawiam się nad zakupem sundbara Focal Dimensjon+Sub Air a sundbarem JBL Bar 5.1. Czy ktoś jest w stanie doradzić mi fachowo? W każdym sklepie mówią mi coś innego bo wiadomo każdy chwali swój towar i chce go sprzedać. Lubie głośno słuchać muzyki a kino swoją drogą. Pomieszczenie jest wielkości 30 metrów kwadratowych. Co lepiej zagra? Jaki zestaw jest lepszy?

Cześć, 

Jeśli szukasz bardziej szczegółowego brzmienia to focal powinien przypaść Ci bardziej do gustu. Jbl to nieco lepsza dynamika i odrobinę cieplejszy charakter brzmienia. Dodatkowo jbl posiada mocniejszy bas.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Jest oczywiście w tym dużo prawdy ale nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na klasyczny system stereo. Wielu osobom zależy na wzmocnieniu sygnału z telefonu i od czasu do czasu na słuchaniu muzyki. Co raz czestrzym wyborem zamiast soundbarów stają się monitory aktywne takie jak System Audio Saxo 7 Active.

Ale warto uświadamiać, może wtedy wygospodarowanie takiego miejsca będzie możliwe - tym bardziej, że autor tematu nic o braku miejsca (póki co) nie wspomniał.

A tu wchodzi w grę 30m2 i "głośne słuchanie muzyki"

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Co raz czestrzym wyborem zamiast soundbarów stają się monitory aktywne

i to już jest dużo rozsądniejsze rozwiązanie

Oba soundbary umożliwiają na prawdę głośne słuchanie i warto się o tym przekonać. Wiem doskonale, że są to znienawidzone urządzenia przez większość osób ale niektórzy biorą pod uwagę wyłącznie tego typu urządzenia i spełniają ich oczekiwania.  Osobiście także bym kierował się ku monitorom aktywnym, które zagrają lepszą prezentacją sceny dźwiękowej. 

Jeśli masz wybrać z przyłożonym pistoletem do skroni to idż w Focala.

Jeśli jednak chcesz mądrze wydać pieniążki to

8 godzin temu, Markcox napisał:

tyle pieniędzy psu w d***. Żaden soundbar nie nadaje się do smakowania muzyki.  

Idż w zestaw stereo na monitorach.